Telemach!!!

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Dela tudi na optiki. Seveda če imaš na optiki DVB-C in hibridni box (Kaon). Če imaš All IP box (SDMC) oziroma si na Telekomovi (ne Telemachovi) optiki, potem ne dela.
Sem na Telemachovi optiki. V EON box pride samo utp kabel. Na optiki dajo samo take boxe brez coax vhoda. Na drugi TV kjer je vstavljena kartica ttx dela normalno
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Imam skritega za TV, ki je zmonitram na steni, tako da ga težko slikam bez da TV odmonitram. Je pa običajen Kaon KSTB6020, ki ga dobiš tudi na coaxu (od RF fiber konverterja dalje gre itak tudi na optiki coax). Kolikor vem imajo od EON boxov itak samo All IP SDMC SDOTT0202 in pa hibridni Kaon KSTB6020.

Imam SDMC SDOTT0202...Sem zdaj klican na Telemach in mi tehnik rekel da pridejo zamenjat box. Je tudi drugače ta hibridni modem kaj boljši ali samo to da imaš ttx?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kolikor vem ne. SDMC je načeloma novejši, ker so ga razvili naknadno, in ima nekoliko boljši hardware, ampak je pač all IP (brez DVB-C tunerja). Če hočeš hibridnega (npr. zaradi višjega bitratea na DVB-C, 4K kanalov, teletexta, ...), je Kaon edina opcija. Sem pa nedolgo nazaj tudi na Kaonu končno dobil Android TV 9.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Kolikor vem ne. SDMC je načeloma novejši, ker so ga razvili naknadno, in ima nekoliko boljši hardware, ampak je pač all IP (brez DVB-C tunerja). Če hočeš hibridnega (npr. zaradi višjega bitratea na DVB-C, 4K kanalov, teletexta, ...), je Kaon edina opcija. Sem pa nedolgo nazaj tudi na Kaonu končno dobil Android TV 9.

Me ravno klical terenski tehnik Telemacha in pravi, da naj bi še letos tudi na tem boxu ki ga imam trenutno omogočili ttx. Zato predlaga da počakava z zamenjavo box-a. Rekel mi je tudi da je na hibridnem boxu potreben coax kabel, kar pa jaz nimam speljano do TV oz. boxa.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Kolikor vem ne. SDMC je načeloma novejši, ker so ga razvili naknadno, in ima nekoliko boljši hardware, ampak je pač all IP (brez DVB-C tunerja). Če hočeš hibridnega (npr. zaradi višjega bitratea na DVB-C, 4K kanalov, teletexta, ...), je Kaon edina opcija. Sem pa nedolgo nazaj tudi na Kaonu končno dobil Android TV 9.
Točno tako.Je pa zakasnitev programa na OTT-ju kar velika v primerjavi s hibridom.Zadnjič sem doma spremljal (imam obe varianti) in ugotovil 42 sek (???) razlike v korist hibrida.Je pa preklop med programi hitrejši na OTT-ju.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
A mi lahko kdo svetuje, kako se rešiti Telemacha? 20.julija sem prešel od Telemacha k Telekomu, pa še vedno dobivam položnice v višini 0,00€ za "dodatni E-mail", ki ga pri telemachu nisem nikoli imel. Kontaktiral sem že več uslužbencev Telemacha, pa očitno nihče tega ne jemlje resno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko prvič ne boš plačal, te bodo rubili in takrat boste pojasnili vse skupaj. :evil:

PS: ja sem videl, da je račun 0,00€ ;)
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
681
113
A mi lahko kdo svetuje, kako se rešiti Telemacha? 20.julija sem prešel od Telemacha k Telekomu, pa še vedno dobivam položnice v višini 0,00€ za "dodatni E-mail", ki ga pri telemachu nisem nikoli imel. Kontaktiral sem že več uslužbencev Telemacha, pa očitno nihče tega ne jemlje resno.


Očitno tudi ti tega ne jemlješ resno. Lepo plačaj in bo vse v redu.

P.S. Če pa boš papirnati račun zamenjal z elektronskim ti bodo znesek zmanjšali za en evro. Se pravi ti morajo vsak mesec nakazati tisti hebeni evro.