Telemach!!!

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Zanima me ko pride tehnik Telemacha in prinese koaksialni kabel ter konektorje za priklop na TV, kakšni so ti konektorji za TV: so sestavljeni iz dveh delov ali enega (pride na konec kabla na eni strani) in koliko naprav (EON box, CI modul s kartico) pride pri paketu EON TV PREMIUM brezplačno.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Zanima me ko pride tehnik Telemacha in prinese koaksialni kabel ter konektorje za priklop na TV, kakšni so ti konektorji za TV: so sestavljeni iz dveh delov ali enega (pride na konec kabla na eni strani) in koliko naprav (EON box, CI modul s kartico) pride pri paketu EON TV PREMIUM brezplačno.
Na koax kabel pride stisnjen F-konektor, če imaš EON box ali D3 sprejemnik, če imaš kartico na F-konektor pride še privijačen moški konektor (na RF konektor TV).V Premium paketu imaš vključen 1x EON Box plus D3 sprejemnik (ali kartico Conax) ter EON SMART TV aplikacijo.Brezplačno pa ni nič (vključeno pač), vse plačaš;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To sem vse naredil, vendar se nikakor ne uspem prijaviti (seveda bi koristil promo obdobje) Če se želim registrirati mi napiše da račun že obstaja...
Na hbogo.si se prijavi preko operaterja. Potem si na smart TV instaliraj hbo go in registrsko številko, ki jo dobiš, ko poženeš aplikacijo, vpišeš na strani hbogo.si.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.134
2.475
113
Od 17.12. 2020 v HD tehniki sledeči programi: ORF1, ORF2, 3SAT, ZDF, HRT1, HRT2, GOLICA TV, BOOM TV, ČARLI TV.

Končno nekaj več HDja. Je pa trajalo. Čudno, da so hrvati sploh še distribuirali SD signal, če imajo že po zraku vse HD.

Zdaj se pa še pozanimaj, kdaj bojo na EON paketih na optiki začeli ponujati nek normalen upload, vsaj pri višjih paketih. Bi naročil EON premium, pa kot da nočejo, da bi več plačeval, kot sedaj na extra optiki. Pa sistem aplikacij za SmartTV si lahko gre kdo pogledat na T2.
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.256
269
83
38
Ljubljana
a niso isti razvijali vmesnik za Telemach in T-2 in sicer Fora d.o.o.?

Pionirja Martinc & Berišaj z Fore razvila za T2, kasneje so firmo prodal, Berišaj pa potem začel razvijat za SBB v Beogradu?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ni videti. Tu so primerjave vmesnikov aplikacij za smart TV, ki so zelo podobne vmesnikom na TV. T-2 šiša Telemach praktično v vseh kriterijih. Novejša verzija je pa še boljša.

 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Ni videti. Tu so primerjave vmesnikov aplikacij za smart TV, ki so zelo podobne vmesnikom na TV. T-2 šiša Telemach praktično v vseh kriterijih. Novejša verzija je pa še boljša.

Primerjava je skoraj "nepristranska", za večino zamer EON aplikacije se strinjam, je pa (vsaj) meni bolj pomembno število športnih programov kot pa npr. napreden elektronski programski vodič...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
a niso isti razvijali vmesnik za Telemach in T-2 in sicer Fora d.o.o.?

Pionirja Martinc & Berišaj z Fore razvila za T2, kasneje so firmo prodal, Berišaj pa potem začel razvijat za SBB v Beogradu?
Fora kot taka ne, pa tudi direktno za SBB niso šli delat. Je pa AFAIK grupa nekoč prevzela firmo kamor je šlo nekaj ex Forovcev, ki jih omenjaš, iz česar se je kasneje tudi razvil United Cloud aka grupni R&D, ki med drugim razvija EON za Telemach, SBB, NetTVPlus, Vivacom, ....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.134
2.475
113
Primerjava je skoraj "nepristranska", za večino zamer EON aplikacije se strinjam, je pa (vsaj) meni bolj pomembno število športnih programov kot pa npr. napreden elektronski programski vodič...

Tebi je pomembno število športnih programov, ki jih jaz in še dosti drugih niti pogledam ne, mi je pa izjemnega pomena, da vidim kje sem, ko se sprehajam po časovnici kakšne oddaje. Da mi ni treba 4x iskati kje je konec raklam. In to je to kar EON aplikaciji manjka, ostalo so pač izboljšave samega vmesnika kot takega. EPG pa je bolj ali manj podoben pri obeh, vsaj na kanalih, ki jih spremljam. Možno, da kje na EONU tudi kaj manjka a glede na to, da bolj malo gledam TV nisem opazil. Sicer pa glede na to, da si precej blizu Telemachu nekoliko naivno pričakujem, da se kakšne želje iz terena spravijo tudi kam višje kot zgolj do prodajnikov in prve tehnične pomoči. Okrog aplikacije pa bi bil sistem T2, kjer imaš 5 Appov vezan na 1 ip po moje precej boljši kot samo 1 aplikacija, ki jo lahko uporabljaš kjerkoli. Opcija je tudi 1 app kjerkoli, da lahko vzameš app s sabo na dopust in 4je appi vezani na ip. Ampak potem bi bil Telemach že predober iz stališča uporabniške izkušnje, kar jim najbrž ni preveč v interesu, ker pušča premalo možnosti drobnih bombončkov, ki se lahko dajejo uporabnikom.
 
Nazadnje urejeno:

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Tebi je pomembno število športnih programov, ki jih jaz in še dosti drugih niti pogledam ne, mi je pa izjemnega pomena, da vidim kje sem, ko se sprehajam po časovnici kakšne oddaje. Da mi ni treba 4x iskati kje je konec raklam. In to je to kar EON aplikaciji manjka, ostalo so pač izboljšave samega vmesnika kot takega. EPG pa je bolj ali manj podoben pri obeh, vsaj na kanalih, ki jih spremljam. Možno, da kje na EONU tudi kaj manjka a glede na to, da bolj malo gledam TV nisem opazil. Sicer pa glede na to, da si precej blizu Telemachu nekoliko naivno pričakujem, da se kakšne želje iz terena spravijo tudi kam višje kot zgolj do prodajnikov in prve tehnične pomoči. Okrog aplikacije pa bi bil sistem T2, kjer imaš 5 Appov vezan na 1 ip po moje precej boljši kot samo 1 aplikacija, ki jo lahko uporabljaš kjerkoli.
Saj pravim, kakor komu in hvala bogu da je tako.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
336
223
43
Imam eon box in danes sem nekaj šaril po BT telefona in mi pokaže eon box. Kaj naj počnem z BT povezavo? A obstaja kakšen program, kao daljinc za ta eon box?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Imam eon box in danes sem nekaj šaril po BT telefona in mi pokaže eon box. Kaj naj počnem z BT povezavo? A obstaja kakšen program, kao daljinc za ta eon box?
Original dalinec dela preko BT, pa kakšne brezžične slušalke in verjetno še kaj.

Za upravljanje s telefonom bi moral delat pa običajen Android TV remote app (prek WiFi ne BT).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.134
2.475
113

Sicer seznam programov glede na to kar je na voljo direktno na T2tv izgleda kot oskubljena kura (recimo, da je cena temu primerna) ampak dobro, večina najbolj gledanih je na voljo. Zamik je dodatnih 5 eur.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
Imam eon box in danes sem nekaj šaril po BT telefona in mi pokaže eon box. Kaj naj počnem z BT povezavo? A obstaja kakšen program, kao daljinc za ta eon box?

Kaj več od povezave telefon/BOX tudi jst še nisem imel časa raziskovati. Mi je pa všeč, da lahko z enim klikom android/PC prenesem predvajanje na EON box. V šoli ima mulc precej youtube razlag, pravljic itd. in namesto, da buli 30min v PC ali tablico, prenesem predvajanje na TV. Kaj več ne pogrešam... :zmaga:

Če pa delujejo BT slušalke na BOXu, pa bo še toliko boljše...