Telekom - predmet poželenja

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Seznam prejemnikov testnih naprav, ki smo ga čakali več kot štiri leta, je dolg več kot 120 strani. Zajema medijske hiše, občine in predvsem številne javne uslužbence, med njimi veliko novinarjev različnih medijskih hiš, ki so med letoma 2012 in 2014 od Telekoma prejeli telefone, tablice ali druge naprave ter SIM-kartice – in to brezplačno. Čeprav je z najvišjim številom testnih naprav na prvem mestu ministrstvo za zunanje zadeve, so pomembni predvsem posamezniki, še posebej novinarji, ki jim je Telekom tovrstne naprave lahko omogočil tudi brez vedenja delodajalca. Poleg medijskih hiš, kot sta Pro Plus in Antenna, so na seznamu tudi posamezniki z Dela, TSmedie, RTV Slovenija, Večera, Reporterja, Jokerja, Monitorja itd. V uredništvu hranimo tudi imena vseh uporabnikov.


V časih Mobitela so novinarji testne naprave lahko obdržali. Pred leti pa so jih pričeli dobivati za določen čas.

Očitno je za nekatere veljal še (prilagojen) prejšnji sistem.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Bomo videli, kako bodo v oddaji predstavili. Malo je sicer drugače, ali razdeliš med gledalce kot Oprah, ali pa dobiš zaradi svoje funkcije.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Bomo videli, kako bodo v oddaji predstavili. Malo je sicer drugače, ali razdeliš med gledalce kot Oprah, ali pa dobiš zaradi svoje funkcije.

To je res... Ampak, primer - ti si direktor firme, ki bo šla k XXX operaterju in tam kupila XX telefonov - a ni logično, da ga dobiš zastonj? Pa tvoj pomočnik, pa tajnica, pa... Ali pa, XXX operater naredi pogodbo z XXX državnim aparatom, kjer je navedeno, da mora dat zastonj XXX telefonov, ostalih XXX pa plačajo...
Glavno je, da so pri njih in da plačujejo mesečno porabo/paket...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Pri javnih uslužbencih se stvari glede daril in brezplačnih stvari zakonsko kar zakomplicirajo. Sploh pa tisti del "brez vedenja delodajalca."
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pri javnih uslužbencih se stvari glede daril in brezplačnih stvari zakonsko kar zakomplicirajo. Sploh pa tisti del "brez vedenja delodajalca."

Kaj pa če je to naredil delodajalec? In razdelil brezplačne telefone glede na xxx...
Prijateljica je pred cca 14 dnevi menjala firmo. Stara firma je rekla, naj službeni telefon obdrži, nova pa, da ni šans in da dobi novega po izbiri pri "njihovem" operaterju...
Uradno je seveda bilo pri obeh, da je samo "v uporabi"...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ja, saj gre, samo računovodsko moraš to urediti. Osnovna sredstva, amortizacija, bonitete, ...

Ja, verjamem. Meni so večkrat v življenju povedali, da je vse odvisno od "računovodje" in da je nad direktorjem, če zna, ker bo vse "šlo po pravilih", ki se jih noben ne bo dotaknil...
Pa še to - službeni telefon ni boniteta, to je "pisarniški material" za zaposlenega...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.248
113
Poznam človeka, ki je v devetdesetih delal za IT revijo in dobil od mobitela aparat in naročnino. Novinarstvo je opustil okoli leta 2000. Do danes - 20 let pozneje - ni nikoli prejel položnice za mesečno porabo (mislim da informativni račun z vrednostjo 0 celo dobi)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Na eni od Microsoftovih NT konferenc smo vsi udeleženci dobili Nokie z emblemom Mobitela. Na Bolhi je šla v trenutku v promet. :)

Pa kaj?
Jaz sem na različnih prireditvah dobi, brez heca, cca 10 telefonov... Jupi, a ne? Kaj pa bi naj z njimi? Kol'ko naenkrat jih lahko uporabiš? Nisem šel na Bolho, ampak sem "talal", vsem, ki sem jih poznal in ki niso imeli "novega" telefona...
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in Matey

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Jaz sem dobil telefon od A1 (brezplačno) ni bil samo telefon zraven še dobil Bluetooth zvočnik. 1.leto nazaj pa nisem noben novinar al kaj podobnega...

Nič takega ne vidim v tem..
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Seznam prejemnikov testnih naprav, ki smo ga čakali več kot štiri leta, je dolg več kot 120 strani. Zajema medijske hiše, občine in predvsem številne javne uslužbence, med njimi veliko novinarjev različnih medijskih hiš, ki so med letoma 2012 in 2014 od Telekoma prejeli telefone, tablice ali druge naprave ter SIM-kartice – in to brezplačno. Čeprav je z najvišjim številom testnih naprav na prvem mestu ministrstvo za zunanje zadeve, so pomembni predvsem posamezniki, še posebej novinarji, ki jim je Telekom tovrstne naprave lahko omogočil tudi brez vedenja delodajalca. Poleg medijskih hiš, kot sta Pro Plus in Antenna, so na seznamu tudi posamezniki z Dela, TSmedie, RTV Slovenija, Večera, Reporterja, Jokerja, Monitorja itd. V uredništvu hranimo tudi imena vseh uporabnikov.


V časih Mobitela so novinarji testne naprave lahko obdržali. Pred leti pa so jih pričeli dobivati za določen čas.

Očitno je za nekatere veljal še (prilagojen) prejšnji sistem.
Glede na to, da sem bil v času Mobitel še urednik Connecta (pa je bilo to konec 90-tih, če se prav spomnim), ti lahko povem, da smo testne telefone (takrat smo jih sicer mnogo manj dobalvili od opreaterja in veliko več od uvoznikov) vračali (glede na to, da sem imel vsake par tednov drugega testnega, res ni bilo treba kakega zadržat). Bile so sicer izjeme (če smo imeli telefon na supertestu, ga po enem letu ponavadi niso vzeli nazaj, ker so ga dali v odpis), ampak bilo jih je zelo malo. Bi jih lahko preštel, ker jih je večina končala in so še vedno v škatli v pisarni.
So pa parkrat dali telefone kot darila (v sklopu kake širše akcije), ampak vedno najbolj osnovne modele, une "iz pralnega praška". En ali dva sta tudi še v tisti škatli.
Pa to, da so bile naprave "brez vednosti delodajalca", je smešno, vsaj pri IKT novinarjih. Sem videl imena, in tam so novinarji Jokerja, Monitorja, TSMedie, Dela, Moj Mikro ... In so telefone testirali in o njih objavljeli članke (razen če avtorji prispevka mislijo, da so se tisti členki kar sami napisali). Če bi bili avtorji prispevka malo bolj resne sorte, bi prverili, kdo s seznama je res testiral naprave in o njih psial, kdo je imel testne zato, ekr je npr odločal v firmi o nakupu (oboji seveda testne naprave dobijo upravičeno), kdo pa jih je "kar malo imel za zmeraj".
Podobno kto danes, ko so govorili o GGM in nabavi sadja v firmi, pa malo matematike pokaže, da prideš na 2 ali 3 jabolka na zaposlenega dnevno. Pa tega ne zanjo preračunat. Kot da ni česa drugega za poročat v tej državi ...