Telemach in 4 TV-ji

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Hvala za kratek in jedrnat odgovor.
Od vseh možnosti mi je še najbolj všeč chromecast tv in naložim gor aplikacijo Eon. A tale aplikacija je pa zastonj?
TV od tašče je sicer zelo star LG, uporablja pa itak mogoče 10 programov. A pol če vrnem kartico nazaj Telemachu, se ne dobi na tem tascinem tvju več čisto nobenega programa več?
Pa si poklical na Telemach? Mene so v roku nekaj mesecev že dvakrat klicali in mi ponujali možnost četrte televizije za doplačilo 3€ na mesec.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
A kdo laufa EON aplikacijo preko WIFIja? Kakšno hitrost potrebuješ za nemoteno delovanje?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Še ena bedasta primerjava tole z Darsom. Primerjaš TV z nekje 10 odklenjenimi programi ob 400 programih in 2 avta na družino ter avtocesto. Še tisto vinjeto lahko dobiš skoraj 3x ceneje za drugi avto, kot gledaš dodaten TV v hiši. Še kar ne vidiš težave? Zakaj mešaš vse pojme skupaj?

Sicer pa, dokler smo imeli analogno kabelsko smo imeli neomejeno sprejemnikov, pa so operaterji rasli kot gobe po dežju, niso propadali. Sedaj se pa pač žaba kuha počasi, najprej omejitve na sprejemnike, nazadnje smešen upload na optiki v novih paketih in take majhne fore, ko za vedno več denarja dobivaš vedno manj.

Če nekdo živi ločeno živi ločeno, ne živi v isti hiši. O tem tukaj sploh ni debata in ne vem zakaj sedaj to mešaš zraven.

Torej operaterji plačujejo programske pravice po osebah, ki gledajo TV in ne po naročnikih, če te prav razumem?

Ja kaj zdaj, če obstajajo še druge opcije. Tukaj sva govorila o eni hiši in ne o cardsharingu za celo občino, ki je jasno prepovedan, ne boš pa ti meni razlagal, da moram sedaj jaz, ker živim v mansardi iste hiše plačevati dodatno naročnino na TV, RTV, kaj je potem naslednje, ločeni prispevki za kanalizacijo (pa gre vse v isto cev), števnina za vodo in voda (pride po isti cevi), elektrika (pride po istih žicah) vse v isto hišo. To ni blok, je hiša in v njej živimo kot družina.
Glej če ti ne razumeš, da cena conax kartice ne igra nobene vloge ti pač ne morem pomagat. Sam si začel z butastimi primerjavami ampak tega ne dojameš, meni je itak vseeno.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Skratka, dodaten TV bo lahko laufal v malo "sivem" področju.
Lahko ti nekdo ki ima TM, pošera kodo za aktivacijo EON-a, lahko vzame še 1 dodaten sprejemnik ali 1 dodatno dekodirno kartico, kar stane dodatne 3€ pri paketu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.034
2.354
113
Glej če ti ne razumeš, da cena conax kartice ne igra nobene vloge ti pač ne morem pomagat. Sam si začel z butastimi primerjavami ampak tega ne dojameš, meni je itak vseeno.

Zakaj si se sploh obesil na ceno Conax kartice?
Jaz sem mu samo precej nazorno orisal kakšno je stanje v ponudbi, ti pa si se obesil na teh 10 centov in iz tega ustvaril litanije.

Nisi odgovoril ali operater plačuje pravice po naročniku ali po tem koliko TVjev je pri hiši. Ker očitno veš a nočeš povedati.

Kako bi potem ti, gledajoč iz stališča licenčnih pravic pojasnil dejstvo, da lahko ob 3 karticah dodatno gledaš še tv na EON aplikaciji in treh tablicah naenkrat, kar je potem že 7 naprav, če so problem pravice pri četrti kartici?
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Sam imam isto LG in se prav tako srečujem z nedelovanjem... Nekje se mi valja še Chromecast 1 - a bi mogoče zadeva prek tega delovala bolje kot direktno na TV?
Ta Chromecast ni namenjen temu. Mora biti najnovejši Chromecast + Google TV. Vsekakor svetujem kak Mibox S, ki ga dobiš pri Kitajcih za 50€, pri nas je kakih 20 € dražji in ki reši vse probleme, posebej pri malce starejših televizorjih.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sicer nimam izkušenj z novin Chromecastom ampak, če res deluje dobro oziroma bolje kot Mi Box, bi jaz raje dal tistih 10€ več za Chromecast with Google TV kot pa Mi Box.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Imam dva Miboxa, imata vgrajen Chromecast, delujeta brezhibno. Sedaj sem nabavil še BT slušalke, ki jih lahko sparim z Miboxom in je prava milina. Moj TV nima BT. Ne vem, kaka bi bila prednost CC z Google TV.