Telemach!!!

ant

Pripravnik
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:
Philips, no go...

Philips dela brez problemov na tv-jih od letnika 2015 dalje.
Za letnike 2015 (android 5) lahko celo izbereš prek G play (na laptopu npr, med programi na tv-ju ni tega appa) in enostavno namestiš, za letnike 2017 (android 7) je potrebno zlovdati APK in namestiti z file managerjem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ksz

Ali se še komu dogaja, da mu nekatere HD programe preprosto meče ven iz programske sheme (Conax kartica)? To se dogaja s programi POP HD, Kanal A HD in Planet HD. Potem je potrebno ponovno zagnati Full scan, programe zopet urediti po zaželenih mestih in tako jovo na novo vsakih 14 dni.
 

B81

22. jul 2007
34.495
8.960
113
Ksz

Dobil tale digitalni sprejemnik. Kaksne aplikacije se lahko dajo gor in ali za snemanje rabis usb not?

Hvala
 
22. jul 2007
12.800
1.313
113
123
Ali misli Telemach kaj posodobiti strežnike od mojtelemacha, ker včasih imaš občutek da bo vse skupaj umrlo
uf-1.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Razmišljam o zamenjavi in prehodu na Gold Trojka Premium Optika paket, pa me zanima ali deluje EPG kot se šika?
Pred dvema letoma sem imel Lastovko s Krima in je delovalo tako-tako.
Tudi sicer, kakšne imate kaj izkušnje?

Trenutno sem na Telekomu in načeloma zelo zadovoljen, a me mika nekaj boljša ponudba in akcija za nove naročnike na našem koncu. Se splača, ali bom imel težave, ki jih trenutno nimam? :/
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Gaston, meni deluje vse bp. Zadovoljen tako s tv, kot z internetom. Podpora je tudi na nivoju.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Odlično, najlepša hvala za info.

Uporabljaš morda tudi snemanje, kako je s tem?
Lahko nastaviš npr. snemanje 5-ih različnih oddaj na različnih programih za naslednjih 14 dni ko greš na dopust?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko če se časovno ne prekrivajo, drugače pa lahko s TV boksi snemaš toliko različnih naenkrat kot imaš sprejemnikov.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Super, najlepša hvala!
Vedno bolj obetavno se sliši vse skupaj.

Na 080 22 88 mi je glede snemanja dejal, da moraš program gledati, če ga hočeš snemati. In da nastavitev snemanja raznih oddaj med dopustom ni mogoča,
Dejansko pa je omejitev ta, da ne moreš gledati enega programa in istočasno snemati drugega, kajne?
Sicer pa se sprejemnik zna sam zbujati iz stand by-a in zamenjati program, če mu nastaviš snemanje, TV pa je medtem ugasnjen?


BTW, je snemanje omogočeno na vseh programih in v kakšnem formatu so shranjeni posnetki? Se jih da kopirati in predvajati na kakšnem drugem predvajalniku, PCju,...?

Vnaprej hvala za odgovore!
nahrung002.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na starem Handanu si lahko snemal mislim, da 4 kanale in še gledal enega zraven, če so bili vsi kanali na max 2 različnih frekvencah (na digitalni je na eni frekvenci več kanalov), ker je imel dva tunerja. Kasneje je bilo na Ciscotovem snemalniku bolj omejeno, ampak mislim, da si vseeno lahko enega gledal + enega snemal. Če si dal pa snemat še drugi kanal, si moral pa tudi gledat enega od teh dveh, ki si ju snemal. Potem smo dobili še en drug model Ciscota, vendar smo snemanje uporabljali zelo redko, ker smo dobili ogled za nazaj. Mislim pa da se je na vseh dalo nastavit snemanje po EPGju. No sedaj se s snemanjem res ne da več nikomur ukvarjat, ker ogled za nazaj preko EONa popolnoma zadostuje (7dni za vse kanale vključno s HD). Snemanje na novejših sprejemnikih tako težko komentiram. Pa tudi sicer mislim, da so sedaj že novejši modeli od Ciscota, kot ta dva, ki smo jih imeli doma.

Meni se zdi uporaba ogleda za nazaj precej bolj komot. Enostavno se ne rabiš ukvarjat s tem, kaj in kdaj boš dal snemat, da imaš dovolj prostora na disku, pa da boš posnel še program dovolj prej/kasneje, če se oddaja ne bo začela po sporedu (kar se večkrat zgodi). Poleg tega zadeva funkcionira iz različnih naprav in je uporabna tudi, ko nisi doma. Res, da si omejen na 7 dni, vendar se ponavadi bolj zanimive stvari (kak prenos tekme itd.) pogleda tudi na dopustu.

Aja drugačo pa so posnetki iz teh snemalnikov, kolikor vem, šifrirani. Mogoče obstaja kaka opcija, da zadevo spraviš na PC in dešifriraš (za nekatere snemalnike obstajajo rešitve), vsakakor pa ne bo preveč enostavno in je po mojem škoda časa, če ne gre za neko eksotično vsebino.