Telemach!!!

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tak je meni pred par leti zezal en SilvaSchneider s podnapisi na Discovery pa še na par drugih - po defoltu na SRB, pa ni šlo prestavit da ga hebeš - trenutno da, po izklopu in ponovnem vklopu spet po starem. Sedaj je ista kartica v LG in je vse OK.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Na servisu od TV so rekli, da je mogoče težava v kompatibilnosti modula. Jaz imam še modul in kartico ločeno, medtem, ko so sedaj na voljo vse v enem. Rečeno mi je bilo naj njaprej menjam modul in če ne bo v redu naj se zglasim na servisu, kjer bodo menjali elektroniko. Mimogrede na servisu pravijo, da ni logike da ostane zakodiran samo en program. Moč signala se giblje med 90 in 100%. Vsaj tako informacijo da TV.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Vzel sem paket na Telemachu, pa me zanima, če oni brezplačno potegnejo optični kabel iz hodnika bloka v stanovanje do modema. Hvala za odgovore
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Na CI kartici (modul Technisat) ki jo imam na TV-ju se mi je izpisalo: Security issue: the server certificate chain in incomplete and the signer's are not registered accept. Issuer: Thawte TLS RSA CA G Digicert, valid 02/14/18 02/04/19, remember this choce; OK Cancel. Žal ne morem ne potrditi in ne umakniti sporočila, prav tako kodirani programi ne delujejo, imam pa naročen Razširjeni Telemach paket. Predvidevam da je nekaj narobe s kartico in jo morajo ponovno aktivirati na daljavo ali v poslovalnici. Kartico sem probal uporabiti tudi na drugem TV-ju a mi kodirani programi ne delujejo tudi tam. Zanima me ali je že imel kdo takšen problem in kako ga je rešil ?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ali to pomeni da lahko gledam npr vsebino iz UK netflixa v Sloveniji?
Če sicer živiš v UK in plačuješ angleški Netflix, lahko tudi ob obisku Slovenije gledaš UK vsebino. Če živiš v Slo in imaš slovenski Netflix, boš pa tudi ob obisku UK gledal Slovensko vsebino ne UK.
 
Nazadnje urejeno:

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Ne bom se motil, če zapišem, da so si vsi več ali manj podobni. Pri nas recimo sploh ni konkurence, imamo samo enega kabelskega ponudnika. Zdaj sem preklopil na satelitsko varianto (internet,TV), telefon,ki sem ga imel na kabelski sedaj ni možen (moraš imeti do hiše napeljan kabl. Žal imajo občutek, da se jim za uporabnika ni treba trudit.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Na CI kartici (modul Technisat) ki jo imam na TV-ju se mi je izpisalo: Security issue: the server certificate chain in incomplete and the signer's are not registered accept. Issuer: Thawte TLS RSA CA G Digicert, valid 02/14/18 02/04/19, remember this choce; OK Cancel. Žal ne morem ne potrditi in ne umakniti sporočila, prav tako kodirani programi ne delujejo, imam pa naročen Razširjeni Telemach paket. Predvidevam da je nekaj narobe s kartico in jo morajo ponovno aktivirati na daljavo ali v poslovalnici. Kartico sem probal uporabiti tudi na drugem TV-ju a mi kodirani programi ne delujejo tudi tam. Zanima me ali je že imel kdo takšen problem in kako ga je rešil ?

Sem zamenjal Conax modul in kartico in dobil D3 CAM modul z vgrajeno kartico (zapečeno). Zadevo uporabljam v Panasonic Bluray rekorderju, ki ima 2 CI modulska prostora in ga imam povezanega na TV. Rekorder imam povezan tudi v network omrežje DLNA in ga vidim na računalniku a se obvestilo iz zgornjega posta še zmeraj pojavi vendar samo na Slo 1 in Slo 2 programih, ostalih programih ne. Sedaj sem preko računalnika izbrisal rekorder viden na omrežju pa me zanima kako bo sedaj. Prilagam tudi sliko napake.
 

Priponke

  • 20180402_111951 a.jpg
    20180402_111951 a.jpg
    40,6 KB · Ogledi: 216

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem zamenjal Conax modul in kartico in dobil D3 CAM modul z vgrajeno kartico (zapečeno). Zadevo uporabljam v Panasonic Bluray rekorderju, ki ima 2 CI modulska prostora in ga imam povezanega na TV. Rekorder imam povezan tudi v network omrežje DLNA in ga vidim na računalniku a se obvestilo iz zgornjega posta še zmeraj pojavi vendar samo na Slo 1 in Slo 2 programih, ostalih programih ne. Sedaj sem preko računalnika izbrisal rekorder viden na omrežju pa me zanima kako bo sedaj. Prilagam tudi sliko napake.
Pa si ti ziher, da ima to kakršno koli vezo s conaxom? Ker Slo1 in Slo2 sploh nista kodirana, poleg tega pa se to obvestilo, če prav vidim, nanaša na to, da tvoja naprava ne more preverit verige zaupanja za nek cert za *hit.gemius.pl... (domena neke oglaševalke agencije).
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Pa si ti ziher, da ima to kakršno koli vezo s conaxom? Ker Slo1 in Slo2 sploh nista kodirana, poleg tega pa se to obvestilo, če prav vidim, nanaša na to, da tvoja naprava ne more preverit verige zaupanja za nek cert za *hit.gemius.pl... (domena neke oglaševalke agencije).

Ja imaš prav, ne gre za težave s conaxom in kartico, zgleda da gre res za preverjanje tega certifikata, bom poskusil še z tovarniškimi nastavitvami ali pa servis....
 

janb

Pripravnik
12. maj 2011
49
0
6
Pozdravljeni,
lahko kdo, ki so ga iz starega sedaj neobstoječega paketa prestavili na paket gold trojka extra pove, če ima vključen tudi HD paket. Namreč na njihovi strani piše, da je HD paket dodan v gold trojka extra?
Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.