Tehnični pregled s trugo

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
A se norca delaš ali rad zavajaš? Zgoraj sem ti prilepil link do vozila, kjer se danes vidi, da je bil pogojno brezhiben nekaj let nazaj.
OK. Potem pa ostane v sistemu. Jaz sem pač sklepal, da ne ostane glede na to, da naslednje leto ni nikogar nič motilo. Ampak hvala, tako imam potrdilo, da so nekateri osebki na teheničnih pregledih res samo žleht drekači.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Niti slučajno, lahko dokažem da ne! Lahko ti?
Kaj lahko dokažeš? Praviš, da vozila, ki imajo pogojni tehnični niso primerna za na cesto. To pač ne drži. Pogojni tehnični ne pomeni, da ti ne delajo žarometi ali zavore, ne pomeni, da imaš popolnoma razštelano podvozje in pnevmatike brez profila, ne pomeni, da meritve izpuha niso v redu, da ne delujejo brisalci...
Pogojni tehnični je, če imaš kakšen sedež odstranjen ali zložen, če se kakšno okno ne odpira, če imaš kakšno lepotno poškodbo (vdrtino ali rjavico)......in očitno tudi, če imaš trugo na strehi... Z vsem temi "hibami" je avto lahko popolnoma vozen in primeren za varno vožnjo. Ti pa praviš, da so zaradi tega na cesti neizpravna vozila. Ja, bluziš. In to ti, ki praviš, da so te spustili brez kontrole zavor. ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
OK, še enkrat sprašujem - pogojni tehnični - kaj to pol pomeni? Si naredil ali padel? Ker če si naredil, te BK, če padeš pa je to v bistvu prav, če kaj ne dela je treba popravit! Včasih nam je preglednik rekel, idi ven menjaj žarnico in pridi nazaj.
Pomeni, da gre za pomanjkljivost, ki ni bistvena za varnost vozila v prometu. Si jo pa dolžan odpraviti za uporabo vozila v prometu. Ta zaznamek je vpisan tudi v emvrl. Tako da ko te policaj ustavi zaradi nedelujoče luči na tablici, pa vidi v sistemu, da so te to že pred 2 mesecema na tehničnem opozorili, ti lahko da kakšno sankcijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pomeni, da gre za pomanjkljivost, ki ni bistvena za varnost vozila v prometu. Si jo pa dolžan odpraviti za uporabo vozila v prometu. Ta zaznamek je vpisan tudi v emvrl. Tako da ko te policaj ustavi zaradi nedelujoče luči na tablici, pa vidi v sistemu, da so te to že pred 2 mesecema na tehničnem opozorili, ti lahko da kakšno sankcijo.
Aleluja za razlago! :aplauz:

Kaj lahko dokažeš? Praviš, da vozila, ki imajo pogojni tehnični niso primerna za na cesto. To pač ne drži. Pogojni tehnični ne pomeni, da ti ne delajo žarometi ali zavore, ne pomeni, da imaš popolnoma razštelano podvozje in pnevmatike brez profila, ne pomeni, da meritve izpuha niso v redu, da ne delujejo brisalci...
Pogojni tehnični je, če imaš kakšen sedež odstranjen ali zložen, če se kakšno okno ne odpira, če imaš kakšno lepotno poškodbo (vdrtino ali rjavico)......in očitno tudi, če imaš trugo na strehi... Z vsem temi "hibami" je avto lahko popolnoma vozen in primeren za varno vožnjo. Ti pa praviš, da so zaradi tega na cesti neizpravna vozila. Ja, bluziš. In to ti, ki praviš, da so te spustili brez kontrole zavor. ;)
Odgovarjal sem na to, da kamere nimajo nekega učinka na to ali boš opravil, pogojno opravil ali padel na TP - spustili so me zaradi njihove pomanjkljivosti - neprimerna steza za test vozil do 3,5T - preprosto, zadnja aksa se ni not vsedla. lahko bi mi tudi rekel naj grem drugam, ampak pol nebi zaslužili tistih 40+€ za TP.

Pa še enkrat okoli pogojnega tehničnega - bikov drek - če je napaka resna in avto zato ni tehnično izpraven, ma da te vrže, vse ostalo pa narediš. Na primer, ti vpiše "pogojno" zaradi nedelujoče luči, konkretno C4 prejšnje generacije "žre" luči na 4-6 mesecev. In pol te po pol leta ustavi policaj in ti da plačilni nalog zaradi tega, ker kao pol leta nisi odpravil pomanjkljivosti? Ali pa pelješ omaro v potniškem kombiju brez zicov in spet dobiš kazen? Cmon, malo več ZKP v glavo.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Pa še enkrat okoli pogojnega tehničnega - bikov drek - če je napaka resna in avto zato ni tehnično izpraven, ma da te vrže, vse ostalo pa narediš. Na primer, ti vpiše "pogojno" zaradi nedelujoče luči, konkretno C4 prejšnje generacije "žre" luči na 4-6 mesecev. In pol te po pol leta ustavi policaj in ti da plačilni nalog zaradi tega, ker kao pol leta nisi odpravil pomanjkljivosti? Ali pa pelješ omaro v potniškem kombiju brez zicov in spet dobiš kazen? Cmon, malo več ZKP v glavo.

OK. Očitno te nisem razumel kaj želiš povedat, ker v bistvu sem enakega mnenja. Nekoga hebat zaradi stvari, ki nikakor ne vplivajo na tehnično brezhibnost vozila je navadno podjebavanje, kar smo že ugotovili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Ti si imel tako izkušnjo glede motorja, to je drugo.
To, da ti preglednik napiše, da ti leva kratka luč ne dela pa ne vem no. Koliko butla moraš biti, da se voziš brez nje okrog. Za tablico pač, kaj naj. Dela svoje delo. In potem folk vidi v tem podjebavanje, namesto da bi si vzel pred tehničnim 1 minuto in šel okrog avta ter pogledal, če vse luči delajo. Ampak ne, preglednik jih podjebava. Sami so pa leni kot pande. In seveda v tipični slovenski maniri, so vsi drugi krivi za njihovo lenobo.
To je ista zadeva kot pri folku, ki mu na tehničnem povedo, da je podvozje sesuto in zavore zanič. Namesto, da bi avto vzdrževali kot se zagre, kar je dolžnost lastnika. Ampak o dolžnostih na balkanu itak vemo, kaj je z njimi.
Pa še to: namesto, da bi bil folk vesel, da so šli čez pogojno in odpravil napako, je to sedaj problem - podjebavanje, Očitno bi bilo bolje, da te zaradi lučke na tablici rukne. Druge ni za Balkance.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Načeloma mi ni jasno, zakaj ne zahteva, da žarnico pač menjaš in ti pride čez par minut ven pogledat, če ti dela.
Nekam preveč prijazni so ponekod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in McGiver

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.370
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
To, da ti preglednik napiše, da ti leva kratka luč ne dela pa ne vem no. Koliko butla moraš biti, da se voziš brez nje okrog.

Podnevi pač ne vidiš, a ti luč gori ali ne. Je že bilo, da mi je doma žarnica gorela, policist pa me je ustavil, da luč ne gori... Nimajo vsi avtomobili računalnika, ki te gnjavi, da je z avtom kaj narobe. In ja, za to podjebavanje so včasih na pregledu mojstri sami zamenjali žarnico, če slučajno ni gorela. Si plačal material in odšel z nasmehom in obojestranskim zadovoljstvom. In zakaj pri pi*di je žarnica na tablici takšnega življenjskega pomena, da imaš sedaj na poročilu madež tehnične pomanjkljivosti, ki se ga ne boš znebil in bo pri prodaji vsak gnjavil, da je z avtom nekaj narobe...

OK. Smo zašli iz teme glede truge na strehi. Se opravičujem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in McGiver

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Pri meni preglednik najprej zagleda tablico od Jerovška in mu je že jasno, da mu bo avto zmetalo s steze za zavore, vse ostalo kar ni bistveno za varnost je potem samo še formalnost. Saj se vse te malenkosti brez izjem vedno uredijo na rednem servisu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
V Lescah se recimo še fajn potrudijo, da narediš pline. Na stari ibizi, kjer bi bil kakršenkoli poseg v motor in katalizator ekonomska totalka, si vzame 10min časa, da avto tera na obratih, da štima lambda na testu.
Je pa res, da ne fali veliko. Če bi bilo totalno mimo, bi me jasno vrgli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Zameni v prvo žarnico na Meganu v par minutah. Al pa na Ducatotu, Stilotu.....rad bi videl junaka.
In to je izgovor, da se voziš s crknjeno žarnico?
Podnevi pač ne vidiš, a ti luč gori ali ne. Je že bilo, da mi je doma žarnica gorela, policist pa me je ustavil, da luč ne gori... Nimajo vsi avtomobili računalnika, ki te gnjavi, da je z avtom kaj narobe. In ja, za to podjebavanje so včasih na pregledu mojstri sami zamenjali žarnico, če slučajno ni gorela. Si plačal material in odšel z nasmehom in obojestranskim zadovoljstvom. In zakaj pri pi*di je žarnica na tablici takšnega življenjskega pomena, da imaš sedaj na poročilu madež tehnične pomanjkljivosti, ki se ga ne boš znebil in bo pri prodaji vsak gnjavil, da je z avtom nekaj narobe...

OK. Smo zašli iz teme glede truge na strehi. Se opravičujem...
Spet kupi izgovorov. Ker imaš očitno srečo in ti žarnice crknejo v točno nepravem trenutku, se pač ustavi pred tehničnim in naredi krog okrog avta.
In ja, ti ni zamenjal samo včasih, tudi sedaj ti kaj pomaga, ČE IMA ČAS. Če je pa zdaj 5 avtov, potem pa ne vem no. Vsi bi imeli nekaj zastonj, a da bi si sam vzel 5 min časa in sam zrihtal, to pa ne. In še enkrat: preglednik je gnjavator in on je KRIV, da si. TI PRIPELJAL AVTO Z NAPAKO na tehnični, a ne? Sebe raje brcaj za tisti madež pri prodaji, ne pa jokcat po forumu, kaki gnjavatorji so pregledniki.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ - kje imate zdaj te "madeže" vpisane, da preverim kaj imam jaz slučajno notri?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Zameni v prvo žarnico na Meganu v par minutah. Al pa na Ducatotu, Stilotu.....rad bi videl junaka.
V vozilih, kjer je žarnico težko menjati, pa res ni razloga, da dajo pogojni tehnični, ker stranka očitno tega sama ne zna in vprašanje, kdaj bo naredila.
Sicer močno dvomim, da so kje tako prijazni, da te spustijo čez, če dolge / kratke / dnevne (dobro, te mogoče) luči ne delajo. Mogoče osvetlitev tablice in pozicijske. Saj ja mora zmeriti moč žarometov na obeh straneh in preveriti, če je višina prava. Kako naj to naredi, če ena stran ne sveti? To so za varnost v prometu podobno važne stvari kot zavore in ne nekaj nepomembnega.
Ko sem bil nazadnje na tehničnem, je enemu pomagal nastaviti pravo višino kratkih luči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
V vozilih, kjer je žarnico težko menjati, pa res ni razloga, da dajo pogojni tehnični, ker stranka očitno tega sama ne zna in vprašanje, kdaj bo naredila.
Sicer močno dvomim, da so kje tako prijazni, da te spustijo čez, če dolge / kratke / dnevne (dobro, te mogoče) luči ne delajo. Mogoče osvetlitev tablice in pozicijske. Saj ja mora zmeriti moč žarometov na obeh straneh in preveriti, če je višina prava. Kako naj to naredi, če ena stran ne sveti? To so za varnost v prometu podobno važne stvari kot zavore in ne nekaj nepomembnega.
Ko sem bil nazadnje na tehničnem, je enemu pomagal nastaviti pravo višino kratkih luči.
To je res, odgovarjal sem pametnjakoviču, ki pravi, da rabiš pet minut za žarnico zamenjat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Je pa to s temi žarnicami itak kriminal. Komot bi se dalo luči sprojektirat tako, da bi znala žarnico zamenjat vsaka povprečno nadarjena oseba (beri, luč pade ven, skratka trotelziher) ne pa da moraš H7 žarnico menjat skozi dva ovinka, ker jo daš z lahkoto sam mal narobe not, pa luč sveti v tri PM. Sem ta vikend popizdeval pri Ducatotu, pa še bognedaj, da ti pokrov pade iz roke, ko ga spravljš skozi s ovinek. Itak je pol ena svetla v Domžale, druga pa na Vič. Pol pa pride sosed mehanik čez cesto pa se sam smeji....pri Ducatotu grejo pa še na klik zraven aveš.... Ja super, kako naj vem. Mimgrede, H4 žarnice ne moraš dat narobe not, pa če se potrudiš.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Ti si imel tako izkušnjo glede motorja, to je drugo.
To, da ti preglednik napiše, da ti leva kratka luč ne dela pa ne vem no. Koliko butla moraš biti, da se voziš brez nje okrog. Za tablico pač, kaj naj. Dela svoje delo. In potem folk vidi v tem podjebavanje, namesto da bi si vzel pred tehničnim 1 minuto in šel okrog avta ter pogledal, če vse luči delajo. Ampak ne, preglednik jih podjebava. Sami so pa leni kot pande. In seveda v tipični slovenski maniri, so vsi drugi krivi za njihovo lenobo.
To je ista zadeva kot pri folku, ki mu na tehničnem povedo, da je podvozje sesuto in zavore zanič. Namesto, da bi avto vzdrževali kot se zagre, kar je dolžnost lastnika. Ampak o dolžnostih na balkanu itak vemo, kaj je z njimi.
Pa še to: namesto, da bi bil folk vesel, da so šli čez pogojno in odpravil napako, je to sedaj problem - podjebavanje, Očitno bi bilo bolje, da te zaradi lučke na tablici rukne. Druge ni za Balkance.

Sem že nekajkrat napisal, da ne govorim o tem, če ti ne dela luč ali nekaj enako pomembnega za varnost... govorim o bedarijnah, kot je odstranjen sedež, naprimer....To je podjebavanje in pogojni tehnični je podjebavanje, ker ne vpliva na nič. Je samo neka osebna presoja nekega preglednika, ker drugi pa v tem ne vidi problema...Če bi bila pomanjkljivost resna nabi naredil tehničnega, ne prvič, ne naslednje leto... Ne pa neka pogojna, ma daj nehaj no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Povej to tistim, ki so pisali navodila, ne pregledniku, ki lahko zaradi po tvoje podjebavanja izgubi službo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Saj zdaj je vprašanje kakšna so res navodila in kateri preglednik jih je kršil, tisti, ki je izdal pogojni tehnični ali tisti, ki iste "pomanjkljivosti" sploh ni videl, upošteval.
Zgolj za info, dva različna preglednika na različnih TP sem vprašal kaj pomeni "pogojni tehnični", odgovor je bil, zamah z roko in odgovor v smislu, brezveze, ah nič.