Tehnični pregled s trugo

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
To je res al kaj, da ce imas trugo na strehi ne mores cez tehnicni pregled?
Mislim, da je blo tudi na alterju ze, da ga niso cez spustil ker ni imel zadnjih sedezev?
Gledal sem prispevek iz srbije, da pegled traja vsaj 45min.

Ce imam trugo lahko 364dni gor in vozim 130km/h z njo, zakaj ne more cez tehnicnega?
Isto s sedezi? Saj niti orodja ne rabim za jih ven vzet. Klik, klik, pa so zunaj, narjeno za to...


 
  • Haha
Reactions: B81

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
V osebnem kombiju so že komplicirali če so manjkali sedeži. Za trugo pa tudi verjamem, isto kot hočejo prikolico brez čolna na njem. :bonk:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Rekel bi, da je strešni kovček druga reč kot sedeži. Vem pa ne!
Pri sedežih je nekaj logike. Verjetno bi tehnični pregled bil dolžan preveriti, če vsak potnik lahko še zmeraj v vsakem od njih sedi in se zavaruje s pasom tako kot je predvidel proizvajalec vozila. Seveda pa še nikoli nisem videl, da bi preglednik poskusil denimo izvleči varnostne pasove.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Načeloma kar ni standardne opreme vozila lahko zavrnejo in če manjka kaj od osnovnih karakteristik vozila te tudi zavrnejo. Tudi če prideš z polnim prtjlažnikom krompirja te bodo zavrnili.

Zakaj? Recimo na začetku tehničnega dajo avto čez tehtnico in se preveri kilaža po oseh, preko te kilaže se računa zavorni učinek. Če kilaža (precej) odstopa od homologacijske bo zavorni učinek napačno izračunan.

Glede truge lahko spremeni težišče vozila in mogoče tudi maso (če je polna), po pravilih se na tehničnem izvaja tudi test amortizerjev (po presoji preglednika) in recimo v tem primeru bo truga spremenila karakteristike vzmetenja. Meni so že merili tudi višino vozila na tehničnem, domnevam da če imaš trugo tega ne morejo izmerit. Skratka objektivno je razlogov da te lahko zavrnejo najbrž kar nekaj ...

BTW, se samo čudim enim osebkom ki celo leto vozijo trugo s sabo za BZ in jih nič ne moti. Mene motijo že prečke pa sploh ne vozim po AC, tako da jih dajem na avto samo ko rabim potem pa takoj dol da mi tisto sranje ne šumi potem pod streho.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Meni je eno leto tezil za 6 in 7 sedez. Ampak me je spustil potem.
Uporabljam ju nekajkrrat letno mogoce. Sicer sta v hisi. In je rekel da ju mora videti, ker se sedaj vse vidi na kamerah. Naslednjic mu recem, kaj pa tisti ki so pogreznjeni v prtljažnik. Kako pa tiste vidijo na kamerah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Glede opreme na strehi iz prve roke: Pri naših službenih Caddyjih so zadnjih nekaj let (po racijah na tehničnih) komplicirali, ker nimajo homologiranih strešnih nosilcev (Sortimo). Razlaga je, da so privijačeni na vozilo, in so tako fiksna oprema za razliko od recimo Thule nosilcev, ki so zapeti in se jih lahko odpenja in zapenja po želji. Po tej analogiji strešni kovček, ki je odstranljiv, ne bi smel biti problematičen.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Meni je eno leto tezil za 6 in 7 sedez. Ampak me je spustil potem.
Uporabljam ju nekajkrrat letno mogoce. Sicer sta v hisi. In je rekel da ju mora videti, ker se sedaj vse vidi na kamerah. Naslednjic mu recem, kaj pa tisti ki so pogreznjeni v prtljažnik. Kako pa tiste vidijo na kamerah?
Moja najbolj "zabavna" izkušnja je bila pa takrat, ko me je preglednik na tehničnih prepričeval, da sem v svoje gume Toyo R888 sam vrezal profil in da so to v bistvu dirkalni slicksi in ne povsem cestno-legalne gume :aplauz:
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kolegici so povedali da more naslednjič prit na tehnični s pospravljenim prtljažnikom :) Ne pa polnim šare.
Kolegu na Berlingotu pa so dali pogojni tehnični, ker je zadnje sedeže imel doma.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Tudi z Kombi Furgonom moraš na TP brez šare v tovornem prostoru.
Dejansko kot ga prevzameš ob nakupu.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
BTW, se samo čudim enim osebkom ki celo leto vozijo trugo s sabo za BZ in jih nič ne moti. Mene motijo že prečke pa sploh ne vozim po AC, tako da jih dajem na avto samo ko rabim potem pa takoj dol da mi tisto sranje ne šumi potem pod streho.
Najboljši so tisti, ki trugo montirajo na levo ali desno stran strehe, da spremenijo težišče avta.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Se pravi je res nekaj na tem iz česar se delajo norca pri reporter milanu... Sej verjetno so idejo dobil, ko je nekdo dejansko imel ta problem.

Svašta...
Ali so potem tudi vsaj začel težit za vse spidermane in princeske (senčnike) na steklih? Ravno včeraj sem videl na cesti rekorderja. 7kom na zadnjem steklu... jaz morem pa profi folijo homologirat...