Tehnični pregled s trugo

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Seveda ni bil menjan motor, kar sem bebcu tudi dokazal. Težil je še za neke druge stvari popolnoma neupravičeno. Namerno drkanje po nepotrebnem, kar živčno je skakal okoli vozila, da bi nekaj našel. Recimo zatežil je tudi, da mi vzvratna luč stalno gori. KAJ!?! Ko sem preveril o čem govori, sem mu pojasnil, da to ni vzvratna luč ampak luč pritrjena na zadnji del kabine nad zadnjo šipo, ki osvetluje tovorni prostor (keson). Sveti pa zato, ker ste pustili voznikova vrata odprta. Jezno je zaprl gobec in šnofal naprej.... :valjamse: :bonk: No, na koncu je le prišel na svoj račun in vendar nekaj našel, da je vozilo lahko razglasil za POGOJNO TEHNIČNO BREZHIBNO. Upam, da si ga je potem doma zdrkal na svoj dosežek.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Passat Variant, ker so bili zadnji sedeži podrti je dobila soproga vpis "pogojno"!To sem videl šele čez čas na AvtoLog-u.:oops1:
Na tehničnem pregledu ji ni nihče nič omenil.
 
  • Wow
  • Haha
Reactions: sad in Hanzi

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Ma to so nekateir tam mutibariči. Določene se maltretira za malenkosti. Na drugi strani pa stare gume 6+let, rusta 1/3 avta, šklepeta vse na njem, .... Je pa vse ok samo, da ga pravi pripelje na tehničnega. No ja vsaj zavore delajo ok.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Saj dobiš zapisnik o tehničnem pregledu v vpogled. A vi nikoli teh papirjev niti ne pregledate?
Že zaradi lastne varnosti, je dobro pogledat. A je res nekaj brezveznega ali ni. Nekomu je tudi nedelujoč žmigavc nedolžen dokler se zaradi tega ne razkanta, ker nekdo drug ni videl namena, da bo nekam zavil.
Enako pregorjena žarnica. Najprej pregori ena, potem še druga, pa je avto neviden ponoči ali megli. Potem pa en gre prehitevat in bum, zaletel se v nekaj temnega.
Vse se začne nedolžno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ma to so nekateir tam mutibariči. Določene se maltretira za malenkosti. Na drugi strani pa stare gume 6+let, rusta 1/3 avta, šklepeta vse na njem, .... Je pa vse ok samo, da ga pravi pripelje na tehničnega. No ja vsaj zavore delajo ok.

No, zato so sedaj kamere na tehničnih, da je evidentirano kdo in kdaj ter kako je izvajal pregled. Ker je bilo ravno take kategorije veliko, s to razliko, da jim niti zavore niso delovale kot se šika.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Saj dobiš zapisnik o tehničnem pregledu v vpogled. A vi nikoli teh papirjev niti ne pregledate?
Že zaradi lastne varnosti, je dobro pogledat. A je res nekaj brezveznega ali ni. Nekomu je tudi nedelujoč žmigavc nedolžen dokler se zaradi tega ne razkanta, ker nekdo drug ni videl namena, da bo nekam zavil.
Enako pregorjena žarnica. Najprej pregori ena, potem še druga, pa je avto neviden ponoči ali megli. Potem pa en gre prehitevat in bum, zaletel se v nekaj temnega.
Vse se začne nedolžno.
Seveda pregledam papirje, tudi kakšno rečem z pregledovalnikom. Dobrodošlo je, če me na kaj dobronamerno opozori. Recimo kakšna zračnost na podvozju... Prav tako ni problem, če ugotovi, da vozilo zaradi kakšne resne napake ni tehnično brezhibno. Namerno drkanje je pa nekaj drugega.
Voznik, ki pa sam ne dojame, da mu ne deluje žmigavec ali pa žaromet je pa itak debil, ki sploh nikoli nebi smel sesti za volan.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK, še enkrat sprašujem - pogojni tehnični - kaj to pol pomeni? Si naredil ali padel? Ker če si naredil, te BK, če padeš pa je to v bistvu prav, če kaj ne dela je treba popravit! Včasih nam je preglednik rekel, idi ven menjaj žarnico in pridi nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Za določene nekritične napake ti dajo pogojno. Načeloma moraš v 14 dneh odpravit napako. Recimo če ti ena žarnica na tablici (od dveh) ne deluje dobiš pogojno, če ima avto samo eno pa ta ne dela pa padeš. Domnevam da če te policist dobi čez 14 dni ali pa prideš ponovno na tehnični čez eno leto z isto napako da potem "pogojno" postane nepogojno in te recimo lahko izločijo iz prometa oz. ne narediš tehničnega.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Saj sem napisal kaj je v praksi pogojni tehnični. Imaš kakor cajt 15 dni, da odpraviš napako ampak ponovni pregled ni potreben. Potrdilo o brezhibnem TP pa dobiš takoj, plačaš zavarovanje, cestnino...in pelješ brez problema.

Pa napisal sem tudi, da sem leto kasneje avto pripeljlal z neodpravljeno napako pa se nihče ni zmenjil zanjo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Baje da če podvoji pogojno napako sam sistem zavrne potrditev, tako da če je vpisano da ne dela zarnica in ponovno prideš z isto napako bi pri vpisu tega uradno moral past. Kako je v praksi pa res ne vem. Vsekakor ker je napaka v zapisniku bi znalo to vlečt problem dalje na ostale zadeve, recimo karikirano, te nekdo nabije v rit pa ti ne dela osvetlitev za tablico in ti zavarovalnica ne plača škode ker si na tehničnem že imel to napako!:)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po domače povedano: pogojni tehnični je en navaden bikov kakec! Če mora vse delat, naj vse dela, če ne pač padeš in imaš skladno s pravili X dni (včasih je bilo 5 delovnih) da napako odpraviš in ne rabiš še enkrat TP plačat, ampak pokazat pa se moraš nazaj.

Saj ni čudno, da je na cesti vedno več tehnično neizpravnih vozil.

Aja pa da boste vedeli, tisto snemanje nima nobenega vpliva na tehnični pregled, ker meni letos sploh niso mogli preverit zadnjih zavor (preširok kolotek za preozko stezo) in pol ga niti spodaj ni gledal, je kar zaključil in ven zapeljal, jaz pa sem šel podaljšat prometno. Preden se kdo vžge - avto je zaradi mene tehnično brezhiben!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Meni je dal 1x najbrz tega pogojnega.
Zarnice v zadnjih zmigavcih niso bile vec "rumene". In res, barva z njih se je olupila v dobrem desetletju.

Zarnice zamenjam. Ampak mi naslednje leto spet teži.
Zdaj bom preveril zarnice pred TP, in mu jo tam na stezi pokazem kaksna je notri.
Razen ce je luc izgubila rumen odtenek. Ampak naj potem tezi za luc.in ne zarnico.
Pa po mojem mnenju ni rumenega kdtenka original.
sad nisem se dobil, dokler ne dobim bom tiho ;)
 

Priponke

  • 1067747.jpg
    1067747.jpg
    32,2 KB · Ogledi: 85

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Še ena uganka.
Kombi za prevoz oseb, osem sedežov.Na tehničnega smo ga peljali z vsemi.Ravno zaradi izkušnje s Passatkom.Preglednik razloži da morajo biti vsi "zici" stalno nameščeni v vozilu.Vendar se sedeži lahko poljubno prestavljajo, odmeščajo, se jih ne žaga, fleksa..., samo prva dva sta fiksna.Zadnjih nimam nikoli notri.