Telemach!!!

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.374
156
63
Danes so me klicali iz Telemacha in napovedali zamenjavo modema. Stari naj bi bil zastarel.

Trenutni je Arris, ki deluje in načeloma ni nekih težav.

Na kaj bit pozoren, da mi ne bojo uturili slabšega šrota.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.740
383
83
Evo, zaj pa imajo še moji starši Telemach na optiki (paket GOLD TROJKA EXTRA).. Zanimata me 2 stvari:
1) Kaj lahko sortiraš programe preko portala moj.telemach?
2) Se da njihov univerzalni daljinec T4HU1514 sprogramirat tako, da bi gumb za vklop vklopil tako TV kot tudi STB? Saj če preklopiš na TV, delajo funkcije Tv in če preklopiš na STB, delajo funkcije Stb, bi pa bilo fajn, da bi se ob enem pritisku na gumb vklopili/izklopili obe napravi...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Danes so me klicali iz Telemacha in napovedali zamenjavo modema. Stari naj bi bil zastarel.

Trenutni je Arris, ki deluje in načeloma ni nekih težav.

Na kaj bit pozoren, da mi ne bojo uturili slabšega šrota.

Zahtevaj ubeeja, ker ti bodo ziher poskusili podtakniti ciscota, ki je še bolj zastarel. Je pa problem, da na Ubee modemih že kakšna 2 meseca ne deluje UNIFI.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Evo, zaj pa imajo še moji starši Telemach na optiki (paket GOLD TROJKA EXTRA).. Zanimata me 2 stvari:
1) Kaj lahko sortiraš programe preko portala moj.telemach?
2) Se da njihov univerzalni daljinec T4HU1514 sprogramirat tako, da bi gumb za vklop vklopil tako TV kot tudi STB? Saj če preklopiš na TV, delajo funkcije Tv in če preklopiš na STB, delajo funkcije Stb, bi pa bilo fajn, da bi se ob enem pritisku na gumb vklopili/izklopili obe napravi...

1. Ne
2. Ja
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Danes so me klicali iz Telemacha in napovedali zamenjavo modema. Stari naj bi bil zastarel.

Trenutni je Arris, ki deluje in načeloma ni nekih težav.

Na kaj bit pozoren, da mi ne bojo uturili slabšega šrota.

Stran, dve nazaj sem o tem pisal
cool-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.740
383
83
Saj dela daljinec za STB in TV, ampak da prižgem obe napravi, moram stisnit vsaj 3 gumbe:
POWER
nato gumb TV
nato še enkrat POWER

Nikjer v navodilih ne vidim, kako naj naredim, da bom stisnil gumb POWER in se bosta prižgali obe napravi...
frown-1.gif
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
"Če si pravilno sprogramiral daljinc, potem gumb power prižge in ugasne obe napravi."
Tako mi je rekel tehnik na začetku, ko sem pred leti šel na Telemach in je prišel priklopit. On "ni imel časa" da bi to naredil.
Sem večkrat poskusil, tudi večkrat zaklel, ampak...

Zdaj mi dela BP...
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
To imaš prav. Res se čaka...
Mene ne moti. Bolj bi me, da bi mi žena težila, zakaj ni izklopljen...
smirk-1.gif
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Zakaj bi komunikator sploh ugašal. Da potem čakaš "par min", da se vzpostavi vmesnik.

Z gumbom POWER na daljincu komunikatorja in televizije ne ugasneš temveč ju spraviš v STANDBY tako, da ni tistega neprijetnega čakanja kot pri prižiganju iz popolnoma ugasnjenega komunikatorja.

In ja. S pritiskom na gumb POWER prižgeš/ugasneš tako komunikator kot TV
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
No ja, čaka se tudi, da s ekomunikator zbudi iz standby-a...
Pa, vsaj pri meni, potem ko se zbudi, daljinc na večji razdalji kot 1m ne funkcionira še vsaj 5 minut - se mora komunikator "ogret za sprejem"...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.740
383
83
Ok, zdaj pa mi je jasno... Ker TV kontrole delajo (ko je izbran TV), sem pač mislil, da je že vse sprogramirano ok... Očitno ni...
smile-1.gif

Hvala... Bom probal in poročal...
wink-1.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Nabavil nov tv... sonya xe 930, naložil eon in na hd kanalih zvok ni v syncu z sliko. Hitrost router - tv je zmerjen na 60 mega, tako da zastoj ni v mreži.... ima kdo kako idejo kako to urediti...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Večkrat opaženo tudi na drugih kanalih. Pri meni pomaga izklop in ponoven vklop TV. Je pa sprejem preko kartice.