Talni sifon da ali ne

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
če je bil suhi, potem ni bil sifon, je bil samo jašek. Jaz nimam nikjer nobenega sifona, razen na umivalnikih, in jih nič ne pogrešam
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Je tudi meni žal, da sem ga dal, samo so vodovodarji rekli, da zaradi višine tlaka ne gre kad notri brez sifona. Voda iz zgornjega štuka se zdaj noro sliši, ko kdo gor potegne vodo. Obstaja kakšna protihrupna zaščita za sifon?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Čaki - a potem na kadi ni sifona in se talni uporablja za “sifoniranje” torej protismradno zaščito?
Če je tako, potem brez njega ne bo šlo. No bi šlo - samo smrdelo bi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Dobiš tudi za kadi zelo nizek sifon (gre v bistvu samo za cev, ki je rahlo upognjena) in ne potrebuje dodatnega dvigovanja kadi zaradi tega.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Tudi, ko bo zasmrdelo bom moril, ker so vztrajali pri sifonu, češ da se zaradi višine tlakov brez sifona ne da položiti kadi. PM daš 4k za novo kopalnico pa je vse nekaj u PM!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Tudi, ko bo zasmrdelo bom moril, ker so vztrajali pri sifonu, češ da se zaradi višine tlakov brez sifona ne da položiti kadi. PM daš 4k za novo kopalnico pa je vse nekaj u PM!

To si ti misliš, da bodo prišli... saj veš kako je takšne zadeve kasneje reševati.

Če sifona redno ne čistim (to pomeni vsaj 1x mesečno, praviloma še bolj pogosto) mi butne vodo ven. Pa ni prav veliko za očistiti. Nekaj las in je hitro dovolj, da ne požira več gladko že pri tuširanju. Zato moja naslednja kopalnica NE BO imela talnega sifona. Če bo cev od umivalnika utrgalo bo pač zavarovalnica plačala. Se mi je to že zgodilo. Pol leta po vselitvi. V kuhinji :(.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Jaz sem dal v kuhinjo pod pomivalca, v WC pod omarico in v kopalnici pod pralni stroj HL nepretočni sifon s protismradno zaščito. Se nisem pustil prepričati mojstrom, da se to danes pač ne dela. Imam skoraj po celi hiši parket, razen v prostorih kjer so ti sifoni in si res ne želim poplave po celi hiši zaradi kake slabe cevi ali fitinga.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Nič nimam proti sifonu, če je skrit pod omarico, moj pa ni mogel biti. Mah bom že preživel naslednjih 30 let. :p Če bi zdajle še enkrat delal kopalnico bi pa itak tlake ven fuknil, ker je vse vigi-vagi.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Še moja izkušnja:
V prejšnjem stanovanju (stara hiša,leseni stropi)
V kopalnici NI bilo talnega sifona, Potem nas je neko nedeljsko jutro zbudila spodnja soseda, češ da ji teče voda iz našega nadstropja. Razlog je bil v sneti cevi pralnega stroja.
Tudi zato sem pri izdelavi dveh kopalnic v hiši ta sifon vgradil, preko njega pa teče le voda iz umivalnikov, iz banje in tuš kabine pa ne.
Problemov z mašenjem ni.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Jaz sem dal v kuhinjo pod pomivalca, v WC pod omarico in v kopalnici pod pralni stroj HL nepretočni sifon s protismradno zaščito. Se nisem pustil prepričati mojstrom, da se to danes pač ne dela. Imam skoraj po celi hiši parket, razen v prostorih kjer so ti sifoni in si res ne želim poplave po celi hiši zaradi kake slabe cevi ali fitinga.

cevi in fitingi so navadno v AB plošči in zidovih -talni ne pomaga
če bi vse ki delate nanovo kopalnice premazali tla in vsaj 30 zidov z maso ki je naprodaj v vseh trgovinah z gradbenim materialom se vam ne bi bilo potrebno bat da priteče voda v spodnji štok -no kar se sifonov tiče sem že napisal kako pač kateri hoče - načeloma se ne vgrajujejo več .

lp
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
cevi in fitingi so navadno v AB plošči in zidovih -talni ne pomaga

Kakor mi je znano pride ponavadi do izliva zaradi kakšnih kotnih ventilov, slabih fleksi cevi, iztaknjenih cevi, pip, napak strojev... kar pa je vse nad višino sifona. V AB plošči pa še nisem videl vodovodnih cevi, ponavadi so nad AB oziroma pod estrihom, kar seveda ne spremeni težave, če bi kaj popustilo na inštalaciji. Sifonov se pa ne vgrajuje iz 2 razlogov: ker je grd in ker ima vodovodar/keramičar s tem ekstra zafrkancije in te poskuša prepričati da je brezveze.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Kakor mi je znano pride ponavadi do izliva zaradi kakšnih kotnih ventilov, slabih fleksi cevi, iztaknjenih cevi, pip, napak strojev... kar pa je vse nad višino sifona. V AB plošči pa še nisem videl vodovodnih cevi, ponavadi so nad AB oziroma pod estrihom, kar seveda ne spremeni težave, če bi kaj popustilo na inštalaciji. Sifonov se pa ne vgrajuje iz 2 razlogov: ker je grd in ker ima vodovodar/keramičar s tem ekstra zafrkancije in te poskuša prepričati da je brezveze.
sem se zatipkal na AB plošči dva razloga ki si jih naštel pa ne držita -sem pa že v prejšnjih komentarjih omenjal da je to stvar naročnika .Delam v Grazu naredili preko 1000 stanovanj pa nikjer talnega sifona tudi če je montirana kad ne pa kanaleta ali sifon v tušu -to jr stvar odločitne .

lp
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Zdajle ko je hud naliv čez sifon piha in se sliši pretakanje vode. WTF!? Tudi smrdi iz njega, res pa da voda stoji že par dni v njem. Ko se v zgornjem nadstropju spusti vodo v odtok se čez njega sliši glasno pretakanje, tulec še ni vstavljen. Upam, da bo po tem kaj bolje.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Talni sifon da, v prostoru kjer bo pralni stroj. Zakaj?
Med pranjem se pokvari vodna črpalka in stroj obstane poln vode.
Kam jo boš spraznil, če ni talnega sifona?
Če ja talni sifon, odpreš filter in spustiš vodo iz stroja.