Poraba sodobnih TV aparatov

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Moja Panasonic plasma P42G30ES kuri okrog 350W ampak je ne bom menjal do njenega bridkega konca ;)
Res pa prispeva kar lep delež k porabi elektrike našega gospodinjstva.

Potem ima moja P46g30e še par vatov več najbrž. Se ji pa že kažejo leta in dokler se ne ogreje imam neke čudne pinki barve po ekranu :cool:
No upam da ne crkne, ker se mi še ne daje € za tv.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
pred leti meril(večurne meritve posameznih načinov) LG 42" plazma trenutno stara 14 let in še vedno v pogonu

poraba cca:

eco i-senzor(prilagaja svetlost glede na svetlobo v prostoru) 88-110w
eco 1-3 stopnje(fixne): 100-160w

brez eco načina 150w
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Da se sekiraš zaradi prižganega televizorja medtem ko lastniki toplotnih črpalk trdijo da jih ogrevanje čez zimo košta par evrov...
Meni dol visi za druge in njihovo porabo. K sreči se mi (zaenkrat) tudi ni potrebno sekirati za par EUR.
Se pa sam počutim bolje, ko vem, da sem pri vsem zoptimiziral porabo in trošim čim manj virov. Manjši stroški so samo še pika na i.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Nek cuden fetis na trosenje manj virov. Likalnika nimas? Grelnika za vodo? Sporheta? Ves kaksne so tam moci?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
No verjetno je najboljsa kombinacija da se odpoves gledanju tv oz zmanjsas na minimum, tako tudi ce obdrzis staro potratno plazmo ne porabis veliko stroma. Dodaten plus pa je ker ne kupis nov tv, ne trosis dodatnih virov ki so potrebni za izdelavo le tega.

Tako je pri nas... Imamo sicer 2 50" plazmi, ki pa so minimalno v uporabi, mogoce 10 ur na mesec. Vecina vsebin se gleda na prenosniku, tablici,telefonu, ki pa pozrejo tam ranga 10x manj stroma.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne sej je lepo ce clovek najde smisel zivljenja, ali pa drobne radosti v sparanju. Bi pa rad enkrat videl prikaz prihranka (v procentih in centih) za vse te vase ekoobsesije. Toliko, kolikor jaz dam za internet in kabelsko (kar je res nek bv in odvecen strosek), ne prineses notri ne s sparanjem na stromu v gospodinjstvu, ne z nakupom avta, ki zre 3 litre manj
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
IMG_20231224_194612.jpg

v spalnici... :) malo rabljena
podarim, sicer deponija
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ne sej je lepo ce clovek najde smisel zivljenja, ali pa drobne radosti v sparanju. Bi pa rad enkrat videl prikaz prihranka (v procentih in centih) za vse te vase ekoobsesije. Toliko, kolikor jaz dam za internet in kabelsko (kar je res nek bv in odvecen strosek), ne prineses notri ne s sparanjem na stromu v gospodinjstvu, ne z nakupom avta, ki zre 3 litre manj
Predlagam, da se naučiš brati. Če to znaš, pa še poizkušaj RAZUMETI.
Meni dol visi za druge in njihovo porabo. K sreči se mi (zaenkrat) tudi ni potrebno sekirati za par EUR.
Se pa sam počutim bolje, ko vem, da sem pri vsem zoptimiziral porabo in trošim čim manj virov.
Manjši stroški so samo še pika na i.


No verjetno je najboljsa kombinacija da se odpoves gledanju tv oz zmanjsas na minimum, tako tudi ce obdrzis staro potratno plazmo ne porabis veliko stroma. Dodaten plus pa je ker ne kupis nov tv, ne trosis dodatnih virov ki so potrebni za izdelavo le tega.

Tako je pri nas... Imamo sicer 2 50" plazmi, ki pa so minimalno v uporabi, mogoce 10 ur na mesec. Vecina vsebin se gleda na prenosniku, tablici,telefonu, ki pa pozrejo tam ranga 10x manj stroma.
Imaš prav. Tudi pri nas je TV precej malo v uporabi, verjetno tam okrog 15 ur na mesec. Tudi nimam nič proti, če ima kdo porabo s plazmo 500W. Vsak sam izbere. Je pa zanimivo brati par (ne mislim tebe) alterašev, ki mislijo, da je edino njihov način pravi, vsi ostali smo čudni. In potem dobesedno vsiljujejo svoje mišljenje drugim.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Po svoje imaš prav.
Ampak moje mišljenje je, da če lahko zmanjšam porabo česarkoli, jo bom zmanjšal. Sploh, če pri tem ni vpliva na kakovost življenja. Pač poizkušam čim manj obremenjevati okolje. Se 50W malo sliši, ampak recimo pomnoži to s št. gospodinjstev, pa ni ravno minorna številka.
Pa koga ti farbaš? Če bi te resno skrbelo za okolje sploh nebi kupoval in uporabljal takšnih stvari, kot je TV... Tako, da to tvoje blodenje nima nobenega smisla. Imaš pač samo nek fetiš na nizko porabo zaradi katerega se počutiš nekaj več, ko razlagaš, da si nekaj naredil za okolje. :bonk:
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
310
63
Pa koga ti farbaš? Če bi te resno skrbelo za okolje sploh nebi kupoval in uporabljal takšnih stvari, kot je TV... Tako, da to tvoje blodenje nima nobenega smisla. Imaš pač samo nek fetiš na nizko porabo zaradi katerega se počutiš nekaj več, ko razlagaš, da si nekaj naredil za okolje. :bonk:
Zelo nerad tole napišem ampak če bi vsi takole razmišljali potem res ni čudno da bi rabili Krško 2 že včeraj in ne v bližnji prihodnosti..... Ogromno res ogromno se ene energije zmeče skozi okno za brez veze!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pa koga ti farbaš? Če bi te resno skrbelo za okolje sploh nebi kupoval in uporabljal takšnih stvari, kot je TV... Tako, da to tvoje blodenje nima nobenega smisla. Imaš pač samo nek fetiš na nizko porabo zaradi katerega se počutiš nekaj več, ko razlagaš, da si nekaj naredil za okolje. :bonk:
Kar bljuvaj še malo. Sedaj mi pa napiši, kje sem napisal, da sem naredil nekaj dobrega za okolje in da sem zelen? Napisal sem, da poizkušam čim manj obremenjevati okolje. Vse kar naredim, obremenjujem okolje. Ampak ja, verjamem da ob svojem besnenju ne razumeš razlike.
In pa kot sem napisal: nabavi si 1000W TV, dol mi visi. Samo pusti mene pri miru z mojim mišljenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marburg