Talni sifon da ali ne

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.122
113
Kolebam.

2kopalnici, pralnica in klet-kurilnica z vodo.

Ena kopalnica, bana bide in umivalnik - pomojem NEPOTREBNO
Drugal kopalnica - talni tuš - NEPOTREBNO
Pralnica z umivlanikom in pralnim strojem- Verjetno je pametno, če kakšno cev kdaj ofne itd - POTREBNO?
Kurilnica - Potrebno ob morebitnem spuščanjem vode ali čem podobnim. POTREBNO.

Prosim za komentar in kako ste se vi odločili. Vgradil bi pretočne sifone da imajo skozi vodo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
enkrat mi je en serviser reku da je v bistvu pralni stroj sifon (tista voda ki je not v odtočni cevi - tisto malo kar jo ostane), tko da glede vonjav bo že pralni stroj svoje opravil
bonk.gif

če imaš talni sifon, ti pralni stroj nič ne koristi pri preprečevanju vonjav iz sifona, mora biti v sifonu voda. to so ločene zadeve.
res pa je, da odtočna cev v pralnega ali pomivalnega stroja vsebuje praktično vedno neka vode in to preprečuje vonjave iz odtokov
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
iz PSS

Energetik81
OdgovorObjavljeno: Po jul 11, 2016 14:37

Tudi meni so inštalaterji "svetovali", da se talni ne dajejo več. Nimam pojma zakaj, fizika se še ni spremenila, voda teče na najnižno točko, aparati pa še vedno lahko spustijo. Sem vztrajal in jih imam po vseh kopalnicah in WC, nivo keramike pa pol cm nižji od hodnikov.
Imam pa montirane pod umivalniki, imam slabe izkušnje če je talni sifon vezan na banjo (butne ven voda ob manjši zamašitvi), če spustiš polno banjo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to glede bane in da butne ven tudi sam poznam:)

Samo ne vem pa kaj bi se zgodilo, če ne bi imel sifona? Ker sedaj vzamem "zajlo", požokam in gre dalje.
Čez odtok v bani pa ne vem kako bi žokal...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.122
113
pri fi 50, se ti ne bo nič zadelalo, sifon je v bana primeru ozko grlo.

Zaenkrat sem ga namontiral v pralnico, če bi pralni stroj spustil,pa v kleti bo,če bi slučjano kakšno cev ali karkoli spuščal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kakšen fi je ne vem. Se ne zaštopa na sifonu, ampak nekje naprej. Ker če bi se na sifonu, bi lijak vzel ven, spucal in bi šlo dalje. Tako se pa očitno na nekem ovinku štopa. Ker samo zajla pomaga.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.122
113
ja, lahko da imaš 40ke, tisto je lahko že kar kritično v nekih trenutkih.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:

1. Ena kopalnica, bana bide in umivalnik - pomojem NEPOTREBNO
2. Drugal kopalnica - talni tuš - NEPOTREBNO
3. Pralnica z umivlanikom in pralnim strojem- Verjetno je pametno, če kakšno cev kdaj ofne itd - POTREBNO?
4. Kurilnica - Potrebno ob morebitnem spuščanjem vode ali čem podobnim. POTREBNO.

Obvezno v 1, 3 in 4. Če je v 2 talni tuš, je na najnižji točki že odtok, ki je v tem primeru v funkciji talnega odtoka.
V 1 obvezno zato, ker je treba kdaj zadeve spucat tudi okoli in moraš imet na najnižjem delu odtok, sicer imaš samo jebo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
enkrat mi je en serviser reku da je v bistvu pralni stroj sifon (tista voda ki je not v odtočni cevi - tisto malo kar jo ostane), tko da glede vonjav bo že pralni stroj svoje opravil

ta izjava je pa res višek izobrazbe, bravo ded
cheer.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Imam talni sifon v kopalnici, ker sem ga pač hotel imeti. Vodovodar mi je rekel, da močno dvomi, da mi bo kdaj kaj koristil v primeru konkretnega izliva (denimo, da poči vodovodna cev). V času bivanja v kopalnici imamo lahko na tleh nekaj, kar bo priplavalo do sifona in ga zamašilo. Denimo kaka preprogica, kaka nepospravljena nogavica, brisača, itd. Pa še to mi je napovedal. Najverjetneje bom imel prvi izliv vode pri pomivalnem stroju. V kuhinji pa sifona nisem dal.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
enkrat mi je en serviser reku da je v bistvu pralni stroj sifon (tista voda ki je not v odtočni cevi - tisto malo kar jo ostane), tko da glede vonjav bo že pralni stroj svoje opravil

ta izjava je pa res višek izobrazbe, bravo ded
cheer.gif
hysterical-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Imam talni sifon v kopalnici, ker sem ga pač hotel imeti. Vodovodar mi je rekel, da močno dvomi, da mi bo kdaj kaj koristil v primeru konkretnega izliva (denimo, da poči vodovodna cev). V času bivanja v kopalnici imamo lahko na tleh nekaj, kar bo priplavalo do sifona in ga zamašilo. Denimo kaka preprogica, kaka nepospravljena nogavica, brisača, itd. Pa še to mi je napovedal. Najverjetneje bom imel prvi izliv vode pri pomivalnem stroju. V kuhinji pa sifona nisem dal.
ja ... ja... vodovodarji rečejo marsikaj, sam da ni treba naredit. S sifonom je mal več dela. Pepe, da ti priplava do sifona nogavica, brisača itd, moraš imeti že prav deročo vodo, ki pa jo sigurno še nobeden ni imel. Tako da ta tvoj mojster verjetno ni zaslužil naziva "mojster".
Sifon v kopalnici je potreben oz priporočljiv. Pa ne samo zaradi počenih vodovodnih cevi. te redko počijo. Razni pralni stroji ali če se polije iz banje, tuš kabine, gibljive cevi....itd. Naprimer 20l vode ni veliko, da jo moraš pa s krpo vn nosit jo je pa ogromno. Če je pa še večji izliv.... hmmm.
Skratka, tam, kjer je vodovod oz. pralni stroji, toplotne črpalke, kopalnice.... je imeti priporočljivo. No, v kuhinji se redki odločijo. Iz drugih razlogov.