Ko pride elektrika se TV-ji prižgejo?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pozdravljeni, a se je kdo slučajbo ukvarjal z fenomenom, ko vzamejo štrom in ko pride štrom nazaj se vklopita oba TV-ja v hiši. Gre za obična stara Samsung LCD-ja. Gori na obeh je Telemachov EON. To "včasih" menda ni delalo. Hvala
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Si jih pojerbal? :)

Drugače si pa kupi razdelilec malo boljši z kako zaščito in jih tja priklopi če maš špice v sistemu.

Bolje to kot pa da se ti radijo ob 3am med nevihto vklopi.....gor pa klavirska muzika (zgodilo pri nas)
 
  • Wow
Reactions: tony

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Isto je pri mojem Phillips Led TV, letnik 2010. Ko zmanjka elektrike in je TV bil prižgan, bo tudi šel nazaj v to stanje, ko se elektrika vrne. Če je bil ugasnjen, ko je zmanjkalo elektrike, bo šel v to stanje, ko se elektrika vrne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pozdravljeni, a se je kdo slučajbo ukvarjal z fenomenom, ko vzamejo štrom in ko pride štrom nazaj se vklopita oba TV-ja v hiši. Gre za obična stara Samsung LCD-ja. Gori na obeh je Telemachov EON. To "včasih" menda ni delalo. Hvala

Eon box ali aplikacija? Nekateri andriod noxi preko hdmi znajo poslat komando za prižgat naprave. Poglej v nastavitvah če to opcijo ima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
IMG_0139.jpeg
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
(2024)
malo pozno videl vprašanje, a vseeno mogoče komu prav pride: (skoraj) vsaka industrijska naprava ima tipko za vklop in tipko za izklop. Npr. delaš na neki žagi, toka zmanjka, žaga se ustavi, tok spet pride, žaga se ne sme zagnati dokler ne pritisneš tipke za vklop.
Slučajno najdena slika na internetu. To ti lahko sestavi vsak hobi električar iz delov ki se dobijo v vsaki elektro trgovini.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
(2024)
malo pozno videl vprašanje, a vseeno mogoče komu prav pride: (skoraj) vsaka industrijska naprava ima tipko za vklop in tipko za izklop. Npr. delaš na neki žagi, toka zmanjka, žaga se ustavi, tok spet pride, žaga se ne sme zagnati dokler ne pritisneš tipke za vklop.
Slučajno najdena slika na internetu. To ti lahko sestavi vsak hobi električar iz delov ki se dobijo v vsaki elektro trgovini.
Napake samodejnega vklopa televizorjev po izpadu elektrike bodo morali odpraviti proizvajalci. Vem, da se to pojavlja pri nekaterih televizorjih Philips, za druge pa ne vem. Ne zdi se mi logično, da bi si ljudje morali nameščati neke dodatne, doma izdelane škatlice, ki bi preprečevale te vklope televizorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in jendomen