Po 23 letih prehod iz A1 na Telekom

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Praktično od prvega dne sem vztrajal pri operaterju A1, sedaj pa mislim da je čas za spremembo. Kvaliteta storitev, predvsem pa signala se je v zadnjem času drastično poslabšala, tako da žal ostane samo še menjava.

Nisem velika riba, vseeno pa prenašam 5 naročnin + domačo TV in fiksni internet, zato me zanima, če ima Telekom v ta namen kakšne tržnike, ki se ti malce bolj posvetijo pri pomoči glede izbire paketov (in ugodnosti), kot če grem enostavno na "šalter" v BTC? Slišal sem namreč, da se da z njimi kar pogajati - tudi glede cene aparatov in dodatnih ugodnosti (recimo gratis zavarovanje, ipd)..

Hvala!
 

chili

Pripravnik
26. feb 2009
49
10
8
Pozdravljeni,

prijatelj je terenski tržnik za Telekom Slovenije (pokriva področje Ljubljane). Če potrebujete kontakt mi pišite zasebno sporočilo.

Lep večer
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Jaz imam ravno nasprotno mnenje. Telefonski "tržnik" nas je hotel napiiii maksimalno. Sem šel v MB v Europark na Telekomov šalter in malo "barantal" ter prišel precej bolje skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Praktično od prvega dne sem vztrajal pri operaterju A1, sedaj pa mislim da je čas za spremembo. Kvaliteta storitev, predvsem pa signala se je v zadnjem času drastično poslabšala, tako da žal ostane samo še menjava.
Da ne boš razočaran pri Telekomu... Sem že večkrat opazil, da je precenjen glede na dejansko kvaliteto, ki je v večini slabša od A1...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in Gamero

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
No, že doma imam komaj kaj signala, na vikendu v Ankaranu, kjer sem bil še lani vesel, če sem se lahko pogovarjal vsaj na balkonu, zdaj še to ne deluje več. O kakšnem prenosu podatkov lahko samo sanjam, medtem ko kolegu pri meni v stanovanju Telekom deluje na polno. Mislim, da na slabše ne morem it :)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ali lahko s kakšnim app-om doma preverim kateri operater ima najboljši signal?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Našel..
 

Priponke

  • Screenshot_2023-05-02-11-14-45-928-edit_com.wilysis.cellinfolite.jpg
    Screenshot_2023-05-02-11-14-45-928-edit_com.wilysis.cellinfolite.jpg
    312,9 KB · Ogledi: 194

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Jaz letos iz Telekoma na Telemach. Bil pri njih od vsega začetka, decembra so mi kar spremenili naročnino, brez pogodbe, brez obvestila. Je rekla na reklamacijah, da če mi kaj ni všeč, imam mesec dni časa, da odstopim od nove "pogodbe", brez stroškov. In sem šel. in še prišparal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
No, že doma imam komaj kaj signala, na vikendu v Ankaranu, kjer sem bil še lani vesel, če sem se lahko pogovarjal vsaj na balkonu, zdaj še to ne deluje več. O kakšnem prenosu podatkov lahko samo sanjam, medtem ko kolegu pri meni v stanovanju Telekom deluje na polno. Mislim, da na slabše ne morem it :)
Pri meni je Telekom slabše od A1 in od Telemacha...
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Tudi sam sem bil dolgo časa na Telekomu, kasneje tudi na A1, in bil dokaj nezadovoljen. Sedaj sem že 4 leta na T2 in je zaenkrat (tok tok tok) vse super, deluje res tako kot treba. Ni reklama, samo izkušnja.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Seveda imamo različne izkušnje z istimi operaterji, ampak meni T2 res deluje. A1 je bil katastrofa, Telekom pa je bil večinoma ok, ampak vseeno 2x dražji od T2.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Pri meni je bila T2 mobilna katastrofa, zato je bila izključena in zamenjana z drugim mobilnim ponudnikom v septembru 2022...

Pri T2 sem pustil samo fiksni del.

Nov ponudnik je tehnično boljši, ima pa helpdesk najbolj nekakovosten do zdaj (redko sem dobil koga kompetentnega in sposobnega).
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Trznika verjetno najlazje najdes tule. Vsaj meni je alter telemachovec ponudil boljse pogoje, kot bi jih sam ali prijatelji dobili na ostalih kanalih (lokalni trznik, web, pooblasceni prodajalec, call center)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Eno tako, preprosto vprašanje (verjetno že vem, ampak vseeno se raje prepričam):
sem na T2. Optiko je vlekel T2. In kot vem, T2 ne daje svoje optike v "zakup" drugim operaterjem. Se pravi, ne morem na A1, na optiko seveda.

Kakšne možnosti sploh imam, če hočem obdržat optiko? Verjetno druge, kot da ostenem na T2, nimam, ampak vseeno vprašam?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Eno tako, preprosto vprašanje (verjetno že vem, ampak vseeno se raje prepričam):
sem na T2. Optiko je vlekel T2. In kot vem, T2 ne daje svoje optike v "zakup" drugim operaterjem. Se pravi, ne morem na A1, na optiko seveda.

Kakšne možnosti sploh imam, če hočem obdržat optiko? Verjetno druge, kot da ostenem na T2, nimam, ampak vseeno vprašam?

Nobene. Sem na istem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej