Talno gretje - a se je majster mal zaje*u?

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Jurga za priporočila ne rabiš skrbet, če bom vedu za koga, mu dam tvoj tel.
zmaga.gif

Če pa boš slučajno v naših krajih pa poklič pa gremo na kakšno Cockto
smile-1.gif

daj mi na zs tel ker sem menjal sim kartico pa je nimam več

pozdrav.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sem tudi sam ugotovil z empiričnim poizkušanjem v čem je problem... Plinska peč mi navkljub zagotovljenim 60stopinjam na izhodu ne distribuira te temperature do mešalnega ventila in črpalke (največ 50 stopinj). Oljna peč z lahkoto zagotovi 60 stopinj in takrat talno gretje dela...
Sedaj samo razmišljam kaj narediti... Oljna peč je zraven, plinska je v sosednjem prostoru in ima cca 3m dovoda (toplotno izoliranega) do priklopa na obstoječ sistem... Na plinski peči ne morem pojačati izhodne temperature... Na otip ima voda v cevi več kot 40 stopinj...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sem tudi sam ugotovil z empiričnim poizkušanjem v čem je problem... Plinska peč mi navkljub zagotovljenim 60stopinjam na izhodu ne distribuira te temperature do mešalnega ventila in črpalke (največ 50 stopinj). Oljna peč z lahkoto zagotovi 60 stopinj in takrat talno gretje dela...
Sedaj samo razmišljam kaj narediti... Oljna peč je zraven, plinska je v sosednjem prostoru in ima cca 3m dovoda (toplotno izoliranega) do priklopa na obstoječ sistem... Na plinski peči ne morem pojačati izhodne temperature... Na otip ima voda v cevi več kot 40 stopinj...

verjetno bo treba pri plinsi peči vgraditi hidravlično kretnico samo ne takšne kot jo ima @wab ampak drugo ket imaš po opisu sodeč vso avtomatiko tako narejeno da lahko preklopiš peči ali eno ali drugo.Pošlji nekaj slik za predstavo če pa si z Štajerske ali okolice pa bi se splačalo to pogledati na licu mesta in podrobno pokomentirati. Vse pa na ZS zaradi odveč.....

pozdrav.gif
 

zhivko

Zelenc'
22. sep 2019
2
0
1
Super ste dečki tole reševali - nihče pa ni nič napisal ali obstaja način ali pa kakšen strojni element ki ga je možno vgraditi v sistem talnega ki zagotavlja avtomatsko odzračevanje sistema - torej moje vprašanje ali obstaja takšen instalacijski element?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Točno. Tam je ponavadi tudi najvišja točka. Na zgornji točki na razdelilni veji se vgradi ventil za avtomatsko odzračevanje. Pred zagonom ti pa tako mora vodovodar prelaufat sistem.
 

zhivko

Zelenc'
22. sep 2019
2
0
1
"vodovodar prelaufat sistem" ali to pomeni da to avtomatsko odzracevanje ne deluje ok oziroma ali obstaja takšno odzracevanje, kjer ne bi rabil vodovodarja?

To bi bilo zelo zaželjeno, ker manj o je treba klicati mojstre, bolje je.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
"vodovodar prelaufat sistem" ali to pomeni da to avtomatsko odzracevanje ne deluje ok oziroma ali obstaja takšno odzracevanje, kjer ne bi rabil vodovodarja?

To bi bilo zelo zaželjeno, ker manj o je treba klicati mojstre, bolje je.
Koliko let ti misliš odzračevati sistem?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Ko ti nafila sistem z vodo (priporočljivo je, da dodaš še tekočino proti algam), ti vodovodar z mašino z večjo hitrostjo požene vodo po ceveh in tako odstrani "večje zračne žepe". Skozi avtomatski ventil, bi ti verjetno precej pljuvalo, tako da ti ta ventil potem sproti opravi svoje manjše delo, lepo počasi... Oz. ga skoraj potem ne potrebuješ, dokler ga spet res ne rabiš.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Sem tudi sam mislil, da je nemogoče. Potem sem pa čez slabo leto v razdelilni omarici opazil nekoliko potemnele cevi. Pa jo imam na notranjem hodniku, kjer ni okna, so pa kakšna vrata ves čas odprta in malce v omarico pronica svetloba. Sicer res, da nisem takoj vratc gor dal. Daleč od tega da bi bilo alarmantno, a dovolj, da me je prepričalo. Tudi vodovodar je rekel, da je že doživel kar "fejst usrane" cevi in da so že reševali... Pa smo dodali malo kemije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek