Talno gretje - a se je majster mal zaje*u?

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.269
1.941
113
Tole kar je na slikah bo delalo za en k.... oziroma sploh ne bo. RTL ventili so za kopalnice, kot je bilo že zgoraj napisano. Sicer pa kolikor se vidi iz slik imaš v istih prostorih talno in radiatorje, se pravi naj bi bilo gretja dovolj. Če imaš pa kje samo talno bo pa bolj kriza.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Upam da se motiš
uf-1.gif

Drgač pa fantje js mam še eno zamisel oz. željo in sicer na sistem želim kot alternativo priključiti še toplovodno kaminsko peč na pelete: klik, zato smo pripravili priključke na spodnji sliki...kaj pravite na to, a bo delal?
Sem za hec šel računat koliko metrov kače je dejansko na en unibox in bo kar več kot 80m...dobrih 90-95m.

 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Jaz sem bral neko nemško literaturo kjer so priporočali največ 80m oz. izjemoma 100m.

Raje malo krajše zanke, pa čeprav na račun večje (dražje) razdelilne omare - če se načrtuje tam okoli 65 m se s 200 m kolutom odlično izide. Kaj ti pomagajo krajše veje v manjših prostorih, če imaš v velikem vejo 100+m? Vse veje bo treba zadušiti, kot da je tudi tam taka dolžina. Raje več pretoka ob nižji temperaturi dotoka...

to se popolnoma strinjam kar si napisal
smile-1.gif

pozdrav.gif

pretiravat ravno ni treba. večji kot je pretok, večji je šum pretoka. zadevo je treba nekako..uskladiti
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
hm... zdi se mi, da ti nimaš tok pojma, da bi to sam zrihtal. Zakaj ne plačaš jurgi potnih stroškov, pa ti pride pogledat in ti zrihta zadevo?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Tole kar je na slikah bo delalo za en k.... oziroma sploh ne bo. RTL ventili so za kopalnice, kot je bilo že zgoraj napisano. Sicer pa kolikor se vidi iz slik imaš v istih prostorih talno in radiatorje, se pravi naj bi bilo gretja dovolj. Če imaš pa kje samo talno bo pa bolj kriza.

ne bodi negativec
frown-1.gif
vse bo delalo samo preštudirati je treba sistem in ,,,,,,,,,

pozdrav.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Jaz sem bral neko nemško literaturo kjer so priporočali največ 80m oz. izjemoma 100m.

Raje malo krajše zanke, pa čeprav na račun večje (dražje) razdelilne omare - če se načrtuje tam okoli 65 m se s 200 m kolutom odlično izide. Kaj ti pomagajo krajše veje v manjših prostorih, če imaš v velikem vejo 100+m? Vse veje bo treba zadušiti, kot da je tudi tam taka dolžina. Raje več pretoka ob nižji temperaturi dotoka...

to se popolnoma strinjam kar si napisal
smile-1.gif

pozdrav.gif

pretiravat ravno ni treba. večji kot je pretok, večji je šum pretoka. zadevo je treba nekako..uskladiti
Šum pretoka v talnem? Morda s kako "konjsko" črpalko...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Jaz sem bral neko nemško literaturo kjer so priporočali največ 80m oz. izjemoma 100m.

Raje malo krajše zanke, pa čeprav na račun večje (dražje) razdelilne omare - če se načrtuje tam okoli 65 m se s 200 m kolutom odlično izide. Kaj ti pomagajo krajše veje v manjših prostorih, če imaš v velikem vejo 100+m? Vse veje bo treba zadušiti, kot da je tudi tam taka dolžina. Raje več pretoka ob nižji temperaturi dotoka...

to se popolnoma strinjam kar si napisal
smile-1.gif

pozdrav.gif

pretiravat ravno ni treba. večji kot je pretok, večji je šum pretoka. zadevo je treba nekako..uskladiti
Šum pretoka v talnem? Morda s kako "konjsko" črpalko...

zato so pa regulatorji pretoka pa tudi črpačke naprimer alpha 2
@softi ni se treba bati šuma v talnem boj se ga pri klasiki če nimaš sistema hidravlično uravnovešenega

pozdrav.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:

Sicer piše, da je za veje do 100 metrov dolžine a tukaj je efekt najbrž vprašljiv.

Če je govora o odzračevanju...vseeno je treba vedeti da se pretok v cevi ne spreminja..torej toliko kot j na začetku toliko je na koncu....vmes se nič ne zgubi.

Tako da je samo vprašanje kak pretok se potrebuje da bo izrinil mehurčke ven - iz preventive torej čim večjega, kar lahko dosežeš s priklopom na pipo (obtočna črpalka običajno nima toliko moči...a ker je tu vezano tako talno kot radiatorji, bi bila mogoče dovolj močna (bi rabili podatek o moči)).
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da še jaz izkoristim temo... V kopalnici in WCju imam po renovaciji talno gretje. Kače so relativno kratke, saj je površina nad njimi nekje 3m2 v kopalnici in 1m2 v WCju. Imam kondenzacijsko plinsko peč 24kW. Poleg tega je v inštalaciji ostala tudi še oljna peč 30kW. Obe peči sta priklopljeni tako, da omogočata sočasno delovanje, z zapiranjem ventilov pa tudi posamično delovanje. Obtočna črpalka je seveda ena in skupna. Temperatura vode v sistemu je omejena na 60 stopinj. Sedaj pa problem... Če ogrevam samo z pečjo na olje, potem talno gretje lepo deluje... Če ogrevam na plin, talno gretje ne deluje sploh (oz. so topli samo skrajni deli kače)... Plinska peč ima svojo črpalko v peči in potem še glavno obtočno (skupno), razdalja od peči do te črpalke je 4m cevi. Oljna peč je neposredno pri črpalki. Vsak sistem zase zagotavlja 60 stopinj na vstopu v obtočno črpalko...
Kje je keč, da talno gretje ne deluje pri ogrevanju na plin?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Imaš pri oljni peči nameščen enosmerni (nepovratni) ventil, da ne pride do nasprotnega kroženja vode zaradi črpalke na plinski peči
sprasujem se.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Da še jaz izkoristim temo... V kopalnici in WCju imam po renovaciji talno gretje. Kače so relativno kratke, saj je površina nad njimi nekje 3m2 v kopalnici in 1m2 v WCju. Imam kondenzacijsko plinsko peč 24kW. Poleg tega je v inštalaciji ostala tudi še oljna peč 30kW. Obe peči sta priklopljeni tako, da omogočata sočasno delovanje, z zapiranjem ventilov pa tudi posamično delovanje. Obtočna črpalka je seveda ena in skupna. Temperatura vode v sistemu je omejena na 60 stopinj. Sedaj pa problem... Če ogrevam samo z pečjo na olje, potem talno gretje lepo deluje... Če ogrevam na plin, talno gretje ne deluje sploh (oz. so topli samo skrajni deli kače)... Plinska peč ima svojo črpalko v peči in potem še glavno obtočno (skupno), razdalja od peči do te črpalke je 4m cevi. Oljna peč je neposredno pri črpalki. Vsak sistem zase zagotavlja 60 stopinj na vstopu v obtočno črpalko...
Kje je keč, da talno gretje ne deluje pri ogrevanju na plin?

videti situacijo pa pol stvari doreči .
ti je to že en tako skurblo skup da je vse skup en velik šmorn kot pri alerjevcu ki je odprl to temo

pozdrav.gif
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Da obudim temo...
Za vse skeptike, ki so trdili da moj sistem ne bo nikoli delal naj povem, da so bili v zmoti..hvala bogu
cheer.gif

Po nasvetu majstra jurge sem nabavil zadevo na sliki spodaj in sedaj žge na polno
cool-1.gif


jurga še enkrat HVALA, ker si se oglasil do mene in pravilno svetoval. Za montažo pa žal veš kakšna je bila situacija.


 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Tole kar je na slikah bo delalo za en k.... oziroma sploh ne bo. RTL ventili so za kopalnice, kot je bilo že zgoraj napisano. Sicer pa kolikor se vidi iz slik imaš v istih prostorih talno in radiatorje, se pravi naj bi bilo gretja dovolj. Če imaš pa kje samo talno bo pa bolj kriza.

Trenutno ogrevam samo s talnim gretjem, ker sušim estrih. Stanovanje se ogreje na cca. 27°C. A je to dost?
wink-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Nekako iz slik ne morem ugotoviti kaj sploh je na sliki. Izgleda kot razdelilnik toplote.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Dejansko je razdelilnik toplote. Ne vem če si bral temo, moj problem je bil očitno v prešibki črpalki v peči, zato smo sedaj s to kretnico ločili etaže. Vsaka etaža ima sedaj svojo črpalko.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Da obudim temo...
Za vse skeptike, ki so trdili da moj sistem ne bo nikoli delal naj povem, da so bili v zmoti..hvala bogu
cheer.gif

Po nasvetu majstra jurge sem nabavil zadevo na sliki spodaj in sedaj žge na polno
cool-1.gif


jurga še enkrat HVALA, ker si se oglasil do mene in pravilno svetoval. Za montažo pa žal veš kakšna je bila situacija.



glavno je da je poštimal ta majster zadevo kot treba
cheer.gif

upam da te ni kresno po žepu saj je bila napaka njegova
no pa če ne drugo sva se vsaj srečala in kako rekla
upam da me boš priporočal drugim saj se še kolko tolko spoznam na zadeve,vsaj pri tebi sem jo rešil kar si štejem za plus.
grin1.gif


pozdrav.gif

če še boš kaj rabil pa sva na vezi
grin1.gif
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Jurga za priporočila ne rabiš skrbet, če bom vedu za koga, mu dam tvoj tel.
zmaga.gif

Če pa boš slučajno v naših krajih pa poklič pa gremo na kakšno Cockto
smile-1.gif