Telemach!!!

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem pisal za snemanje preko TVja brez Handana, Ciscota in podobnih sranj. Mogoče pa se njihov box, ki omogoča snemanje sedaj drugače obnaša (včasih mi je Handan normalno posnel, če je le bil na STB). Moj LG snema na zunanji disk v nekem samo njemu berljivem formatu - ne vem niti ali bi šlo na drug enak TV - vem, da sem enkrat samo testiral en disk in se je zašifriral, da sem ga komaj nazaj rešil za uporabo na drugih napravah.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Meni se zdi uporaba ogleda za nazaj precej bolj komot.
Meni je načeloma tudi ogled nazaj povsem ok. A sem na 080 22 88 dobil informacijo, da ogled za nazaj preko Cisca na TV dela le za cca. 40 programov. In to praviloma ne na HD. Je to res, ali je tudi res le napol?

Sicer pa hvala za info.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Jaz sem pisal za snemanje preko TVja brez Handana, Ciscota in podobnih sranj.

Jaz bi pa snemal preko Cisca 2120 na zunanji disk, ki ga priklopiš na USB vhod, tako kot naj bi predvidel Telemach.
Vseeno hvala za trud in informacije.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Jaz imam 2 x CISCO 4682DVB.
Nima notranjega diska za snemanje, je potrebno priključiti zunanji disk. Na USB ključek ne dela, zmrzne cel sistem (vsaj pri meni). Tehnik je priporočal Toshibo. Dela...
Nekaj snemam in nekaj drugega gledam - dela...
Nastavim snemanje za v naprej - dela, samo dela po tem, kaj javijo TV hiše - odreže začetek ali konec in podobno...

Ogled za nazaj dela "na nekaterih programih" - recimo HRT 1 in 2 ne dela (pa nista HD), POP in A (oba HD) pa dela. Pa še kak HD program dela, dosti njih pa ne... - loterija... se vidi šele, ko imaš vse postavljeno. Morali bi dat tudi na njihovo spletno stran, kateri programi omogočajo gledanje za nazaj, pa tega ni (še)...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Meni se zdi uporaba ogleda za nazaj precej bolj komot.
Meni je načeloma tudi ogled nazaj povsem ok. A sem na 080 22 88 dobil informacijo, da ogled za nazaj preko Cisca na TV dela le za cca. 40 programov. In to praviloma ne na HD. Je to res, ali je tudi res le napol?

Sicer pa hvala za info.

Ja Cisco sprejemniki so še na stari D3 platformi, kjer je ogled za nazaj za 3 dni in ga nekateri programi niti nimajo. Jaz gledam preko EONa nameščenega direktno na TV (Sony z Android TV), v spalnici pa na Xiaomi Mi Box TV. Kadar nisem doma pa browser na laptopu ali tablica/telefon v kombinaciji z Apple TV. Se pa obetajo tudi novi boxi na EON platformi, vendar ne vem kdaj.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.580
689
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Jaz imam 2 x CISCO 4682DVB.

Nastavim snemanje za v naprej - dela, samo dela po tem, kaj javijo TV hiše - odreže začetek ali konec in podobno...

Če bi malo prebral navodila bi videl, da lahko snemanje nastaviš do 60min prej in 60min čez oddajo.Greš v rubriko privzete nastavitve. Kar se tiče snemannja nimam nobenih pripomb.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno je bilo že odgovorjeno pa vseeno vprašam.

Prejel sem klic Telemacha, da "posodabljajo" omrežje (lol ja) in mi pridejo menjati modem (ki mu čisto nič ne fali).

Verjetno bodo uvalili modem z routerjem, da bi jim šeral njihov unifi?

Itak je kot na dlani, da njihovega routerja oziroma wifija ne bom uporabljal, kaj šele da bi širil unifi, storitev, ki je brezveze, odkar imamo mobilni internet po celi državi, ki deluje bistveno boljše.

Kako izklopiti UNIFI, na mojtelemach te opcije ni...

Sploh ne želim več te funkcije, kako izklopiti nadlogo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če imaš še star DOCSIS 2.0 modem, bodo vrjetno menjali za DOCSIS 3.0. Sicer pa se lahko zmeniš, da ti dajo samo modem in ne tiste all-in-one kište ter še naprej uporabljaš svoj router. V tem primeru na modemu sigurno ne boš imel UniFija.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hvala, to bo.

Arris
http://192.168.100.1/
Channel Type: DOCSIS 2.0 (ATDMA)
ARRIS Euro-DOCSIS 2.0 / SIP 2.0 Touchstone Telephony Modem HW_REV: 04
VENDOR: Arris Interactive, L.L.C.

-------------
Ne vem sicer, zakaj si delajo strošek, če 2.0 še lepo deluje, itak imam brzino 25/1, tak da...
smile-1.gif


Nisem vedel, da majo tudi opcijo samo modem, se mi je zdelo da samo vsiljujejo router unifi...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja po defaultu dobiš all-in-one zadevo, ker je to pač del ponudbe (router, wi-fi, itd.). Se je pa dalo vsaj zaenkrat dogovorit, da dobiš samo modem (Cisco EPC3212/EPC3208). Tako imam urejeno tudi sam in drugje pri žlahti, kjer ponavadi rihtam te zadeve. Sicer se s tem odpoveš njihovemu usmerjevalniku, wi-fiju, itd., ker ločenih naprav po mojem več ne dajejo, ampak meni bolj odgovarja, da imam na modem priklopljeno, kar želim.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od Telemacha ne boš dobil ločenega modema. Al in one ali samo modem, pa še to zadnje je le za "boljše" stranke.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Ker je rocker science na modemu izklopit WiFi in imet enostavno modem + switch. Ne, ti prav iščeš problem. Prvo ne bi menjal, potem bi pa pizdil kako ne dela.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

lej, zdaj mam ločen router in ojačevalec signala na štoku

a ti misliš, da mi bo majster to nastavil, če menja modem, ki ima vgrajen router, da se mi ipji zgrabijo itd... če vzamem njihov modem/router moram nastavljat ojačevalec, ga nosit k roterju na kabl nastavitev da se prvič spoznata, notebooka nimam doma, s katerim bi lahko to naredil itd
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Zmeni se, da dobiš navaden 3.0 modem (tisti brez WiFi in switcha), kupi svoj router in ti živi bog (razen tebe seveda) ne bo več spreminjal nastavitev za WiFi, switch, repetiror, ojačevalec, UNIfi, etc.

Alternativno pa lahko probaš bit cuker po telefonu in si mogoče vzamejo čas samo zate in tvojo konfiguracijo. Imajo tudi službene laptope na lagerju.

Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
rocker
hysterical-1.gif
sorry za off
I stand corrected
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imam že od nekdaj svoj router, nastavljen in nanj kloniran ojačevalec signala.

Zakaj bi sedaj vse na novo nastavljal, če lahko samo menjajo modem in sva z majstrom v minuti rešila...
Vse zato, da bom imel nov modem na paketu 25/1... docsic 2.0 pa zdrži po wikiju 40/30...itak je na kablu problem upload.

V preteklosti, če se prav spominjam, so modem v poslovalnici kar meni izročili, da sem ga "zamenjal".

p.s.
a ti misliš, da bom jaz vsakemu pustil, da šari po mojem omrežju
smile-1.gif
pa mu neka gesla dajal itd. dajmo se malo zresnit

p.s.s
UnFi pa je itak mrtva zadeva, neuporabna, odkar je mobilni internet, tudi po EU. Med hojo je UniFi povsem neuporaben, brzina sramotna 10/1 , če si sam gor, kar pa so mokre sanje


------------
Cable modem technology follows the industry standard Data Over Cable Service Interface Specification (DOCSIS). Older DOCSIS 2.0 cable modems supported download speeds up to about 38 Mbps and uploads up to about 27 Mbps. These modems worked well in the days when cable Internet providers offered service plans with 10-15 Mbps or lower data rates.

As cable technology has improved, the need for faster cable modems led to the introduction of DOCSIS 3.0, which significantly increases a modem's performance compared to older DOCSIS versions. DOCSIS 3.0 (and newer 3.x) cable modems can support connection speeds over 150 Mbps. Many cable Internet providers now sell plans for service that runs faster than 38 Mbps (typically, 50 Mbps for downloads).
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
No, potem pa sploh nimaš problema. Zamenja se samo 2.0 modem za 3.0, vse nastavitve ostanejo enake.