Tarok v dvoje

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Otroke učim tarok, pa smo prišli do verzije v dvoje.
In berem razna navodila na netu, pa mi ena podrobnost ni jasna.
1. Na začetku po licitaciji, ko se obrnejo vrhnje karte na kupčkih, v nekaterih navodilih piše, da "poberem" kralje in taroke, v nekaterih pa da "lahko poberem" kralje in taroke. In obrnem naslednjo karto.
2. In zgornja točka potem pripelje do te točke: kaj, če je obrnjena karta spet tarok ali kralj? Lahko še tega poberem?
Torej če je recimo cel kupček tarokov, ali lahko vse vzamem v roko?
3. Enako vprašanje, če med igro porabik karto s kupčka. Obrnem naslednjo, in če je tarok ali kralj, lahko vzamem v roko in obrnem še eno?
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
845
-271
43
Otroke učim tarok, pa smo prišli do verzije v dvoje.
In berem razna navodila na netu, pa mi ena podrobnost ni jasna.
1. Na začetku po licitaciji, ko se obrnejo vrhnje karte na kupčkih, v nekaterih navodilih piše, da "poberem" kralje in taroke, v nekaterih pa da "lahko poberem" kralje in taroke. In obrnem naslednjo karto. Mi smo jemali samo taroke.
2. In zgornja točka potem pripelje do te točke: kaj, če je obrnjena karta spet tarok ali kralj? Lahko še tega poberem? Taroke smo jemali dokler so bili.
Torej če je recimo cel kupček tarokov, ali lahko vse vzamem v roko? Misli da ja.
3. Enako vprašanje, če med igro porabik karto s kupčka. Obrnem naslednjo, in če je tarok ali kralj, lahko vzamem v roko in obrnem še eno? Mi smo taroke jemali.

To sem se naučil in igral pred več kot 40 leti. Če je 100% prav pa ne vem.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ja, tu piše "pobere" taroka in kralja, v enih drugih pa piše "lahko pobere" v roko.
Nikjer pa ne povejo, ko potem na kupu obrnem novo karto, ali jo spet poberem, če je kralj/tarok. Torej ali lahko v "eni potezi" spraznim cel kupček.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Mi..no, midva sva igrala da se pobira kralje in taroke. Seveda obrnes naslednjo karto in ce je tarok ali kralj jo zopet vzameš.