Prvaliga 2011/2012

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Čestitke Kranjčanom hehe...in pa predvsem čestitke MURA in pa 5000 folku !!!!!!

Graja Mariboru 1600 in pa seveda Ljubljana, še 1000 ne...SRAMOTA!!! Ljubljančani, dejte raje v Šiški igrat al pa za Bežigradom, ker si ne zaslužite to....res razvajen folk... copy paste z RTV SLO:

"Ali veste mogoče to, da v evropi če načeloma zgradiš novi stadion, da pridobiš nove navijače??

Arena Petrol kapaciteta 13600, povprečen obisk prejšno sezono 800-900 gledalcev-sramota za občino preko 50.000 prebivalcev

Ljudski Vrt kapaciteta 12600, povprečen obisk rečmo 4000 ajd to je zadovoljivo če pa pogledamo da ima občina več kot 120.000 ljudi je tudi to skoraj sramota!

Stadion Stožice Kapaciteta 16000 povprečen obisk okrog 3000..Ljubljana z občino preko 280.000 prebivalcev je tudi sramota

Stadion Fazanerija Kapciteta 5500.. Povprečen obisk bo preko 4500
Občina Murska Sobota 20.000 prebivalcev, Če računamo staro občino ki nekdaj zauzemala večji del prekmurja rečmo 60.000 prebivalcev. Je to nekaj kar bi moralo biti!

Če Mura dobi novi stadion! Bo pridobila sigurno 40 % novi navijačev gledalcev fanov kakorkoli tu je zanimanje za nogomet!
Sodoben objekt vsaki drugi teden tekma poun stadion! praznik!
Torej en objekt ki premore kakšnih 8000-9000 gledalcev bi bil primeren za Mursko Soboto.

Ta objekt bi bil sigurno napolnjen zelo dobro skozi celotno sezono! To se strinjamo vsi!

Zdaj pa naj Petrol zgradi stadion pa bodo imeli profit vsi skupaj! Pa še reprezentanca bi lahko odigrala kakšno tekmo na vroči Fazaneriji ampak da je sodobna!"

Pa še kako je zadel.
zmaga.gif
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Sinonim za objektivno komentiranje ravno nisi, ampak vseeno.

Povsod je čas dopustov, res nevem zakaj se prvaliga začenja tako kmalu, potrebno pa je priznati tudi to, da nekih velikih odstopanj pri obisku žal ne bi bilo.

Največ informacij lahko povem o Ljubljani, obisk se glede na preteklost precej dviga, res pa je da je občinstvo v Ljubljani razvajeno in da bodo šli raje na "evro spektakel" v četrtek kot na tekmo prve slovenske lige proti celju, pa še to na lep sončen dan v nedeljo ob 19:00.

Žal obiska ne boš pridobil čez noč (če ne štejemo evropskih tekem proti zvenečim imenom ko gredo na tekmo vsi) ampak se to gradi skozi čas. Olimpija ima problem, da je imela od povratka v prvo ligo toliko negativnih zgodb, ljudi ter posledično s tem tudi negativne propagande, ljudje pa niso slepi.

Počasi se dela na vseh področjih, tako da je klub po prihodu Mileta zajela pozitivna klima katera še kar traja. Z raznimi marketinškimi akcijami, ter seveda pozitivnimi rezultati pričakujem dvig števila gledalcev. Še vedno pa manjka akcij podobnih tej:
https://www.youtube.com/watch?v=iIAVwPe8PII

Trenutno je v klubu nekaj novih ljudi kateri vedo, da morajo z lokalnim okoljem sodelovati, ker jim bo to prineslo pluse na vseh področjih.

Glede povprečnega števila gledalcev v Ljudskem vrtu pa bi tudi lahko govorila precej...

Glavno da se piše o prvi ligi, sčasoma upam da bo to prineslo neke razultate.
 
Nazadnje urejeno:

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam

”Glavno da se piše o prvi ligi, sčasoma upam da bo to prineslo neke razultate.”



veliko bi tudi pripomogli ljudje ki navijajo za razne barce in real in podobno, pa niso niti na sliki ali od blizu vidli štadion!!!
SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL CLUB!!!!

le tako so možni rezultati
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Super, da je Mura spet v 1.ligi, ker toliko folka kot njih gleda, mislim da ni ekipe v SLO. Pohvalno res. Močno pa dvomim, da bi se zbralo še dodatnih 2 tisoč folka. Po moje je kapaciteta uvrh glave? Manjka jim samo še ena tribuna, če se prav spomnim. . . pa bo stadion fertig. . . novega ravno ne bi delal.
še enkrat bravo Mura + bravo prekmurci
aplauz.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik aviator pravi:

”Glavno da se piše o prvi ligi, sčasoma upam da bo to prineslo neke razultate.”



veliko bi tudi pripomogli ljudje ki navijajo za razne barce in real in podobno, pa niso niti na sliki ali od blizu vidli štadion!!!
SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL CLUB!!!!

le tako so možni rezultati
Če ne bi vedel, da v Evropi obstaja nogomet, bi hodil gledat tudi to žalost, ki jo imamo doma.
Potek razvoja si si pa malo narobe zamislil... Najprej naj kvaliteto dvignejo, potem bo prišel tudi obisk.
Po tvojem mnenju gre pa na sledeč način: jaz bi odprl gostilno, samo najprej naj se vas vsaj 100 zbere, vsak plača pivo in zrezek, potem se bomo pa šli...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
problem naše lige so katastrofalno slabi sodniki, pa s tem ne mislim favoriziranja enih ali drugih, ampak s popolnim pomanjkanjem občutka za igro, to je glavni razlog zakaj je slovenski nogomet tak negledljiv kot je, ker pubeci znajo igrat kar se vidi na evropskih tekmah

vem da sem v lanski sezoni po eni tekmi šel gledat statistiko prekrškov, igrali so maribor proti nevem .. mislim da nafti pa je sodnik piskal 34 prekrškov v prvem polčasu pa igra ni bila groba, ampak so to one butaste prekinitve ko ubijajo ritem
wink-1.gif
 

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik aviator pravi:

”Glavno da se piše o prvi ligi, sčasoma upam da bo to prineslo neke razultate.”



veliko bi tudi pripomogli ljudje ki navijajo za razne barce in real in podobno, pa niso niti na sliki ali od blizu vidli štadion!!!
SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL CLUB!!!!

le tako so možni rezultati
Če ne bi vedel, da v Evropi obstaja nogomet, bi hodil gledat tudi to žalost, ki jo imamo doma.
Potek razvoja si si pa malo narobe zamislil... Najprej naj kvaliteto dvignejo, potem bo prišel tudi obisk.
Po tvojem mnenju gre pa na sledeč način: jaz bi odprl gostilno, samo najprej naj se vas vsaj 100 zbere, vsak plača pivo in zrezek, potem se bomo pa šli...

kvaliteta kluba pride z mentaliteto ljudi kakršno imajo v sloveniji samo v mb! na žalost si tebe predstavljam s kravato v vlogi kakšnega direktorja, ki pride samo na europske tekme, kjer zahteva svoj sedež v VIP-u, in ne zna našteti 4 klube v prvi snl!

ne zameri
nahrung002.gif
 
Kakšne kvalitete pa ima Maribor? To, da klub žene samo sovraštvo do npr. Olimpije še ne pomeni, da se igra dober nogomet in žal ne zagotavlja dobre lige. Maribor je lani vsaj na začetku igral super, pa kaj ti to pomaga, če je ostalih 9 ekip tako slabih, da tudi če si prvi in se uvrstiš naslednje leto v evropo te tam postavijo na realna tla. Ni prave konkurence nikogar, če igraš v slabi ligi igraš toliko kolikor moraš, da premagaš tisti drugi polklub ne toliko kolikor bi bilo treba, da se npr. uvrstiš v LP.

Če bi bila liga ali močna/konkurenčna ali vsaj atraktivna bi bili tudi sponzorji, vsi igralci se nebi takoj prodajali v neke polklube iz tujine in bi tudi mogoče kdo hodil na tekmo - kje je še "kupil sezonsko karto.


Maribor ima to kar imajo drugi. Tistih nekaj ki so v "navijaški skupini, 10 res die-hard starih navijačev iz zlatih dob kluba in ostale, ki pridejo šele, ko so rezultati.

Z reprezentanco je pa isto.


Sem šel prejšnji teden gledat Olimpijo proti Ircem, ja ok..so zmagali, ampak tako posrane igre pa še ne. Včasih se mi zdi, da bi jaz več naredil na igrišču. In te ljudi naj se plačuje milione in za njih se zahteva poln stadion. Dej no. Če bi se vsaj borili, sej ni treba da so vsi tehnično na nivoju Messija. No in tukaj pride do izraza ta preboj iz druge v prvo ligo. Triglav in Mura bosta letos sigurno polnila stadion dokler bodo na krilih napredovanja v prvo ligo. 5 slabih rezultatov pa bo tudi tam stadion bolj kot ne prazen igralci pa brez plač.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Mentalitete angležev, špancev, grkov, turkov in še katerih narodov, kjer je nogomet kultura in način življenja, pač nimamo. Zato smo prisotni ko gre reprezentanci/ klubu dobro, ko mu ne gre po pričakovanjih nas pa več ni. Pri nas bo fuzbal vedno obravnavan z rezervo, najprej bo smučarija, to pa se spremlja ali smo prvi ali zadnji šupak
bonk.gif


V Mb ikn Murski je sicer lahko ob dobrih rezultatih zavidljivo število gledalcev, kakor hitro pa se malo zalomi pa je obisk malo nad 1000 gledalcev na tekmi. Leverkusen, ki je nekje podobne velikosti kot Maribor, ima 2 krat večji stadion vedno poln.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Triglav je ze lani igral v 1. ligi in tudi letos bo imel obisk mizeren. Pri Muri je pa res rulja nekoliko abstinirala in je zdaj navalila (in to v kraju, kjer je pocrkalo vse od industrije, se najde denar za luksuz kot so karte za tekmo - se pravi da jim ne gre prav slabo
smile-1.gif
).
 

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
drugače če pogledaš je nogomet tam priljubljen kjer so plače sorazmerno nizke, poglej po tujini,
v lj pa raje igrajo tenis smučajo in golf
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Za Triglav res čudno....deset let jih ni bilo v 1 ligi, zdaj pa nič folka
frown-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Na Gorenjskem dol visi ljudem za nogomet. Ce pride k Olimpiji spet Liverpool, bo na stadionu od 16K ljudi priblizno 0 Gorenjcev.

Kdo bo porekel, da je to zaradi tega, ker pac Olimpije ne maramo, ampak na tekmah kosarkasev Olimpije imas pa zastopane prakticno vse regije. Enostvano ljudem dol visi za fuzbal na takem nivoju, kot se igra pri nas v prvi ligi.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Saj ni samo nogomet na Gorenjskem, tudi košarka je v peezdi.....edino hokej na Ðesenicama.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Saj ni samo nogomet na Gorenjskem, tudi košarka je v peezdi.....edino hokej na Ðesenicama.

Ja, ampak na kosarko k "najhujsemu sovragu" se nabere ljudi enako kot iz centralne regije. Od povsod so ljudje, tudi dolenjci, zagotovo tudi kaksni stajerci ... ampak za fuzbal pa tukaj ljudem dol visi in jaz jih razumem - meni tudi, Saj me veseli, ce kaksen nas ("nas" as in slovenski) klub kaj naredi v Evropi, vesel sem bil za Maribor v CL in lani dokler je pac slo, enako sem vesel letos zanje in za Olimpijo, ki bo tudi verjetno sla naprej, ampak da bi opa hodil na ligaske tekme nekega Triglava ali kogarkoli drugega ...
rolleyes-1.gif


Sel bi (lokalpatriotsko
rolleyes-1.gif
) na kaksno kosarkarsko tekmo bliznjega kluba, ce bi ravno imel karto in druzbo. Tudi placal bi zanjo enak znesek kot za tekmo lige NLB od Olimpije, ce bi bila druzba dobra, pa je vseeno ali je 1A ali 1B (ali se nizja) liga. Ni pa to nekaj okrog cesar bi se vrtelo moje zivljenje. Imamo se rokomet, kjer je ze zdaj dovolj guzve, tako da mene ne rabijo, drugega od sporta pa ni. Lokalni fuzbal klubi so cetice rekreativcev in antitalentov.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Samo če pogledaš včasih se je hodilo no, dokler niso jebene nakupovalne centre odprli itd.