Tehnične težave z EU roamingom

19. jul 2007
2.765
1.494
113
Bil v EU (android smartphone), normalno uporabljal telefon (prejel klic, prejel SMS), do trenutka, ko sem hotel klicati in mi dobim NETWORK BUSY, ko se to parkrat ponovi sem mi je zdelo sumljivo, preko interneta pošljem vprašanje mojemo operaterju, odgovor je bil:

Z vso resnostjo smo preučili in raziskali ali je kakšen vzrok za to nedelovanje na vaši telefonski številki in nepravilnosti ni bilo mogoče razbrati. Na telefonski številki je vse potrebno za gostovanje v tujini pri tujih operaterjih omogočeno, tako za odhodne kot dohodne storitve. V primeru, da ponovni zagon (izklop/vklop) mobilnega telefona nastalega stanja ne spremeni, svetujemo izbiro drugega mobilnega operaterja v gostujoči državi. V kolikor odhodnih storitev v obliki klicev pri izbiri drugega operaterja še vedno ne bo mogoče opraviti, vas zaprošamo, da nas o tem obvestite s časovno opredelitvijo vsaj enega takšnega klica (ura, klicana telefonska številka ter izbrani mobilni operater v gostujoči državi). Zelo koristen bo tudi podatek o izbrani tehnologiji omrežja (2G/3G) na vašem mobilnem telefonu.

Zadeva nič ne pomaga, pri dveh operaterjih je sledeča zgodba. prejemanje klicev in SMS ja, klicanje ne, na tretjega se sploh ne morem povezat.

Kontaktiram spet operaterja, končni odgovor je pa bil:

V kolikor se težava še vedno pojavlja, je potrebno vsaj 5-krat ali celo 6-krat ročno izbrati istega operaterja. Šele po tolikih poskusih bo tuji operater dovolil prijavo v njihovo omrežje.

Sedaj me pa zanima, a je res možno da realtivno razvita tehnološka storitev (GSM telefonija) deluje na tak šalabajzerski način (aja, če bi dobil zgoren odgovor na forumu bi mislil da se kdo zafrkava).

Na poti domov sem se ustavil še v drugi EU državi, nujno moral opraviti klic, ni mi uspelo, si moral sposodit telfon, da sem lahko poklical, tako da zadeve nisem uredil pravzaprav.

PS: EU državi in SLO operater niti niso pomembni, zato jih nisem poimenoval.
 
22. jul 2007
12.809
1.316
113
123
Zanimivo, mogoče so dali Slovenijo na black listo kot neredni plačnik
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Bil na Simobilu v tujini...obcasno bil nedoseljiv..pac kar samo un osnoven signal za 112 (911) sem lovil...ni pomagalo ugasanje/priziganje telefona.....moral sem fizicno vzet vn baterijo da sem bil s5 dosegljiv...

Sedaj sem na M@....EU neomejeni...mam pa obcasno tvoje fore...dosegljiv sem....sms lahko...poklicat pa vcasih ne morem...oz zazvoni 1x in prekine in me potem prej drugi nazaj klicejo preden zrihtam z baterijo...

Fon je galaxy ace 1....jst krivim telefon...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Aia obcasno se kaj takega zgodi tud v slo...

Ve kdo za kak bulletproof android...brez tega sranja...oz da se menuji ne zatikajo...budget do 150-180eur nov...?

Al pa vsaj verzijo androida za ace1ko ki ni hroscata...sedaj mam zadnjo...mensezdi 4.4.3.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Hvala...bom pogledal temo...ne spremljam ker mi je mobitel pac telefon...ce opravlja funkcije katerim je namenjen me znamka niti ne zanima...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Mah pomojem prej od telefona odvisno...oz verzije androida...ker od kolegov nima noben takih problemov!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
MotoG je velikost S4/5...

A obstaja kak v velikosti S4 mini...ker mi ni point LCD televizorja s sabo v zepu vlect!!?
smile-1.gif
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Pa res nima. Ima samo tiste jezike držav, v katerih se uradno prodaja. Da se pa slovenščino namestit (zip datoteka), ampak je potreben root. Kar pa je za večino ljudi Sci-Fi. =) Ampak,če lahko kampirajo dva tedna za angleški iOs, potem angleški Android ni noben problem. =)