tekma Maribor - Mura?

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.132
870
113
Ja, pezde neuravnovesen. Drgac bi bla Monika za WTA to kar je Nole zdaj za ATP. Ceprav, ji ni hudga, ubodla si starga bogatga, hebe se njoj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Ne vem, vprašati moraš NZS. Oziroma mislim, da se močno motiš, se pa imaš seveda za stručkota na vsakem področju. Jaz močno dvomim, da je v Sloveniji trenutno nekaj 10.000 ljudi, ki bi tedensko hodili na tekme prve lige.
Pred leti sem se projekta "polne tribune" lotil (s Playboyem oz takratno firmo) v hokeju, v Zalogu (Slavija).
In ja, tribune so bile po nekaj mesecih polne, in to rednih, družinskih obiskovalcev. Super vzdušje, ekipa zadovoljna ... Pa smo šele začeli, večine idej niti ne izpeljali.
No, in potem pride Slavija v končnico in igrajo z Olimpijo. In se v dvorana nabašejo kao navijači Olimpije. In začnejo klet, skandirat deblizme, seveda pijani ipd. Pa so me policaji malo čudno gledali, ko sem jim šel zatežit, da naj jih umirijo na nek kulturen nivo, ali pa odstranijo. Ker so bili zraven (kot vedno) starši z otroci. Potem so pa eni postrani gledali ...
Skratka, iz izkušenj trdim, da se da in da so takšne navijaške skupine, kot jih poznamo, zgodba, za katero je bolje, da postane zgodovina.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
ironija je, da ravno to dela fusbal to kar je. Pač grupa primitivcev ki zmeče ves denar v spremljanje "bogov" in ves svoj čas, celo na tnalo da svojo čast in svobodo.
Malo poglej v tujino.
Zdaj o tem, ali so ljubitelji nogometa primitivci ali ne, ne bi. Ker se mi zdi narobe kar čez prst nekaj ocenjevat. So pa primitivci med njimi, ja. In pri nas veliko več kot v državah, ki so z navijaškimi skupinami, kakršne so večinoma pri nas, že počistile. Tam primitivci sicer so, samo na štadion ne morejo, če se tako obnašajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Ok, polno neke brezvezne solate... kje je krivec za udar in zakaj ga še niso našli? Saj viol ni bilo več kot 200-300, da bi to bila nevemkaka nepregledna množica, kamere pa so tudi snemale ravno njih.

Sicer pa imaš na taki tribuni vse sorte, kar nekaj ljudi osebno poznam, urejeni domovi, družine, zelo dobre službe, ljudje in pol... ampak v soboto pa na jug v ljudski vrt. Tak da niso vsi socialci in zadetki, ki tudi delajo največje težave...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.132
870
113
Ok, polno neke brezvezne solate... kje je krivec za udar in zakaj ga še niso našli? Saj viol ni bilo več kot 200-300, da bi to bila nevemkaka nepregledna množica, kamere pa so tudi snemale ravno njih.

Sicer pa imaš na taki tribuni vse sorte, kar nekaj ljudi osebno poznam, urejeni domovi, družine, zelo dobre službe, ljudje in pol... ampak v soboto pa na jug v ljudski vrt. Tak da niso vsi socialci in zadetki, ki tudi delajo največje težave...
Kaj ti to pove?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Ok, polno neke brezvezne solate... kje je krivec za udar in zakaj ga še niso našli?
Od prvega dne dalje so soglasni, da sedi v pisarni kluba. Katera budala je zares prižgala petardo je popolnona nepomembno.

A če maš družino in dobro službo pomeni da kaj? Ne moreš v grupi stotih budal biti stoprva budala? Ampak kulturno sediš zraven in se delaš da te zanima nogomet? Wtf?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Tile, ki jih jaz opisujem, niso socialni problem, za kar se ima komplet vse navijače. Kar nekaj je finančno bolje stoječih kot povprečen alterjevec, tudi sicer živijo dokaj povprečno družinsko življenje. Greš se malo podružit, zapoješ, kaj spiješ, navijaš. Na drugi strani pa imaš socialne probleme, ki ponavadi delajo take težave, gredo v dogovorjene pretepe, dilanje droge itd. Ni jih toliko, ponavadi so kar poznani osebki, ne pa kar nekdo iz lufta, zato mi ni jasno kaj čaka NZS z kaznimi in policija z identifikacijo krivca? cel stadion pod kamerami, še posebej pa viole in gringosi. Vmes pa bila odigrana še ena tekma kjer je stadion bil normalno odprt...

Razen, če morda ni bila viola....?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Še enkrat, kaj ima finančno stanje posameznika s tem? Tako uspešni in kultivirani, da iz svojih vrst ne znajo izločit desetih budal, ki delajo sranje? Problem ni od včeraj, problem ni tale zadnja petarda, problem je vodstvo kluba. Ne od včeraj, že desetletja. Spremenilo se ne bo nič. Zakaj bi se zaradi ene petarde, če se z zažganim avtobusom in rasfukanim vagonom ni? So povedali s transparentom da so problem mediji. Zero fucks, gremo dalje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Po ogledu lokalnih treningov, mulcev nismo vpisali na fuzbal, pa jih namesto sprehoda peš do zelenice v bližini doma vozimo nekam drugam na druge treninge.

Po videnem s tem incidentom, jih tud na tekme ne bomo peljali ali dovolili, da grejo.

Razumem, da je občutek pripadnosti neki skupini kar močna "droga", in marsikoga popelje dlje kot bi sicer šel sam. Ampak na neki točki se mora vklopit razum. In če skupina sama ne premore tega, naj drugi poskrbijo za primerno lekcijo, da se skupina nauči, ali pa za "brisanje" skupine in s tem izgubo skupne identite.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Še enkrat, kaj ima finančno stanje posameznika s tem? Tako uspešni in kultivirani, da iz svojih vrst ne znajo izločit desetih budal, ki delajo sranje? Problem ni od včeraj, problem ni tale zadnja petarda, problem je vodstvo kluba. Ne od včeraj, že desetletja. Spremenilo se ne bo nič. Zakaj bi se zaradi ene petarde, če se z zažganim avtobusom in rasfukanim vagonom ni? So povedali s transparentom da so problem mediji. Zero fucks, gremo dalje.
Policija, ki je dala prostor pod kamere jih ne najde po več kot tednu, viole same niso pokazale s prstom na grešnika, torej kdo je?

Bi se strinjal s tabo, če policija ne bi imela vsega pod kamerami, bi rekel, pač ja, oni ga skrivajo in glumijo glivo...

Na koncu bo Mura, kot organizator tekme, bolj nasrkala.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
fotra je debel avstrijc naložo, ko je zletel nanj na tribuni...urgenca, zlom reber in podobno, tako da, ni za hodit na tekme.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si