TDI 1,9 ne vžge

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Na naftnem filtru...ko pride gor cevka...ti tam kaj pušča nafta? Ker jaz sem enkrat dobil nek fovšen filter in mi ni zatesnilo (sicer dve prstanasti tesnili) in mi avto bo bogem milem ni vžgal...spotoma cugnilo noter še zrak.

Ko sem zamenjal z drugim je bila zadeva kot se sposobi.

Če topel vžiga ok bi sam iskal v smeri senzorja ali tega da pride nekje zrak noter (ko je avto dlje časa ugasjen) in zato ne potegne nafte (kaka porozna cevka).

Probaj za test...na naftnem filtru odstrani ta plastičen čepek na katerem so cevke in dotoči v filter nafto do vrha...natomprobaj vžgat. Če kresne...ne dobi nafte...če je enako potem ni napaka na dovodu goriva.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Samojed je imel zelo podoben problem na Laguni, sicer bencinar ampak nekatere stvari so vseeno podobne kar se senzorjev (in ožičenja) tiče.
Možen test senzorja glavne gredi bi lahko bil poskus vžiga na porivanje avta namesto na verglanje.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
jaz sem imel identičen problem na svojemu passatu. Za vsako, ko je avto stal nekaj ur, potem ni hotel nikakor vžat. Ko pa je enkrat kresnil, je potem vžigal brez problema, sem ga ugašal, vžigal, ugašal....ko je pa spet stal več ur, potem spet ni vžigal..mehanik mi je rekel, da naj menjam grelne svečke (kar se mi je zdel dober predlog, saj je bilo ravno takrat zelo mrzlo) skratka sem jih menjal a to ni bilo to..Potem sem slučajno videl eno jutro na tleh na pesku pod avtom malo lužico nafte, nakar sem na hitro ugotovil, da je puščal naftni filter - spodaj kjer je nek plastični vijak..zgleda da je imel že tovarniško napako in ko se je zaradi tresljajev odvil, očitno ni več tesnil. Ko sem ga menjal z novim, je bil problem rešen.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ce je napaka v senzorju temp.,ki se nahaja v motornem delu, ugotovis na enostaven nacin. Odpres pokrov za dolivanje olja, fen v roke in ogrevas motor. Tako sem jaz naredil pred serviserjem, ki so se mi smejali, ko so hoteli bosch pumpo menjati. Tester pa ni kazal napake. Se danes se mi smeji, kako so zacudeno pogledali, ko je avto bp vzgal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Na naftnem filtru...ko pride gor cevka...ti tam kaj pušča nafta? Ker jaz sem enkrat dobil nek fovšen filter in mi ni zatesnilo (sicer dve prstanasti tesnili) in mi avto bo bogem milem ni vžgal...spotoma cugnilo noter še zrak.

Ko sem zamenjal z drugim je bila zadeva kot se sposobi.

sem tudi sam hotel to prdlagati, da se pregleda tesnila in cevke, da slučajno ne vleče še zrak.
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
KSZ:
Preverite pnevmatske cevke okoli EGR ventila, mel podoben problem na sam men je za sekundo dve zalaufal potem pa crknil.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Vse okoli naftnega filtra je videti suho.

Naslednji teden gre avto ponovno k mehaniku, pa da vidimo kaj bo...,čudni so to meni simptomi.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik digg pravi:
Vse okoli naftnega filtra je videti suho.

Naslednji teden gre avto ponovno k mehaniku, pa da vidimo kaj bo...,čudni so to meni simptomi.

daj za foro drug boljsi akumulator not. mogoce starter res premalo obrne...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
odklopi merilec pretoka zraka, ko ne vžge in poročaj
odklopi temp vode motorja (4 pinski senzor) in poročaj

lahko je tudi EGR trajno odprt (zataknjen) in preveri še to s tem, da stakneš cev s sesalnega kolektorja
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Kaj pa dušila loputa na seslnem roru, tista ki se zapre ko motor ugasneš...smo že mel primer, ko se je zaradi saj zatikala in ostala zaprta, takrat ni zraka in posledično ne vžge...ali zakadi črno ko vžge?
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik jakkaa pravi:
Kaj pa dušila loputa na seslnem roru, tista ki se zapre ko motor ugasneš...smo že mel primer, ko se je zaradi saj zatikala in ostala zaprta, takrat ni zraka in posledično ne vžge...ali zakadi črno ko vžge?

Malo skadi, ne pa pretirano (po moji oceni) oz. nič bolj kot prej ko težave ni blo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik jakkaa pravi:
Kaj pa dušila loputa na seslnem roru, tista ki se zapre ko motor ugasneš...smo že mel primer, ko se je zaradi saj zatikala in ostala zaprta, takrat ni zraka in posledično ne vžge...ali zakadi črno ko vžge?

Res je, tudi jaz sem že imel tak primer.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
tudi jaz, že večkrat, samo potem na maxibrill/spray ne vžge (on je napisal, da na start spray vžge)