Talno gretje pri obnovi hiše

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kaj drugega kot električno direkt pod keramiko si itak ne pride v poštev, samo to potem ni pametno imeti za primarno ogrevanje, ampak bolj tako da si malo še gretje nog vklopiš.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Softi, če vun vtrgam 7mm ploščico in nazaj položim podobno ploščico, je lahko razlike le kak mm ali 2, kar ni problem... Problem bi bil, če bi vtrgal ven estrihe in bi potem imel premalo višine na voljo za talno gretje...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
narobe. ko boš metal ven ploščice boš dobil precej neenakomerno površino.
potem pejt v trgovino, poglej debelino keramike, pa debelino lepila. boš videl da je heba.
sem eno stanovanje delal, ideja ista, vinil ven, vinil not, parket ven, parket not. kopalnice so bile že adaptirane in so imele prag. med vinilom in parketom je bil raven prehod, samo letev. no, na koncu se je lepo brusilo in rihtalo, pa nalivalo izravnalno in preklinjalo. pa še omejitev materialov je bila.

poglej v naprej kaj boš dal notri in kake so višine. drugače bi pa jaz 100& metal estrih ven, delal talno in vse kar si želiš na novo. pravo talno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KrNeki99

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
softi, no, saj ti dam prav... ;) Imaš prav, da ne moreš kar skrit kaki mm ali 2... Ko delaš zaključni "sloj" (ploščice, parket), mora bit vse v nulo... Imaš prav... Ampak ja, z brušenjem se da vse zrihtat (predvsem je pomembno pri stiku med garažo in stanovanjem)...

Drugače pa se mi zdi, da je estrih debel nekje 9cm (se mi zdi, da 4cm steklene volne in kakih 5cm estriha)... Ko smo delali garažo, se mi zdi, da je blo nekak tak... No, saj lahko kako lukno zvrtam kje, da bom točno vedo...

No, in bojim se, da je to (kakih 9cm) premalo za izvedbo talnega gretja... Ali se motim?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.802
113
Za talno rabiš 2 cm + estrih. Minimum.

Torej imaš dosti. Preostanek daš izolacijo.

Dobi se plošče (za plaganje talnega) brez izolacije. Če gre za pritličke in spodaj zemljina, se ti splača pogledat v smeri,da dobiš na vhodu malo robu/stopnice in daš nekaj izolacije, ki ti bo zmanjševala izgube (uporabiš grainti stiropor). Če gre za medetažo, ki je spodaj ogrevana pa: 2 cm izolacije (da lahko pelješ še elektriko po tleh), 2 cm talno s čepki, 4-5 cm estrih, finalna obloga.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ne gledaš prave stvari. Ti gledaš stensko stropno varjanto. Tisto 60eur panel
Variocomp je nek stiropor al kaj že v katerega cev položiš potem pa z maso zaliješ. 20mm debeline.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Ne obstaja, razen če tlake dvigneš ......

Pa saj tlake razbiti ni tak poseg, če je prazno.....
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hja, tlake razbit pomeni tudi nove tlake naredit, kar vse skupaj pomeni dodatnih par tednov v prenovi... :confused: (saj estrih je hitro razbit, samo potem dobit različne majstre (čeprav se že prej zmeniš okvirno) in potem še sušenje novih tlakov)... Kak dolgo pa se sušijo novi tlaki? Vem pa, da je to verjetno najboljši pristop... ;)

Se lahko kdo javi, ki ima električno talno gretje (grelna mreža pod ploščicami) in kako je zadovoljen z delovanjem in stroškom?
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Hja, tlake razbit pomeni tudi nove tlake naredit, kar vse skupaj pomeni dodatnih par tednov v prenovi... :confused: (saj estrih je hitro razbit, samo potem dobit različne majstre (čeprav se že prej zmeniš okvirno) in potem še sušenje novih tlakov)... Kak dolgo pa se sušijo novi tlaki? Vem pa, da je to verjetno najboljši pristop... ;)

Se lahko kdo javi, ki ima električno talno gretje (grelna mreža pod ploščicami) in kako je zadovoljen z delovanjem in stroškom?
Ampak razbil jih boš 1x, mel pa desetletja.
Če ti bo talno že delalo potem se hitreje posušijo. Svetovali so mi, položi polivinil in ko je suh, ko ni kondeza potem je suh estrih. Je pa res da sem mel čas čakati. In sem čakal naslednjega majstra...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.301
5.830
113
pri taščici
Ja pod PVC bo ful hitro suh. Kot bi mokre cunje iz stroja dal sušiti v ovc vrečko in zavezal vrečko. Bodo prej splesnike kot se posušile.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To je menda mislil kot test posušenosti. Da vržeš na tla kos folije, pa drugi dan pogledaš, če je kaj rosna. Ampak itak brezvezna metoda ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Ne gledaš prave stvari. Ti gledaš stensko stropno varjanto. Tisto 60eur panel
Variocomp je nek stiropor al kaj že v katerega cev položiš potem pa z maso zaliješ. 20mm debeline.
Variocomb dajemo mi zdej na enem objektu kjer so visine problem. Na tlak pride variocomb plosca 20mm cez samorazlivna masa in gor direkt gotovi parket. Cena za talno z materialom in delom cca 6000 eur za slabih 100m2.