Telemach!!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Da te “pomirim” - kocka na tablici (Smart Appa nimam).

Chsmpions league na Kanal A HD v torek in sredo tudi ni bil gledljiv - kockalo in na zeleno barvalo, tudi ogled nazaj enako.

Torej je nekaj na tem, da šteka. K sreči očitno le na programih, ki itak niso za gledati. :p
 

dax

Majstr
22. maj 2012
708
1.627
93
A lahko nekdo prosim z EON smart tv app prevrti na Mastercheff oddajo v cetrtek na pop tv HD(!) in pogleda ali tudi njemu kocka slika. Popizdil bom res.
Sem testiral, kocka, pa ne samo to, še napaka #2600 - pri prejemu je prišlo do napake. Mam pa SHIELD. Drugje kockanja trenutno ne opazim, lokacija MB.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej ni neke znanosti, če jim je takrat source kocal so to pač posneli in bo sedaj ta oddaja kockala pri vseh upoeabnikih na vseh napravah ne samo na Smart TVju.
 

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
Imam eno vprašanje glede telemach optike. Trenutno imam Gold Trojka Extra. Je možno, da položijo optični kabel preko cevi, ki je za kabelsko ali morajo ponovno kopat v zemljo, da mi napeljejo do hiše?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ali se ta optika sploh še kaj širi po Sloveniji?

Pred leti je bila na veliko oglaševana pri t2 in telekomu. Kjer jaz živim so že leta storitve pri bloku 100m stran, do naše ulice s hišami pa ne pridejo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sej ni neke znanosti, če jim je takrat source kocal so to pač posneli in bo sedaj ta oddaja kockala pri vseh upoeabnikih na vseh napravah ne samo na Smart TVju.

Drži. Se pravi je glavno vprašanje zakaj je “source” kockal.
Konkretni primer - Kanal A, sreda zvečer Champions Legaue - na kablu perfektno (brez kockanja), EON SD brez kockanja, HD negledljivo - posledično tudi ogled nazaj totalni jajc.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
V mb je jeseni telekom prekopal precej ulic na levem bregu drave, kjer še ni bilo optike. Je pa zanimivo, da so kopali tudi po ulicah, kjer je že telemach optika, tako da nekih medsebojnih dogovorov očitno nimajo
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Zanima me ali je še mogoče dobiti pri Telemachu ločeno kartico in Ci modul, ker kot sem opazil sedaj dajejo CI modul (D3CAM), ki ima zapečeno kartico in je vse v enem.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Drži. Se pravi je glavno vprašanje zakaj je “source” kockal.
Konkretni primer - Kanal A, sreda zvečer Champions Legaue - na kablu perfektno (brez kockanja), EON SD brez kockanja, HD negledljivo - posledično tudi ogled nazaj totalni jajc.

Očitno od Telemacha odgovora ne bom dobil, tako da lahko morda kdo tu napiše, ko opazi kockanje. Kateri kanal predvsem. Jaz sem zaenkrat opazil samo na PRO PLUS HD kanalih,ko gre za neko gledano vsebino. Je kaka finta tu in kakšna?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Je kaka finta tu in kakšna?

Iz prve bi rekel, da je problem obremenitev sistema. Mreže, ali strežnika. Eon ne deluje tako kot npr. IPTV Telekomu, ali T2, kjer se podatki prenašajo preko multicast protokola. Se pravi strežnik servira podatke, potem se pa različni odjemalci priklopijo na ta stream. Ko gre preko interneta, se pa uporablja unicast protokol, kjer se vsak odjemalec priklopi na strežnik direktno in ta mora potem vsakemu odjemalcu posebej pošiljati podatke. Posledično je omrežje in strežniki veliko bolj obremenjeni. Zato je tudi tu nižji bitrate. Verjetno potem popularni programi zabijejo strežnike.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mah, čedalje bolj mi grejo na kurec.. Vsakič dražje, tudi tako opevanemu mobilnemu paketu so dvignili ceno, vsebina pač je kakršna je.
EON so pa itak promovirali kot dosežek takoj za pristankom na luni. Počasi za te kozlarije plačujemo več kot za življensko prepotrebno vodo.
Resno razmišljam da bi se tega sranja nekako losal in vklopil strešno anteno in našel en kolikortoliko ugoden (mobilni) internet in basta.