Talni sifon da ali ne

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Jaz imam v pralnici (prostor s pralnim in sušilnim strojem) talni sifon, kateri mi zaliva prostor, ker je preveč pritiska iz zgornje etaže. Ali obstaja kaka začasna zapora, ki se jo namesti pod rešetko, da bi jo lahko po potrebi sprostil? Kot nekakšen čep premera ca 85 mm?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Jaz imam v pralnici (prostor s pralnim in sušilnim strojem) talni sifon, kateri mi zaliva prostor, ker je preveč pritiska iz zgornje etaže. Ali obstaja kaka začasna zapora, ki se jo namesti pod rešetko, da bi jo lahko po potrebi sprostil? Kot nekakšen čep premera ca 85 mm?


nevem kako je to mogoče da ti iz nadstropla voda priteče na talni sifon in ti se razliva po pralnici -kdo ti je to delal je za veš kaj . Kaj je z tvojo vertikalo ki ti pride iz nadstropja -da nimaš kaj zamašeno fi vertikale ? -če bi bile neke skice kako je narejeno vse skupaj bi se dalo kaj več napisat

lp
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
nevem kako je to mogoče da ti iz nadstropla voda priteče na talni sifon in ti se razliva po pralnici -kdo ti je to delal je za veš kaj . Kaj je z tvojo vertikalo ki ti pride iz nadstropja -da nimaš kaj zamašeno fi vertikale ? -če bi bile neke skice kako je narejeno vse skupaj bi se dalo kaj več napisat

lp
Dejansko je instalater naknadno dodajal talni sifon in ga je priključil na cev, ki prihaja iz zgornje etaže. Če se v zgornji etaži v cev spusti polno kuhinjsko korito vode, se mi zgodi da voda udari nazaj skozi talni sifon. Jeba!
To je razlog, da bi ga najraje začasno zatesnil, ne bi se mu pa trajno odpovedal.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Dejansko je instalater naknadno dodajal talni sifon in ga je priključil na cev, ki prihaja iz zgornje etaže. Če se v zgornji etaži v cev spusti polno kuhinjsko korito vode, se mi zgodi da voda udari nazaj skozi talni sifon. Jeba!
To je razlog, da bi ga najraje začasno zatesnil, ne bi se mu pa trajno odpovedal.

ja pol pa nebij v cev nek plutovinast če pa si rešil stvar
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Jaz imam v pralnici (prostor s pralnim in sušilnim strojem) talni sifon, kateri mi zaliva prostor, ker je preveč pritiska iz zgornje etaže. Ali obstaja kaka začasna zapora, ki se jo namesti pod rešetko, da bi jo lahko po potrebi sprostil? Kot nekakšen čep premera ca 85 mm?
Kaj pa, če bi uporabil tak vložek? Sifon še vedno dela, se pa voda ne preliva več.
https://www.merkur.si/kopalnica/kop...i-sifon-kovinoplastika-loz-z-zapiralno-loputo
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Tudi, ko bo zasmrdelo bom moril, ker so vztrajali pri sifonu, češ da se zaradi višine tlakov brez sifona ne da položiti kadi. PM daš 4k za novo kopalnico pa je vse nekaj u PM!

Kaj se pizdis če nimaš pojma. Če ni dost višine se da sifon, ker pridobiš par cm. Drugič daj pa montažno tuš kad pa bo bolš. Pa nehajte se prepucavat ker vas 99% ne ve o čem se gre. Pri sifonu in radiatorju
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Baje se da cm pridobiti tudi s fittingom. O radiatorju pa še nisi podal svojega mnenja, prosim še za to. Aja pa saj montažno sem dal, Kolpa Canary.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ploščice so položene, sifon je ostal. Vizualno sem se privadil nanj, moti pa me zvok. Se mi zdi, da je odkar je sifon pretočni, glasnost pritoka vode iz zgornjega nadstropja še večja, sploh je moteče, ker imam v sosednji sobi namen imeti spalnico. Ma me, da bi ga odstranil. Seveda bi dal to delati vodovodarju, se da rešiti s fitingom? Vodovodar je takrat govoril, da brez sifona zaradi višine tlakov ne bo dobil ustreznega padca.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Ker ima tus kad svoj sifon sem se odlocil ta neuporabni sifon sredi kopalnice odstraniti, ker ga ne mislim gledati naslednjih 20 let oz. celo vec. Sedaj pa vprasanje..je to sploh izvedljivo? Bi moral zaradi razlicnih fijev cevi in visine cevi v sifonu odstraniti tudi tus kad ali bo dovolj samo tole ploscico ven dat? Slike notranjosti sifona so 2 strani nazaj.. Pa prosim za mnenje koga iz foha.

img20190317185829.jpg