Telemach!!!

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik vomedo pravi:
No, potem pa sploh nimaš problema. Zamenja se samo 2.0 modem za 3.0, vse nastavitve ostanejo enake.

problem mam, če ne bo samo modem
evil.gif


tu pa primer, kak deluje telemach (ok ni optimalno, ker sem preko ojačevalce, na skrajnem dometu) in LTE od boba, ki tud ni optimalen, ker ni pri oknu

ak1.png

ak2.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja lej v osnovi imaš v paketu vključeno to all-in-one škatlo. Nekoč, ko si dobil ta Arrisov modem, je bil vključen samo modem ali pa kombinacija z ločenim Wi-Fi usmerjevalnikom. In sigurno ti bodo prinesli to all-in-one škatlo (Cisco ali Ubee), ki ti pripada v okviru paketa, če se seveda ne zmeniš drugače.

Lahko pa si seveda zakompliciraš življenje in počakaš, da bo prišel tehnik z "napačno" škatlom in z nalogom za priklop te "napačne" škatle, ter potem urejaš, kar bi lahko uredil že prej....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poklical bom, da naj prinesejo "pravo" škatlo pa bo zadeva rešena.

Se mi pa zdi škoda denarja, da menjavajo nekaj, kar normalno deluje...

p.s.
a ne bi bilo nekak normalno, da vprašajo, če že imaš morda lasten router
sprasujem se.gif
pa ti dajo na izbiro
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Ne, ker lahko priklapljaš router/switch na router/switch in zate kot končnega uporabnika ni razlike.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej,

moram si zbrati ponudnika za TV in internet. Na voljo imam Telemach vse, T-2, A1 vse in telekom ADSL. Telekom odpade, z Amisom (A1) imam zelo slabe izkušnje).

Nagibam se k izbiri Telemach Gold Trojka ekstra v akciji za 36 EUR/mesec. se mi zdi, da dobiš res največ za denar. Ima kdo kakšno pripombo na telemach? Net dela tako kot je treba? Telemach EON sem že testiral in mi je super.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Aja, selim se na drugo lokacijo. In za stroške selitve na drugo lokacijo mi hoče T-2 zaračunati 20 EUR (200m sta lokaciji narazen). Če omenim še enkrat. Selim se in v momentu, ko je največ možnosti da izgubijo naročnika, ti hočejo zaračunati 20 EUR, da ostaneš njihov naročnik. Iz principa ne bom plačal za selitev, kvečjemu za prekinitev pogodbe.
 
Nazadnje urejeno:

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Kaj pa je bilo narobe z A1?
Jaz namreč razmišljam da bi šel iz Telemacha Gold Trojka Extra na A1 kombo L... Optika...
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Cenovno gledano, dvomim, da boš kje dobil več za 36€ na mesec, kot pri telemachu. Moja osebna izkušnja pa je, da vse dela, kot treba.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Teh 36€ je itak samo za nove naročnike. Tudi sam sem zaenkrat na tem paketu, po 2 letih bom pa videl kam se bom prestavil (razen če podaljšajo tudi za stare naročnike na 36€). Sicer na splošno dela dobro telemach, hitrosti so kot napovedane (150/4).
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Teh 36€ je itak samo za nove naročnike. Tudi sam sem zaenkrat na tem paketu, po 2 letih bom pa videl kam se bom prestavil (razen če podaljšajo tudi za stare naročnike na 36€). Sicer na splošno dela dobro telemach, hitrosti so kot napovedane (150/4).

Kar pozabi. Včasih so še imeli akcije za stare naročnike, zdaj pa tega ni več. Samo molzejo te vsako leto za kak evro, dva več.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.695
1.613
113
Gold trojka je super in vredno svojega denarja. Vsaj v naših koncih dela telemach vedno brez problema, hitrost prenosa je vedno blizu maksimuma, ni nekih nihanj. Nekaj let nazaj so v našo ulico potegnili optiko in lepo šiba konstantno z 160/160
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Imam eno vprašanje glede EON-a.
Na računalniku in telefonu mi video klub deluje OK.
Na TV-ju pa mi napiše "KMALU". Skratka NE deluje oz. javlja kot da storitev še ni dostopna.
Lahko kdo na svojem Smart TV-ju sproba če mu deluje video klub.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Če imaš EON kot telefonski naročnik pozabi na smart tv opcijo.
Na TV-ju mi EON deluje OK, RAZEN video kluba. Sem pisal na Telemach in so mi javii, da video klub zaenkrat!!!!! ne Smart TV-jih še ne deluje. Me prav zanima kako dolgo bo ta ZAENKRAT
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mene pa nekaj zanima glede EON na smart TV. Ima še kdo srbski jezik programskega vodiča? Kako to spremeniti na slovenščino? Probal vse.

Načeloma je jezik vodiča odvisen od izbranega jezika v aplikaciji. Je pa tudi pri meni ostal srbski jezik na TVju, čeprav sem imel izbran slovenski jezik, ker je bil po mojem na začetku en bug. Sem mislil, da morajo še kaj popravit v appu za Android TV, ker je bilo na vseh ostalih napravah ok. Potem sem pa zadnič samo spremenil jezik na nekaj drugega in nazaj na slo in je sedaj ok.

Preveri še, katera verzija appa je. Nekdo je pisal, da se mu ne updatea, ker ima nameščeno na TV, ki naj ne bi bil uradno podrt. Jaz imam app na Sonyu iz 2015, kjer se EON v play storeu na samem TVju sicer ne pokaže, sem ga pa namestil tako, da sem šel na kompu v play store in izbral inštalacijo na TV. Ko sem nazadnje gledal, je bila naložena zadnja verzija, tako da predvidevam, da se tudi posodablja brez težav. Problem zna biti edino, če ročno namestiš apk.

Če je gor zadnja verzija in sprememba jezika ne pomaga, je mogoče za probat, da odstraniš napravo na portalu in na TVju pobrišeš podatke od appa (ali pa še app zraven). Potem pa naložiš na novo in še enkrat aktiviraš, če mu je slučajno prej ostalo kaj čudnga v lokalnem cacheu.
 

kareden

Pripravnik
23. nov 2007
73
0
6
Ljubljana
Ali ima še kdo težave pri spremljanju HD programov?
Na vse HD programih se pojavlja "dropout", sicer samo za delček sekunde, tako da slika je.Je pa zelo moteče, ko se sredi ekran pojavlja tistih par centimetrov kock in kvadratkov.Na ostalih programih tega problema ni, samo na HD.
Tv je 5 let star Sony Bravia, Conax vmesnik.