Telemach!!!

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.264
6.521
113
ksz..

če se kupi TV ali kaj drugega preko telemach trgovine, kakšni so potrebni dokumenti, ki se jih mora predložit?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Uporablja kdo eon preko telefona ali tablice za stream na tv preko npr. chromecasta? Ugotavljam da je to še čisti beta. Prvo sem mislil da je problem na wifi, ampak ni, glede na to da youtube dela vedno brez problema. Najbolj moteče je konstantno izgubljanje povezave. Daš nekaj predvajat in ali prekinja in je tema, ali pa enostavno gre program dalje, iz telefona pa nimaš več povezave. Tudi preklaplanje med oddajami ne dela. Daš na naslednjo, na telefonu ti kaže da se že predvaja, na tv pa se še predvaja prejšnja. Čisto neuporabno
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ja prav si ugotovil. Zelo neuporabno, vsaj na iOS. Meni vcasih pomaga, ce zasteka, kliknem 2x na levo stran screena da prevrti par sekund in potem ok dela. Vcasih.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Hmmm - preko AirPlay teh težav ni. Ne dela pa “scrolanje” naprej direkt na AirPlayu - je treba tablico v roke vzet.

Sicer pa dvomim, da jim je bil namen razviti aplikacijo, s katero boš brez težav streamal na TV.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Na “moji” ne - je pa precej odvisno od “downloada” in routerja. Jaz doma nimam nekih težav, “pokašljuje” ko vlečem kaki torrent. Ko sem pa “zunaj” in preko VPNa na EONu je pa dostikrat pogreb - zadnjič niti champions league preko WIFI nisem mogel gledati - sem dobil “samo” 512 kB, pa še te ne konstantno. Na kabel (in tudi LTE) pa je šlo - sicer samo SD.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Meni na mobilni napravi nič ne šteka. Niti preko AirPlaya ne. Sem ravno prej gledal smučanje preko AirPlaya kako uro in je bilo vse BP na max kvaliteti, s tem da je letelo preko LTEja, ker na lokaciji še ni fiksnega neta.

Chromecasta pa res že dolgo nisem probal, ampak nazadnje ko sem gledal nisem imel nekih težav. Na začetku vem, da je bil nek bug pri previjanju in če si dal app v background, ampak sem prijavil napako in je bilo z naslednjim updejtom pofiksano.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja itak. Ko hočejo gledat na kakšnih "slabih" telefonih, tablica, prenosnikih, ki imajo že v štartu slab prenos ali so na slabi lokaciji ali pa doma na kakšnih zmatranih TVjih, ki ne zmorejo dovolj hitrega prenosa v kombinaciji z slabim routerjem...
Potem pa je za vse kriv NEOn in Telemach.:rolleyes:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Bravo, bister si ko gosti sok. Moje zmatrane naprave so one plus 5t, iphone 8, na optiki 160/160 in 3 leta star tv. Tak da edina stvar ki je tukaj zmatrana, se nahaja v tvojih gatah. In kot sem napisal, youtube preko chromecast pa na istih zmatranih napravah dela bp
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Bravo, bister si ko gosti sok. Moje zmatrane naprave so one plus 5t, iphone 8, na optiki 160/160 in 3 leta star tv. Tak da edina stvar ki je tukaj zmatrana, se nahaja v tvojih gatah. In kot sem napisal, youtube preko chromecast pa na istih zmatranih napravah dela bp
Meni osebno vse dela bp. Na ios (ipad) in nato dalje stream preko nvidie shield na tv.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Bravo, bister si ko gosti sok. Moje zmatrane naprave so one plus 5t, iphone 8, na optiki 160/160 in 3 leta star tv. Tak da edina stvar ki je tukaj zmatrana, se nahaja v tvojih gatah. In kot sem napisal, youtube preko chromecast pa na istih zmatranih napravah dela bp
Ha ha res si frajer. Zmatrana je tvoja glava. Sedaj si vse povedal. Ja nič čudnega, da ti ne dela na tem klumpu:valjamse:
Potem si pa še nesposoben nastavit, da zadeva deluje kot je treba zato potem pa jokanje tukaj po forumu.
So ti že drugi vse povedali. Se pravi, da je čisto jasno kje je problem. V tvoji glavi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Danes sem se spet malo igral s tem polizdelkom od eon. Po 5 min streama na chromecast prekine povezavo in napise da je prislo do napake 1500. Fail. Probam youtube, da ni ki kaka napaka pri meni in dela ko šus
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
V čem je fora, da na eni TV dela preko Conax kartice vse normalno medtem, ko na drugi ostane program NG WILD HD vedno zakodiran. Piše nonstop šifriran program. Pustil sem stati na tem programu 15 min, pa nič. Klical sem TM in so resetirali kartico, pa še vedno ne dela. Vsi drugi programi delajo normalno.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Danes sem se spet malo igral s tem polizdelkom od eon. Po 5 min streama na chromecast prekine povezavo in napise da je prislo do napake 1500. Fail. Probam youtube, da ni ki kaka napaka pri meni in dela ko šus

Daj probaj eon na wifi (od telemach omrezja) Vs. LTE (od koga drugega). Meni preko wifi steka redno, ceprav je signal ok (speedtest kaze stabilnih 70mega v drugi sobi), na LTE pa nic ne steka. Router je ornk za 100+ eur in prenasa vse druge napore BP. Je mogoce ta kombinacija samo fuč? Je mogoce problem v EON na telemach omrezju?