Poraba sodobnih TV aparatov

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Zelo nerad tole napišem ampak če bi vsi takole razmišljali potem res ni čudno da bi rabili Krško 2 že včeraj in ne v bližnji prihodnosti..... Ogromno res ogromno se ene energije zmeče skozi okno za brez veze!
Seveda kupovanje novih in novih izdelkov pa ni metanje energije skozi okno. :bonk: Jej kakšni butli tlačijo zemljo.:valjamse:
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Kar bljuvaj še malo. Sedaj mi pa napiši, kje sem napisal, da sem naredil nekaj dobrega za okolje in da sem zelen? Napisal sem, da poizkušam čim manj obremenjevati okolje. Vse kar naredim, obremenjujem okolje. Ampak ja, verjamem da ob svojem besnenju ne razumeš razlike.
In pa kot sem napisal: nabavi si 1000W TV, dol mi visi. Samo pusti mene pri miru z mojim mišljenjem.
Sploh nimam TVja. Nikoli v življenju ga nisem kupil. Pojasni mi zdaj kako sem vrgel več energije skozi okno, kot ti, ki stalno iščeš in kupuješ nove stvari zaradi nekoliko manjše porabe energije? Pa, če te tako skrbi za energijo, zakaj odpiraš trpaste debate in nam s tem daješ motivacijo, da sodelujemo in s tem porabljamo el energijo, ki poganja naše računalnike telefone...? Matr ste zblojeni, res.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Aja, pa upam, da ste te dni normalne obroke jedli in niste nabavili hrane za za 14 dni, ki jo boste pobasali v treh dneh. Pa kupovali nepotrebnih daril, samo za to, da pač nekaj podariš... Energija pa to...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sploh nimam TVja. Nikoli v življenju ga nisem kupil. Pojasni mi zdaj kako sem vrgel več energije skozi okno, kot ti, ki stalno iščeš in kupuješ nove stvari zaradi nekoliko manjše porabe energije? Pa, če te tako skrbi za energijo, zakaj odpiraš trpaste debate in nam s tem daješ motivacijo, da sodelujemo in s tem porabljamo el energijo, ki poganja naše računalnike telefone...? Matr ste zblojeni, res.
Spet si nekaj zmišljuješ. Kje sem ti jaz napisal, da si ti porabil več energije, kot jaz? Jaz te pustim čisto pri miru, ti mene obtožuješ LAŽNIVO, da se imam za nekega ekologa in da tebi utrujam, ker rabiš več energije. No, copy/pastaj mi to? Butel. Če imaš slab dan se spravi na koga drugega, ne pa lajat po forumu kot stekel pes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in bpfc

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Saj to je znano in vidimo, da potrošništvo bo pojedlo cel planet.

Jaz večino zadev, ki jih kupim, imam do iztrošenosti, ne kupujem za zabavo, ker pride pač nek nov model itd.
Točno tako. Sam imam zgoraj omenjenega Samsunga starega 13 let. Zaradi potrebe je prišel k hiši še enako, če ne več, star Sony. Oba relativno varčna očitno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Spet si nekaj zmišljuješ. Kje sem ti jaz napisal, da si ti porabil več energije, kot jaz? Jaz te pustim čisto pri miru, ti mene obtožuješ LAŽNIVO, da se imam za nekega ekologa in da tebi utrujam, ker rabiš več energije. No, copy/pastaj mi to? Butel. Če imaš slab dan se spravi na koga drugega, ne pa lajat po forumu kot stekel pes.
Kaj točno sem si izmislil? Da nimam TVja, ker si mi ti očital 1000watnega? Da telefoni in računalniki ne porabljajo energije? Napisal si, da poizkušaš čim manj obremenjevati okolje. Jaz pravim, da ti to ne gre popolnoma nič bolje od mene. Morda celo slabše.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
310
63
Dobro vas korporacije na suh nategujejo. In kako varčna je njihova izdelava, transport? Kako dolgo je življenska doba? Pa niti ne to koliko časa deluje brez okvare ampak koliko časa ostane dovolj v trendu, da se jih ne naveličate in zamenjate? Pa razgradnja? Daj ne bluzite no.
Mene bolj slabo nategujejo ker nisem eden tistih ki mora imeti vsako leto nov telefon da bi bil v trendu.... Nov telefon pač kupim ko star odpove in to je običajno po cca šestih letih uporabe. Pa več ali manj vse kar drugi počno na računalniku sam to delam na telefonu. Ravno tako je pa z ostalimi aparati, ko dokončno odpovedo kupim nov aparat.........
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Mene bolj slabo nategujejo ker nisem eden tistih ki mora imeti vsako leto nov telefon da bi bil v trendu.... Nov telefon pač kupim ko star odpove in to je običajno po cca šestih letih uporabe. Pa več ali manj vse kar drugi počno na računalniku sam to delam na telefonu. Ravno tako je pa z ostalimi aparati, ko dokončno odpovedo kupim nov aparat.........
Prav ampak ljudje, kot je sad in podobni bi zdaj rekli, da to ni v redu. Ker v šestih letih je tvoj telefon pokuril preveč energije in bi ga moral že zdavnaj zamenjati z novim. O tem govorim, kako debilno je to mrzlično iskanje izdleka, ki kakor manj porabi in to za vsako ceno.
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: bpfc, jest5 in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Prav ampak ljudje, kot je sad in podobni bi zdaj rekli, da to ni v redu. Ker v šestih letih je tvoj telefon pokuril preveč energije in bi ga moral že zdavnaj zamenjati z novim. O tem govorim, kako debilno je to mrzlično iskanje izdleka, ki kakor manj porabi in to za vsako ceno.
Kaj ko bi ti pisal v svojem imenu in pustil druge pri miru, ker resno nimaš pojma o meni ali drugih. Pa bi precej več vedel, če bi le dal tisto besnilo dol z oči in prebral, kaj sem napisal v tej temi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Kaj ko bi ti pisal v svojem imenu in pustil druge pri miru, ker resno nimaš pojma o meni ali drugih. Pa bi precej več vedel, če bi le dal tisto besnilo dol z oči in prebral, kaj sem napisal v tej temi.
Kaj pa če bi ti pustil druge pri miru?
Ampak moje mišljenje je, da če lahko zmanjšam porabo česarkoli, jo bom zmanjšal. Sploh, če pri tem ni vpliva na kakovost življenja. Pač poizkušam čim manj obremenjevati okolje. Se 50W malo sliši, ampak recimo pomnoži to s št. gospodinjstev, pa ni ravno minorna številka.
Tukaj namiguješ kako bi vsi morali zamenjati TV z manjšo porabo energije in kako bi s tem manj obremenjevali okolje. Jaz pa pravim, da bi več naredili, če vsa ta gospodinjstva nikoli več nebi kupila TVja.
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5, sad in bpfc