Tehnični pregled s trugo

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sej pecikel ima tudi 15kg pa se meni zdi da bo avto v ovinkih šel na streho ker se konkretno čuti višje težišče. Skratka karkoli nad nivojem sedežev že z manjšo maso vpliva precej na vozne lastnosti.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Vpliv sigurno je, vprašanje pa kdaj to postane nevarno. Truga montirana na eni strani strehe ima pač čist praktični vidik, kako kaj naložiti v vanjo, če je na sredi strehe se moraš malo bolj stegnit, če je to nek SUV bi si moral že skoraj lojtro prislonit ob avto.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Madona skrbi vas tezisce, vidim pa enega na 10.000 vozil, ki vozi vsaj priblizno dinamicno in bi ga to morda res malo oviralo. Povprecen reakcijski cas za spelat ob zeleni luci je v ljubljani ze preko 3 sekunde. Hitrost na magistralkah je pa upadla ze pod 70kmh. Najhuje pa je, ker se nihce prevec ne sekira.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej pecikel ima tudi 15kg pa se meni zdi da bo avto v ovinkih šel na streho ker se konkretno čuti višje težišče. Skratka karkoli nad nivojem sedežev že z manjšo maso vpliva precej na vozne lastnosti.
Nevem no, večkrat vozim na strehi polno 620l trugo in še 2 ali 3 surfe zraven (imel sem pa tudi že 2 bicikla + trugo zraven in surf na njej) in niti približno ni tako hudo kot opisuješ, pa naj bo to malo bolj zavita AC tam okrog 140km/h (kdaj tudi kak km/h več pri prehitevanju), ali pa kakšni ovinki po grških otokih brez nekega cjazenja ter vse vmes. Ok, malo pomaga, da imam športno podvozje ter da avto v osnovi ni previsok. In pa seveda se pozna, ampak bi se prej bal, da bo vse skupaj zletelo iz strehe, kot da se bo avto zaradi tega prevrnil, sploh pa ne s prazno trugo. Zdaj al imaš avto, ki se že tako ali tako precej nagiba, ali pa "rahlo" pretiravaš.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ah, jaz imam vedno razmetane prtljažnike na TP (kdo klinac ima sploh cajt to pospravljat?), tudi na kesonu sem že večkrat imel marsikaj, od koles do raznih kosov pohištva, železja ...Nima mi kaj srati zaradi tega. Ampak zadnje čase serjejo zaradi drugih bedariji, recimo moti jih, ker na šasiji ni VIN številk, pa en se je lani iz nekekga razloga odločil, da motor ni original in trdil, da sem ga menjal :valjamse: ... Lahko naletiš ne bedake, ki pojma nimajo, želijo biti pa zelo pomembni in načitani...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Da naslednje leto ne boš prišel skozi, če bo tam ista oseba in se te spomni :valjamse:
Isto bo na drugem tehničnem. Baza je centralna in ti bo to pogledal.
Je kolega popizdil, ker ga je na enem tehničnem ruknil in je rekel, da ga bo nategnil in šel na drugega. No, nategnil je sebe, ker ga je tam kar vprašal takoj, a to ste pa že uredili?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ne rabiš več “slišat”, je to kar preverjeno dejstvo.
A tistega znanca si že kaj zmasiral ali je še vedno na nivoju “slišal”.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ni čisto res, oziroma "pogojni" tehnični, kot ga je nekdo poimenoval ni enako, neopravljen tehnični. Res je v sistemu kamorkoli greš, če tehničnega ne opraviš in imaš čas mislim, da 3 dni, da odpraviš napako. Ni pa v sistemu, če te na tehničnem le opozorijo, da moraš nekaj popraviti in to tudi napišejo na tisti list, ki ga dobiš. Tehničnega opraviš in tega ni v nobenem sistemu.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
kk ne, ce recimo sem gledal bivsi avto, pa je bilo napisano "pogojno brezhiben".
gledal sem na avtolog.
edit: res pa je da ne pise razloga zakaj je bil pogojno brezhiben. verjetno to lahlo pise tam na tehnicnih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ni čisto res, oziroma "pogojni" tehnični, kot ga je nekdo poimenoval ni enako, neopravljen tehnični. Res je v sistemu kamorkoli greš, če tehničnega ne opraviš in imaš čas mislim, da 3 dni, da odpraviš napako. Ni pa v sistemu, če te na tehničnem le opozorijo, da moraš nekaj popraviti in to tudi napišejo na tisti list, ki ga dobiš. Tehničnega opraviš in tega ni v nobenem sistemu.
Ti je matej_ odgovoril. Če je preglednik le ustno te opozoril (znanec), ni nič v sistemu, sicer pa je v sistemu, brez navedbe razloga za javni dostop. Ali pregledniki vidijo razlog pa ne vem.
Evo, en primer: https://avtolog.si/search/WVWZZZ1KZ6W039941/
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Hehe, zbil je kilometre in šel na tehničnega ali je avto prodal drugemu?

In da tehnični izda pogojno brezhibnost, je kriminal. Morali bi policijo poklicat in da preveri, kaj se je zgodilo, ne pa da se potem stranke med sabo kregajo, če tadrugi ugotovi... (no lahko je napaka pri tipkanju tudi...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
kk ne, ce recimo sem gledal bivsi avto, pa je bilo napisano "pogojno brezhiben".
gledal sem na avtolog.
edit: res pa je da ne pise razloga zakaj je bil pogojno brezhiben. verjetno to lahlo pise tam na tehnicnih.

Nisem ziher, če se razumemo. Sem poiskal lansko potrdilo o TP in res piše pogojno brezhiben.
Takole: VOZILO JE POGOJNO TEHNIČNO BREZHIBNO - pomanjkljivost je treba odpraviti v 15 dneh - ponovni pregled ni potreben!
Tole dvomim, da je v sistemu. "Pomanjkljivost" namreč še vedno nisem odpravil in letos se nihče ni obregnil ob to. Je pač nepomembna stvar, ki je lansko leto zmotila nekega težaka. Mimogrede ta isti mi je moril, da sem menjal motor in moram imeti novo homologacijo :bonk:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Hehe, zbil je kilometre in šel na tehničnega ali je avto prodal drugemu?

In da tehnični izda pogojno brezhibnost, je kriminal. Morali bi policijo poklicat in da preveri, kaj se je zgodilo, ne pa da se potem stranke med sabo kregajo, če tadrugi ugotovi... (no lahko je napaka pri tipkanju tudi...)
Pogojna brezhibnost NI zaradi vrtenih kilometrov. In ni to noben kriminal. To se izda za malenkosti, ki ne vplivajo na varnost in naj se jih odpravi.
Nisem ziher, če se razumemo. Sem poiskal lansko potrdilo o TP in res piše pogojno brezhiben.
Takole: VOZILO JE POGOJNO TEHNIČNO BREZHIBNO - pomanjkljivost je treba odpraviti v 15 dneh - ponovni pregled ni potreben!
Tole dvomim, da je v sistemu. "Pomanjkljivost" namreč še vedno nisem odpravil in letos se nihče ni obregnil ob to. Je pač nepomembna stvar, ki je lansko leto zmotila nekega težaka. Mimogrede ta isti mi je moril, da sem menjal motor in moram imeti novo homologacijo :bonk:
Očitno se pač pregledniku ni dalo s tem ubadat. V sistemu pa zadeva je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Pogojna brezhibnost NI zaradi vrtenih kilometrov. In ni to noben kriminal. To se izda za malenkosti, ki ne vplivajo na varnost in naj se jih odpravi.

Očitno se pač pregledniku ni dalo s tem ubadat. V sistemu pa zadeva je.
Očitno je torej samo to, da so nekateri osebki na TP preprosto zateženi hkrati pa še pojma nimajo, kot sem že napisal. :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Glej, pač delajo svoje delo, če te opozori, da nekaj ne štima, ne vem, kaj bi bilo narobe s tem.
Drugo je tisto, ko si rekel, da ti je težil, da je motor menjan, če res ni bil.