Tresenje volana, izguba moči

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Včeraj spet, po dalši vožnji, iznenada začne ornk trest volan, stisnem sklopko, če bi blo kaj drugače, nič, trese dalje, se ustavim za minuto in pol pa ni več treslo.

pa zakaj ne zamenjas homokineticnega zgloba??? ali pa ga vsaj z mastjo namazi ...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Danes šel pod avto in pregledal podvozje, prerukal podvozje, če je kje kak luft, nič, razen ena roka ima mal slabš gumo, ampak še zdaleč da bi se mogl menjat, pojma nimam kaj to povzroča.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Danes šel pod avto in pregledal podvozje, prerukal podvozje, če je kje kak luft, nič, razen ena roka ima mal slabš gumo, ampak še zdaleč da bi se mogl menjat, pojma nimam kaj to povzroča.

pa zakaj ne zamenjas homokineticnega zgloba??? ali pa ga vsaj z mastjo namazi ...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
ti pa imaš.....kaj naj bi mazal, če so manšete cele in zglob 100% NI, če bi bil bi to neprestan ropotal npr. na parkirišču.
Nekaj druzga je...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Verjetno lani nove kot menjava diskov in ploščic, kar pa imajo alteraši najverjetneje v mislih je pa nevračanje bata v čeljusti nazaj na svoje mesto, čeljusti pa dvomim, da si menjal. Preveri batke ter tesnila okoli, če to ne fuknkcionira kot bi moralo, se pozna ravno na tak način, kot opisuješ svoj problem, torej tresenje, ki pride sčasoma, ko se 1 disk segreje/pregreje. In če je slučajno to to, pa da ne boš kmalu porihtal batka, bo disk samo še za stran, ker bo ves pokrivljen.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če bi to blo res bi bil disk zanič, ker bi bil pregret, men pri zaviranju čist nč ne trese volan, kr na lepem se včasih pojavi to obupno tresenje pa se niti ne pipnem zavornega pedala. Volan pa začne trest tko, ko držim z obema rokama in bi ga po malem motal desno, levo.

Ta teden sem avto doma zapeljal nad graben in z lučko pregledal podvozje, s kovinsko cevjo pa prerukal roke, končnike, stabilizatorja, pregledal polosi, manšete, pregledal jermena, šponarje, gume po notranji strani, nič nisem našel.

Bom pa sporočil, če bo po menjavi olja še kaj treslo, ker mi je en mehanik rekel, da je lahko tud glavna gred, avto ima 250.000km.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Če bi to blo res bi bil disk zanič, ker bi bil pregret, men pri zaviranju čist nč ne trese volan, kr na lepem se včasih pojavi to obupno tresenje pa se niti ne pipnem zavornega pedala. Volan pa začne trest tko, ko držim z obema rokama in bi ga po malem motal desno, levo.

Ta teden sem avto doma zapeljal nad graben in z lučko pregledal podvozje, s kovinsko cevjo pa prerukal roke, končnike, stabilizatorja, pregledal polosi, manšete, pregledal jermena, šponarje, gume po notranji strani, nič nisem našel.

Bom pa sporočil, če bo po menjavi olja še kaj treslo, ker mi je en mehanik rekel, da je lahko tud glavna gred, avto ima 250.000km.

bom se zadnjic napisal ...

pa zakaj ne zamenjas homokineticnega zgloba??? ali pa ga vsaj z mastjo namazi ... pozor! homokineticni zglobi so 4-je ...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Manšete so cele, mast ni nič iztekla, torej tam ni kaj za počet dokler ne začne ropotat po sprva po parkirišču, nato že pri ovinkih in potem vedno bolj. Take okvare sem že imel na bivših avtih, iščem druge vzroke, danes sem dal oba prednja kolesa dol in pregledal diska, ploščice, gumice na batku, vse ok.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Pri enem mojih prejšnjih so bile tudi manšete cele, en homokinetični zglob pa praktično zdrobljen. Treslo je pri pospeševanju.