Tega pa ne bi rad srečal...

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
ja to more imet hud program notr! kaj pa tok brenči? a ima od motorke motorje al kaj? pa kaj ima une bule na vogalih???
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Nekje vmes napiše, da je obremenjen (tiste vreče/nahrbtniki) še z enkrat toliko tovora, kot je njegova "suha teža".
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tako brenči bencinski generator. Akumulatorji so verjetno še prešvoh za kaj resnega.
Sicer je pa dodatno otovorjen. Mišljen je kot tovorna mula za vojake, ki naj bi nosil zaloge za vojake na slabo dostopnem terenu, zato ta projekt sofinancira tudi amneriška vojska.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zelo zelo visoko.
cheer.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Tako brenči bencinski generator. Akumulatorji so verjetno še prešvoh za kaj resnega.
Sicer je pa dodatno otovorjen. Mišljen je kot tovorna mula za vojake, ki naj bi nosil zaloge za vojake na slabo dostopnem terenu, zato ta projekt sofinancira tudi amneriška vojska.

Hehe, po moje bi bili zainteresirani za projekt kakega tišjega izvora energije
smile-1.gif
k tole bi vojake izdalo glede na brenčanje...

Mogoče majo pa kako jedrsko elektrarnico-in-a-box??
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
jebeštrga bosta enaka! Sicer res, da gre robotika z svetlobno hitrostjo naprej, sam da bi enkrat robotika ujela ali prehitela kako živo bitje ala. leopard (ali pa navadno mačko) pa najbrš nebo.
smirk-1.gif

Isto so rekli pred 70imi leti, da bo avto leta 2000 letel približno 120 kilometrov na uro. Letel je že leta 67' preko 200...

Kaj bi si mislili pred 25imi leti, ko nam bi nekdo pokazal recimo BT tehniko? Oz da nam bi predstavli park tronik
v avtih? Noben nebi vrjel.

Jaz mislim da čez 50 let, bodo roboti sposobni delat vsa težja fizična dela, bodo planirali zadeve, se znali sami popravit,
uæit v šolah, in podobno...

Da bi meni nekdo 90' leta rekel da bo nekoč možen nakup za drobiž telefon, na katerega bo mi lahko kolega
poslal sliko z dopusta v pari sekundah, in da bo UMTS tehnika s katero se boma lahko neposredno gledla;
bi ga vprašal na kaki drogi je...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mislim, da je tem raziskovalcem prva postavka narediti sposobnega robota ne glede na vir energije. Ko bo to doseženo, se bodo pa lotili energije (itak manjši problem). Tudi z jedrskimi baterijami, če bo potrebno.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Zanimivo no.
Izgleda, da vse štima, le hitrost ne. Laično se zdi enako, kot 300 mhz comp obdela nekaj v eni minuti, DC 1500 pa recimo v 6 sekundah.