Telemach in 4 TV-ji

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Imam en problem in bi prosil za nasvet. Od novembra sem nov naročnik Telemacha, vzeli smo paket EON premium za 65 eur. Naj omenim, da imamo v hiši 4 TV sprejemnike, pač 3 gospodinjstva.
Sedaj dobim prvi račun za v bistvu 2 paketa, in sicer EON premium, ter Razširjeni paket osnovni, ki stane 32 eur, se pravi skupaj okoli slabih 100 eur. Preveč za moje pojme, absolutno preveč. Njihova razlaga je, da EON premium paket vsebuje 3 tvje, kar je dodatno, se mora vzet novi paket. In pol je žena nekaj na hitro podpisala monterjem, ko sploh ni vedela da podpisuje dodatni paket. Tako, da imamo v bistvu sedaj 2 paketa za 4tvje. 1 tv ima EON box, drugi ima DTV box, ostala 2 pa samo kartico. Zdaj če vrnemo eno kartico, pravijo, da imamo lahko samo eno naročnino. Zdej me pa zanima kako je to s kartico. Ker zdaj sem jo vzel ven s TVja in še vedno delajo programi podobno kot prej s kartico. A to pol oni nekako na daljavo izklopijo al kako? Je možna kaka druga rešitev za en TV v hiši? To bi imela tašča, ki itak rabi samo par slovenskih in hrvaških programov. Kaj predlagate? Sam osebno nisem neki preveč v teh vodah, sam na mesec dat skoraj 100 eur za trojček je pa malo preveč se mi zdi. Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

khmmm..

en box, dve kartici, ena koda,.... == 4 tv

to je cisto normalno v enem paketu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Torej za 3 gospodinjstva plačujete samo 2 paketa, pa še se ti ne zdi ok. Naročnina je namenjena za 1 gospodinjstvo, če že greš “optimizirat stroške” se pa pač po svoje znajdeš in npr. pokombiniraš boxe/conax s SmartTV appom kot so že drugi napisali. Te butaste omejitve za število baprav so itak ravno zaradi takšnih, ki bi naročnino delilo s pol žlahte....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5450
I

Izbrisan uporabnik 3287

no ja. primer: ena bajta, stari starsi, starsi, otroci. placujejo elektriko, vodo, ...skupaj. zakaj ne bi se tv? en naslov, ena narocnina.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.034
2.354
113
Telemach sicer res omejuje število sprejemnikov na 3, kar je po moje bedarija ampak kaj čemo, če imajo tako politiko, dokler ne bojo ljudje zahtevali več se bo pač taka politika nadaljevala. Njih tista dodatna kartica stane ravno ene 10 centov in en vnos v bazo, zaračunajo pa v tem primeru lepih 32 EUR na mesec.

Sicer sem tudi sam bil v taki situaciji, da mi je manjkala kakšna kartica in me je po par protestnih zapisih na FB nekdo poklical in mi ponudil dodatno kartico za 3 EUR / mesec, gor je pa aktiviran razširjeni paket, ki ga imam tudi na ostalih karticah in sprejemnikih. Nimamo sicer ločenih gospodinjstev, v eni hiši smo skupaj mladi in stari.

Sicer so meni tudi 4 kartice bile premalo, ker imamo 7 sprejemnikov, zato sem ostalo rešil z nakupom SmartWI, res pa za delovanje le tega hiša ne sme biti prevelika.

Torej opcije, ki jih imaš:

Plačevanje Telemachu 384 EUR letno

Nakup novega TVja s podporo za EON aplikacijo (približno 300 EUR +)

Nakup Smart WI (139 EUR s tremi karticami) Rabiš pa za delovanje eno Conax kartico in ne ravno preveliko hišo.

Chromecast TV z EON aplikacijo (70 EUR)

Izbira je tvoja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kemarkone77
I

Izbrisan uporabnik 3287

kaj je smart wii, oziroma kaj ta naprava lahko pocne?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Telemach sicer res omejuje število sprejemnikov na 3, kar je po moje bedarija ampak kaj čemo, če imajo tako politiko, dokler ne bojo ljudje zahtevali več se bo pač taka politika nadaljevala. Njih tista dodatna kartica stane ravno ene 10 centov in en vnos v bazo, zaračunajo pa v tem primeru lepih 32 EUR na mesec.
Sej nevem a se delaš norca al resno misliš.... Cena kartica je v tem kontekstu popolnoma nepomembna. Koliko stane pa izdelava vinjete, registrskih tablic, smučarske karte ali pa bankovca v končni fazi? Še vinjeto pa registrske tablice skopiraj al pa najboljše kar 500ke, itak njihova izdelava stane precej manj kot banka hoče za njih, boš še več pripšparal. Mislim sej se mora včasih človek tudi malo znajt, ampak da greš potem s takimi butastimi primerjavami še pizdit čez ponudnika in opravičevat svoja dejanja pa res ne vem no. Pa tudi pri 7 sprejemnikih, ti ni ravno zmanjkala kakšna kartica, ampak bolj dodatne kartice za celo familijo ali dve. Ne vem kako vam ni jasno, da ravno zaradi tega še bolj omejujejo in ne obratno, da bodo kar ponudili več kartic, ker ste sedaj kao zahtevali, saj rabite za pol žlahte. Sej včasih je bilo vse odprto in nekodirano, pa je pol fužin gledalo na eno naročnino. Pa je prišlo conax kodiranje, pa integrirani moduli, počasi se bo pa itak selilo na IP + DRM, pa bodo imeli kvečemu vedno več nadzora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr_S in 5450

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.034
2.354
113
Sej nevem a se delaš norca al resno misliš.... Cena kartica je v tem kontekstu popolnoma nepomembna. Koliko stane pa izdelava vinjete, registrskih tablic, smučarske karte ali pa bankovca v končni fazi? Še vinjeto pa registrske tablice skopiraj al pa najboljše kar 500ke, itak njihova izdelava stane precej manj kot banka hoče za njih, boš še več pripšparal. Mislim sej se mora včasih človek tudi malo znajt, ampak da greš potem s takimi butastimi primerjavami še pizdit čez ponudnika in opravičevat svoja dejanja pa res ne vem no. Pa tudi pri 7 sprejemnikih, ti ni ravno zmanjkala kakšna kartica, ampak bolj dodatne kartice za celo familijo ali dve. Ne vem kako vam ni jasno, da ravno zaradi tega še bolj omejujejo in ne obratno, da bodo kar ponudili več kartic, ker ste sedaj kao zahtevali, saj rabite za pol žlahte. Sej včasih je bilo vse odprto in nekodirano, pa je pol fužin gledalo na eno naročnino. Pa je prišlo conax kodiranje, pa integrirani moduli, počasi se bo pa itak selilo na IP + DRM, pa bodo imeli kvečemu vedno več nadzora.

Ne delam se norca, ti enostavno ne razumeš, da obstajajo tudi velike družine in pa hiše, kjer je v sobi TV, pa je samo občasno zasedena, ko pride kdo na obisk ali počitnice. Primerjava z vinjeto in ostale bedarije ni na mestu, ker tukaj si ti že plačal naročnino za svojo hišo (oz. si kupil letno vinjeto, pa bi potem še dodatno plačal vsak mesec, ko se voziš), oni pa te s ponudbo omejujejo in zahtevajo dodatno naročnino zgolj zato, ker si ti lahko privoščiš več TVjev.
Ne živimo vsi na svetu v trosobnih stanovanjih. Kaj bo potem naslednje, da se bo kdo spomnil na internetni priključek omejiti število naprav (sicer vemo, da je praktično neizvedljivo a bi bila podobna bedarija). 3 je enostavno premalo za leto 2020 in cenovno precej dostopne TVje.

In s čem tukaj opravičujem svoja dejanja? A po tvoje ni moja pravica, da če imam več sprejemnikov, da se pač znajdem in jih priklopim drugače?
Bi moral po tvoje dati Telemachu na leto zraven 760 EUR na Trojčka in 500 EUR za mobilne storitve še 400 EUR, da bom lahko v vseh sobah gledal tv? Zakaj ne bi k temu dodali še dodatne RTV naročnine, pa naj bo 26 EUR na mesec. Zakon je že tako spisan, če v hiši živijo mladi in stari, pa čeprav ima hiša samo ena vrata.

Če ti tako delaš kar daj, jaz ne bom. Sicer pa je SmartWi popolnoma legalna rešitev torej ne blodi nekaj v prazno, sploh pa ne o sorodnikih in žlahti.

Ti napišem še shematiko??

SmartWI pobere eno Conax kartico

Dnevna spodaj D3 sprejemnik
Soba za goste spodaj SmartWI
Spalnica spodaj SmartWI
Dnevna zgoraj D3 sprejemnik
Spalnica zgoraj SmartWI
Otroška zgoraj SmartWI
In še en sprejmnik v dodatni sobi Conax kartica

Se pa priporočam za navodila kako tole razdelimo še sosedom, prijateljem, znancem in naključnim mimoidočim, očitno ti veš...

In največja ironija, ko se greš nekega pravičnika, kako je treba za več TVjev takoj plačati dodatno naročnino je, da si obenem plačuješ Turški Youtube in Netflix... Zakaj ne plačaš Slovenskega, saj je za Slovence?

Ko bo pa šlo tole na IP, bomo pa pač menjali ponudnika kabelske, imamo še Telekomov baker na hiši, tisti je menda še sedaj nekodiran (nisem 100%). Ker delati primerjavo med streami na DVB in IP streami je pač nerealno, kar se kvalitete slike tiče.

Sicer pa je to edina kritika, ki jo imam na Telemachov trojček, kar se starih paketov tiče in sem na splošno s storitvami zadovoljen.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kemarkone77

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Telemach sicer res omejuje število sprejemnikov na 3, kar je po moje bedarija ampak kaj čemo, če imajo tako politiko, dokler ne bojo ljudje zahtevali več se bo pač taka politika nadaljevala. Njih tista dodatna kartica stane ravno ene 10 centov in en vnos v bazo, zaračunajo pa v tem primeru lepih 32 EUR na mesec.

Sicer sem tudi sam bil v taki situaciji, da mi je manjkala kakšna kartica in me je po par protestnih zapisih na FB nekdo poklical in mi ponudil dodatno kartico za 3 EUR / mesec, gor je pa aktiviran razširjeni paket, ki ga imam tudi na ostalih karticah. Nimamo sicer ločenih gospodinjstev, v eni hiši smo skupaj mladi in stari.

Sicer so meni tudi 4 kartice bile premalo, ker imamo 7 sprejemnikov, zato sem ostalo rešil z nakupom SmartWI, res pa za delovanje le tega hiša ne sme biti prevelika.

Torej opcije, ki jih imaš:

Plačevanje Telemachu 384 EUR letno

Nakup novega TVja s podporo za EON aplikacijo (približno 300 EUR +)

Nakup Smart WI (139 EUR s tremi karticami) Rabiš pa za delovanje eno Conax kartico in ne ravno preveliko hišo.

Chromecast TV z EON aplikacijo (70 EUR)

Izbira je tvoja.
Hvala za kratek in jedrnat odgovor.
Od vseh možnosti mi je še najbolj všeč chromecast tv in naložim gor aplikacijo Eon. A tale aplikacija je pa zastonj?
TV od tašče je sicer zelo star LG, uporablja pa itak mogoče 10 programov. A pol če vrnem kartico nazaj Telemachu, se ne dobi na tem tascinem tvju več čisto nobenega programa več?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.034
2.354
113
Hvala za kratek in jedrnat odgovor.
Od vseh možnosti mi je še najbolj všeč chromecast tv in naložim gor aplikacijo Eon. A tale aplikacija je pa zastonj?
TV od tašče je sicer zelo star LG, uporablja pa itak mogoče 10 programov. A pol če vrnem kartico nazaj Telemachu, se ne dobi na tem tascinem tvju več čisto nobenega programa več?
Odvisno, kako imaš v paketu. V Premium menda lahko zraven EON sprejemnika aktiviraš še EON aplikacijo. Prijavi se v moj Telemach in poglej kakše opcije imaš notri.

Brez kartice dobiš RTV programe, pa najbrž še kakšne lokalne. Žal ne vem natančno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ne delam se norca, ti enostavno ne razumeš, da obstajajo tudi velike družine in pa hiše, kjer je v sobi TV, pa je samo občasno zasedena, ko pride kdo na obisk ali počitnice. Primerjava z vinjeto in ostale bedarije ni na mestu, ker tukaj si ti že plačal naročnino za svojo hišo (oz. si kupil letno vinjeto, pa potem še dodatno vsak mesec), oni pa te s ponudbo omejujejo in zahtevajo dodatno naročnino zgolj zato, ker si ti lahko privoščiš več TVjev.
Čisto razumem, da obstajajo različne potrebe in tudi meni že kdaj niso ustrezale. Sploh glede omejevanja specifičnih tipov (konkretno SmartTV). Še vedno mislim, da je primerjava z vinjeto ravno toliko na mestu, kot primerjava cene naročnine s ceno kartico, ki služi zgolj za kontrolo dostopa (tako kot SIM kartica za mobilne stortive ali ključ od stanovanja do stanovanja). V smiselnost konkretnih omejitev se ne mislim vtikat, ampak če že hočeš, pri naročnini, kolikor vem, nikjer ne ponujajo neomejeno televizorjev v posamezni stavbi ampak točno piše koliko česa je vključeno za to ceno. A DARS te pa ne omejuje ker moraš kupit več vinjet samo zato ker si lahko privoščiš več avtomobilov? Pa ravno tako jih čisto nič ne briga, če enega rabiš samo občasno. Pa če si nekdo lahko prvivošči, da živi ločeno od staršev, mora met tudi zastonj naročino, saj že starši plačujejo? Sej tudi ne pravim, da ne bi na tvojem mestu naredil isto,. Dokler dela pač uživaj. Samo čudi me, da ne dojameš, zakaj je, tako kot je in da tistih 400€ ne plačuješ za conax kartico ampak za programske pravice, itd. (zdaj ali je njihov model zaračuvanja ugoden/fer za vse, je druga zgodba).

Kar se pa deljenja žlahti tiče, se je že marsikdo tukaj hvalil, kako ima priklopljen box od starše, ali pa plačuje samo internet pa EON/TVIN/T2GO dostop od kolega/staršev/nevemkoga. Cardsharing, o katerem tako rad govoriš deluje tudi čez kaj drugega kot RF. Kabel se da ravno tako povlečt od soseda, ali pa stream čez internet furat. Pa tole s tremi gospodinjstvi in stari/mladi....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.034
2.354
113
Čisto razumem, da obstajajo različne potrebe in tudi meni že kdaj niso ustrezale. Sploh glede omejevanja specifičnih tipov (konkretno SmartTV). Še vedno mislim, da je primerjava z vinjeto ravno toliko na mestu, kot primerjava cene naročnine s ceno kartico, ki služi zgolj za kontrolo dostopa (tako kot SIM kartica za mobilne stortive ali ključ od stanovanja do stanovanja). V smiselnost konkretnih omejitev se ne mislim vtikat, ampak če že hočeš, pri naročnini, kolikor vem, nikjer ne ponujajo neomejeno televizorjev v posamezni stavbi ampak točno piše koliko česa je vključeno za to ceno. A DARS te pa ne omejuje ker moraš kupit več vinjet samo zato ker si lahko privoščiš več avtomobilov? Pa ravno tako jih čisto nič ne briga, če enega rabiš samo občasno. Pa če si nekdo lahko prvivošči, da živi ločeno od staršev, mora met tudi zastonj naročino, saj že starši plačujejo? Sej tudi ne pravim, da ne bi na tvojem mestu naredil isto,. Dokler dela pač uživaj. Samo čudi me, da ne dojameš, zakaj je, tako kot je in da tistih 400€ ne plačuješ za conax kartico ampak za programske pravice, itd. (zdaj ali je njihov model zaračuvanja ugoden/fer za vse, je druga zgodba).

Kar se pa deljenja žlahti tiče, se je že marsikdo tukaj hvalil, kako ima priklopljen box od starše, ali pa plačuje samo internet pa EON/TVIN/T2GO dostop od kolega/staršev/nevemkoga. Cardsharing, o katerem tako rad govoriš deluje tudi čez kaj drugega kot RF. Kabel se da ravno tako povlečt od soseda, ali pa stream čez internet furat. Pa tole s tremi gospodinjstvi in stari/mladi....

Še ena bedasta primerjava tole z Darsom. Primerjaš TV z nekje 10 odklenjenimi programi ob 400 programih in 2 avta na družino ter avtocesto. Še tisto vinjeto lahko dobiš skoraj 3x ceneje za drugi avto, kot gledaš dodaten TV v hiši. Še kar ne vidiš težave? Zakaj mešaš vse pojme skupaj?

Sicer pa, dokler smo imeli analogno kabelsko smo imeli neomejeno sprejemnikov, pa so operaterji rasli kot gobe po dežju, niso propadali. Sedaj se pa pač žaba kuha počasi, najprej omejitve na sprejemnike, nazadnje smešen upload na optiki v novih paketih in take majhne fore, ko za vedno več denarja dobivaš vedno manj.

Če nekdo živi ločeno živi ločeno, ne živi v isti hiši. O tem tukaj sploh ni debata in ne vem zakaj sedaj to mešaš zraven.

Torej operaterji plačujejo programske pravice po osebah, ki gledajo TV in ne po naročnikih, če te prav razumem?

Ja kaj zdaj, če obstajajo še druge opcije. Tukaj sva govorila o eni hiši in ne o cardsharingu za celo občino, ki je jasno prepovedan, ne boš pa ti meni razlagal, da moram sedaj jaz, ker živim v mansardi iste hiše plačevati dodatno naročnino na TV, RTV, kaj je potem naslednje, ločeni prispevki za kanalizacijo (pa gre vse v isto cev), števnina za vodo in voda (pride po isti cevi), elektrika (pride po istih žicah) vse v isto hišo. To ni blok, je hiša in v njej živimo kot družina.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hvala za kratek in jedrnat odgovor.
Od vseh možnosti mi je še najbolj všeč chromecast tv in naložim gor aplikacijo Eon. A tale aplikacija je pa zastonj?
TV od tašče je sicer zelo star LG, uporablja pa itak mogoče 10 programov. A pol če vrnem kartico nazaj Telemachu, se ne dobi na tem tascinem tvju več čisto nobenega programa več?
Opcija je zaenkrat tudi uporaba analogne sheme. :zardelalter:
Ali pa uporaba digitalne brez Conaxa, mislim pa da nabor nikakav.