Telemach!!!

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.413
113
Ja priklopi ga na tole
1000
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.431
858
113
Eno vprašanje...

Trenutno stanje na domačem omrežju Telemacha je (kot predvidevam da pri večini) precej kaotično... Na omrežje (WIFI + kabel) priključeni 4 računalniki (delo od oma + šola), tablice, telefoni itd. Vsakodnevno mi WIFI počepne... Ob klicu na Telemach so mi razložili, da niso odgovorni za zagotavljanje WIFI povezave... Super storitev res... Kakorkoli... Dnevno moram resetirati modem, če želim da nekako zadeva deluje... Pa imam vprašanje... Ali se da nastaviti, da se modem dnevno zgodaj zjutraj samodejno resetira? Imam modem TECHNICOLOR CGA2121 - POVEZAVA 300/30...

Hvala
meni so v roku 5 mesecev tri modeme menjali. Internet se je obešal.
Enostavno reklamacijo, pisno podaj in naj menjajo.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
meni so v roku 5 mesecev tri modeme menjali. Internet se je obešal.
Enostavno reklamacijo, pisno podaj in naj menjajo.

Tretji modem v dobrih dveh mesecih... :) Isti problem...

Pa kot berem komentarje je Telemach v istem košu kot Telekom, T2, A1... Vsakdo ima kako pripombo na ponudnika, tako da se še nisem odločil menjati...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.431
858
113
Tretji modem v dobrih dveh mesecih... :) Isti problem...

Pa kot berem komentarje je Telemach v istem košu kot Telekom, T2, A1... Vsakdo ima kako pripombo na ponudnika, tako da se še nisem odločil menjati...
Pa ta reset pomaga nekaj casa. Potem pa crkne do konca.
Jaz imam za backup doma hot giga in huawei modem. Ta kombinacija dela kar nekajkrat, ko Telemach zajebava.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Eno vprašanje...

Trenutno stanje na domačem omrežju Telemacha je (kot predvidevam da pri večini) precej kaotično... Na omrežje (WIFI + kabel) priključeni 4 računalniki (delo od oma + šola), tablice, telefoni itd. Vsakodnevno mi WIFI počepne... Ob klicu na Telemach so mi razložili, da niso odgovorni za zagotavljanje WIFI povezave... Super storitev res... Kakorkoli... Dnevno moram resetirati modem, če želim da nekako zadeva deluje... Pa imam vprašanje... Ali se da nastaviti, da se modem dnevno zgodaj zjutraj samodejno resetira? Imam modem TECHNICOLOR CGA2121 - POVEZAVA 300/30...

Hvala
Na modemu imaš "dve" wifi omrežji, 2,4G in 5G.Upam, da imaš imeni sprogramirani drugačni, ker tega sicer ne vidiš.Poskusi nekaj naprav povezati na 2,4G, ostale (tiste, ki so bližje modemu) pa na drugega.Tako boš malo porazdelil obremenitev na oba omrežja.Fajn bi bilo da bi nastavil 5G omrežje na kanal 44 in bandwith na 40MHz.lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: girisan

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Na modemu imaš "dve" wifi omrežji, 2,4G in 5G.Upam, da imaš imeni sprogramirani drugačni, ker tega sicer ne vidiš.Poskusi nekaj naprav povezati na 2,4G, ostale (tiste, ki so bližje modemu) pa na drugega.Tako boš malo porazdelil obremenitev na oba omrežja.Fajn bi bilo da bi nastavil 5G omrežje na kanal 44 in bandwith na 40MHz.lp

Tole z drugim (5G) omrežjem sem ravno danes urejal ter poimenoval drugače omrežja... Pa zdaj bodo trije prenosniki na 5G, dva računalnika sta na kablu... Vse ostalo bom pa zaenkrat pustil na 2,4G (tablice, telefoni, zvočniki...)... Pa bom jutri videl kako bo zadeva laufala...

Sem malo poganjal Speed test po sobah kjer potrebujem wifi in so nihanja nenormalna - v ''najslabše pokriti sobi od 0,5mb do 40mb... Od kje taka razlika? Pa ni bilo nekega pravila - npr. da bi v določenem času ko je obremenitev močnejša bila nižja hitrost kar bi še nekako zastopil...

Je pa zadeva vsakič (za nekja časa) začela delovati normalno, ko se resetiral modem... In sem razmišljal če obstaja možnost, da se mi to vsakondevno pred začetkom dela avtomatsko sproži...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.111
2.463
113
Za spodoben stabilen WIFI bo pač treba nabaviti lasten AP. Druga opcija pa je lasten router in modem postaviti v bridge. Takrat zadeve postanejo stabilne in zanesljive, če se ne špara preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Za spodoben stabilen WIFI bo pač treba nabaviti lasten AP. Druga opcija pa je lasten router in modem postaviti v bridge. Takrat zadeve postanejo stabilne in zanesljive, če se ne špara preveč.

A z ruterjem bi poskrbel za stabilnost? Kaj se danes kupuje? Moj zadnji ruter je bil se legendarni Linksys ki je sluzil dobrih 10 let in sem ga pospravil ko so mi iz Telemacha prvic menjali modem, ki je ze omogocal wifi...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ali mogoče kdo ve zakaj v Medvodah ni progrma DiscoveryHD obstaja samo SD varianta ?

Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Žalostno, da niso leta 2020 že vsi programi v HD-ju:bonk:

Se strinjam... Predvem nemski programi so vec ali manj vsi samo v SD ... pa se tu je se vedno prisoten problem, da so obcasno prisotni NEMSKI podnapisi, ki se jih ne da vec izklopit... Jaz komaj cakam, da nam priklopijo optiko, da recem Telemachu adijo :) ... Zaradi teh podnapisov sem jim ze parkrat tezil... a zal brez uspeha ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene so predvčerajšnjim klicali, da preklapljajo na nove sheme, kjer se UKINEJO vsi PODVOJENI programi in ostane zgolj HD varianta, poleg tega pa bodo tam kjer še ni uveljavili novo shemo po sklopih 1-100 slovenski programi, 101-200 "šport", 201-300 "otroški" - nisem si zapomnil kje bo kaj, razen, da so na začetku slovenski.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mene so predvčerajšnjim klicali, da preklapljajo na nove sheme, kjer se UKINEJO vsi PODVOJENI programi in ostane zgolj HD varianta, poleg tega pa bodo tam kjer še ni uveljavili novo shemo po sklopih 1-100 slovenski programi, 101-200 "šport", 201-300 "otroški" - nisem si zapomnil kje bo kaj, razen, da so na začetku slovenski.

Za to klicejo narocnike? Katero obmocje? Bi pricakoval, da bo to na voljo za vse... in ne samo za doloceno obmocje... in da obvestijo vse naenkrat... in ne da klicejo posamicno :D ...