Telemach!!!

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Očitno je prišlo do težave v komunikaciji Conax kartice in TV sprejemnika.SLO1, SLO2, TV3, SLO3 in še nekaj programov pa je "odklenjenih" in nanje Conax sistem ne vpliva (delujejo ne glede na to, ali je kartica vstavljena ali ne).Skratka, v tem primeru si pomagaš tako, da izvlečeš kartico in jo ponovno vstaviš ali pa kot ti je predlagal Jodlarček, izklopiš TV (obvezno iz omrežja) in ponovno vklopiš.Lp

To varianto s kartico, da jo izvlečeš in ponovno vstaviš sem izvedel a brez uspeha, verjetno bo potreben izklop iz elektro omrežja (ko se to spet pojavi).
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Na EON applikaciji ne morem pogledati ene oddaje ker je gor starševska zaščita. Noben PIN ne prime.
WTF ??? Vse druge oddaje delajo normalno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na https://moj.telemach.si si lahko PIN kodo, ki je namenjena starsevski zasciti, sam ponastavis ...


Televizija___Naprave___MOJ_TELEMACH.png
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
A se še komu dogaja, da slika zaostaja za zvokom na EON boxu? Po system reboot-u je vredu, a se zamik s časom nabira in čez nekaj dni spet ustnice ne sledijo zvoku, potreben ponoven restart...
To se dogaja genearlno povsod (Kodi, VLC, Eon), ne le pri gledanju TV programov (v živo/za nazaj), tako da je očitno težava na sistemskem nivoju (morda memory management). V nastavitvah imam nastavljen HDMI audio passthrough (zaradi surround sistema - povezava na AV receiver).
 

prinz76

Zelenc'
10. nov 2020
5
0
1
A barantate tudi pri štromu, plinu, upravniku, RTV-ju? Sej Telemach si je sam kriv, da je tole percepcijo ustvaril, samo vseeno mi je smešno.
V bistvu JA, saj cisto vsi ponudniki (elektro, plin, ...) zelo dobro sluzijo, navkljub barantanju :) In zaradi tega nobenemu od zaposlenih ne bodo dali manjse place :) Torej zakaj ne bi raje sebi (svojim otrokom,...) kak bankovec v zep stisnil, namesto da ga tlacim v poln zep neki nizozemski firmi, ki je lastnik Telemach-a...?
Pa ne gre se za to, ker ne bi imel za burek. Gre se za to, da ne bom placeval vec, ce vem da dobim za enako zadevo manj ... Zakaj bi potem dovolil nekomu, da me skubi? Specerijo gres tudi v najdrazjem trgovcu kupovati, brez da se oziras na cene? In ko gres kupovati avto, se ne pogajas za ceno, in placas pac tisto prvo prenapihnjeno cifro, ki je na ponudbi? :cheer:
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Vprasanje za lastnike EON boxa: se priklopi preko mreznega kabla ali lahko tudi preko coaxa (kot npr. stari D3)?

Na tej sliki mi deluje kot coax, ceprav navodila pravijo drugace?
poster_eon_stb.png
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Vprasanje za lastnike EON boxa: se priklopi preko mreznega kabla ali lahko tudi preko coaxa (kot npr. stari D3)?

Na tej sliki mi deluje kot coax, ceprav navodila pravijo drugace?
poster_eon_stb.png
Tale na sliki je hibrid.Priklopiš tako koax (spremljanje programa v živo) kot tudi mrežni kabel - internet (za spremljanje ogleda "za nazaj" CUTV in filmoteke).
Obstaja tudi EON Box OTT za priklop samo interneta (ponavadi priklopljen na optiko).Lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vprasanje za lastnike EON boxa: se priklopi preko mreznega kabla ali lahko tudi preko coaxa (kot npr. stari D3)?

Na tej sliki mi deluje kot coax, ceprav navodila pravijo drugace?
poster_eon_stb.png

Na voljo je vec razlicic... z ali brez coax prikljucka ... Tehnik priklopi takega, ki je ustrezen tvoji lokaciji in infrastrukturi...

Recimo na kabelskem omrezju imam jaz hibridni model Kaon KSTB6020, ki ima coax prikljucek za "live" TV , ogled nazaj pa poteka preko ethernet (LAN) prikljucka ...

https://telemach.si/wp-content/uploads/2020/08/Tehnicne-znailnosti-EON-Smart-Box.pdf

https___telemach_si_wp-content_uploads_2020_08_Tehnicne-znailnosti-EON-Smart-Box_pdf.png
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Meni bi torej na kabelskem omrezju pripadal hibridni model.

Glede VOD in ogleda za nazaj, ali mogoce vesta ce:
1. ethernet prikljucek potrebuje "normalno" povzavo ali poseben IPTV VLAN signal?
2. box namesto z mreznim kablom lahko povezem preko wifi?
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Meni bi torej na kabelskem omrezju pripadal hibridni model.

Glede VOD in ogleda za nazaj, ali mogoce vesta ce:
1. ethernet prikljucek potrebuje "normalno" povzavo ali poseben IPTV VLAN signal?
2. box namesto z mreznim kablom lahko povezem preko wifi?
Box ima "normalno" internetno povezavo, obvezno kabel UTP modem (router) do boxa, wifi-ja nima.lp
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Če res ni možnosti povezave preko kabla in je wifi signal dober, si lahko umislite wireless bridge (npr. VONTES VAP11N 300Mbps). Pri nas deluje vredu, hitrost prenosa ~100mbit. Naprava se napaja prek usb, ki ga vtaknete v Eon box.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
10 športnih programov v EON Sport paketu
brez vezave


Glej nepozabne tekme v neposrednih prenosih! Spremljaj napeto angleško Premier League, špansko La Ligo, derbi obračune košarkarske Euroleague in EuroCupa, tekme ameriškega nogometa NFL, borbe v UFC in MMA. Te in še več športnih dogodkov si lahko ogledaš kadarkoli na vseh programih v EON SPORT paketu. Uživaj v prenosih v živo in zanimivih reportažah prestižnih športnih dogodkov.

SK-LOGOS_OKT2020.jpg




EON Sport | EON
Glejte vrhunski šport s paketom EON Sport, ne glede na to, pri katerem operaterju ste. 10 športnih programov z ogledom do 7 dni nazaj! Naročite EON Sport zdaj.
sl.eon.tv
sl.eon.tv

Redna cena paketa je 14,90 € na mesec. Ponovno aktivacijo paketa uredite z mesečnim plačilom prek debetne/kreditne kartice z že registriranim uporabniškim računom na portalu mojtelemach.si.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Zdravo,

ali mi lahko kdo priporoča katero Conax kartico naj kupim za TM omrežje.

Hvala
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mi lahko nekdo iz TM razloži, kako se lahko spravijo delat priklop novega naročnika, brez da bi predhodno opravili PMP?
Danes sem imel tehnika v bajti, po dveh urah jajcanja oba izveva, da na moji lokaciji priklop ni mogoč, ker smo predaleč in ker je do hiše vmes preveč vozlišč oz. delitev signala. Seveda je šlo tudi meni v nič 2 uri šihta, ki bi jih lahko porabil za kaj bolj koristnega. :(
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Eno vprašanje...

Trenutno stanje na domačem omrežju Telemacha je (kot predvidevam da pri večini) precej kaotično... Na omrežje (WIFI + kabel) priključeni 4 računalniki (delo od oma + šola), tablice, telefoni itd. Vsakodnevno mi WIFI počepne... Ob klicu na Telemach so mi razložili, da niso odgovorni za zagotavljanje WIFI povezave... Super storitev res... Kakorkoli... Dnevno moram resetirati modem, če želim da nekako zadeva deluje... Pa imam vprašanje... Ali se da nastaviti, da se modem dnevno zgodaj zjutraj samodejno resetira? Imam modem TECHNICOLOR CGA2121 - POVEZAVA 300/30...

Hvala