TDI, "izguba moči"?

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
"Testerjev" je cel kup, eni najbrž niti praznega akuja ne pokažejo kaj šele kaj vec
Najpomembnejši tester je še vedno na dveh nogah, računalnik in kabel (vmesnik) sta samo orodji.
Mi je pa vedno na moč smešno, kako ljudje poznajo en kup odličnih tunerjev, ki posebej za njihov avto "napišejo" (narišejo :fredi:) mapo po njihovih željah, ko je treba diagnosticirat napako je pa konec veselja.
Da turbo "ne pali", oz. avto ne vleče je možnih več vzrokov:
- najbolj banalen je zabit izpuh (kakršenkoli že je razlog, lahko ti je en zataču korenje v avzpuh).
- regulacija turbine (vakuumsko ali elektromagnetno). Če je bila turbina menjana komplet, potem na tem mestu najbrž ni težave. Če ima vkuumsko regulacijo turbine, je lahko težava v že omenjenem elektromagnetnem ventilu ali na sami dostavi vakuuma (vakuum črpalka ali poškodbe na cevkah).
- napačni podatki motornemu računalniku (pretok zraka, tlak za turbino/pred vstopom v motor, podatki s stopalke za gas). "Napačni" podatki tlaka zraka so lahko tudi posledica puščanja sistema za "dostavo" zraka (npr. počena cev ali intercooler). Če avto sicer teče mirno (brez zaganjanja in cukanja), je tlak goriva zelo verjetno izključen. Omenjene težave so lahko tudi posledica napak na ožičenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Slednji dosti manj napak pokažejo ali pa sploh ne pokažejo.
Al pa pokažejo celo tisto kar na Porsche Slovenija ne pokaže...

Ma kolega od fake Vag.com do drugih kitajcev....tko da vem kaj govorim....je pa fajn pač vsake tolk kupit "update" da lahko vstopiš tudi v novejše avtomobile...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
če ni napake v spominu napak, še ne pomeni, da se je ne da locirat iz branja parametrov
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
če ni napake v spominu napak, še ne pomeni, da se je ne da locirat iz branja parametrov

Mam eno tako kislo izkušnjo izpred 14 dni, TSI, 2015, prva diagnoza da je zobati jermen preskočil, obe gredi v napačnem položaju, pritisk na nevemkeriže pumpi prenizek. Nazadnje je rešil vw servis, ko je zamenjal "namestnik" zgornje gredi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Kako jaz to zastopim ta izraz.....pobral ti je lunco ki pozicionira zobnik na (odmični) gredi?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Ja to zastopim....sam opisal je pa k da so mu "kompresijo" zamenjal :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
To je elektromagnetn ventil ja. Kje si najdo ti namestnik oziroma nockenwellenversteller.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Ok no, slovenski prevod na računu je bil nastavnik, jaz pa sem ga zamenjal z namestnikom (ki pride iz glagola namestiti). Nockenvellenverstelersteuergetribeolpumpenventil pa je vrgel ven ko sem iskal kos v nemščini.
 
  • Haha
Reactions: Valhalla in Hondi