Tajska

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Baje da prav BA.
Na par drugih forumih sem zasledil, da gre brez težav. Lani, ko sem se odpravljal v Mehiko, sem iz banke dobil nek dokument s seznamom vseh držav, kjer se da z BA Maestro dvigovat na ATMjiih, pa se spomnim, da je bila Tajska tudi zraven.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Odvisno od banke če brez težav al ne.
Recimo meni v Ekvadorju od sparkasse maestro ni delala. Pa je na istem omrežju kot maestro od banke koper, ki mi je delala.
Recimo v tujini je stalna praksa, da če banka vidi nenadoma dvig it ene držav tretjega sveta, da ti takoj zamrzne ali pa sploh ne dovoli tega dviga. Mislim da zelo pametna zadeva. Pri nas očitno to fura sparkasse.
Tako da ti priporočam da prej obvestiš banko, da nebi pol tam prišel pa da ti nibena kartica nebi delala.

Za kake splošne info, pa klikni na moj podpis in si poglej topic Jugovzhodna azija.
lp m
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
BA dela brez problema pa še poceni je - cca 1% vzame njihova banka - odvisno od banke - potem pa še kake 2 evra naša banka za dvig. Ker se lokalna valuta obračuna po srednjem tečaju menjave, je dvig večje vsote denarja, recimo 100 € ceneje kot pa zamenjava 100 € v lokalni menjalnici.

Kot pa sem že napisal, prvo preveri, ali bankomat tiste banke podpira BA kartice (piše Maestro ali Cirrus). Visa in Mastercard podpirajo vsi, samo je precej dražji dvig.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Jaz imam od Sparkasse in sem v Mehiki kar konkretno praznil račun, pa ni bilo nobenih težav. Ker malo dvomim, da je iz teh držav online kontrola, koliko imaš dejansko na računu. Je bankomat malo preveč hitro izpljunil denar.
smirk-1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Ja glej, vem kako imajo to urejeno nekatere tuje banke in da če jih prej ne obvestiš, ne boš mogel dvigniti. Recimo v italiji, franciji in VB sem brez problemov dvigoval z maestro od sparkasse, v ekvadorju pa ne.
Seveda je online kontrola, zato pa imaš različna omrežja, ki to kontrolirajo.
lp m
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Skoraj vsako leto sem na Tajskem po nekaj tednov in ti zagotavljam, da je z BA Maestro dvig mogoč. Celo več, mislim da je to najvarnejši način, ker tudi če ti to kartico ukradejo ali jo izgubiš, si z njo brez pina nihče ne more prav nič pomagat, kar pa ne velja za EuroCard in podobne kartice. Zadnja leta zato nosim s seboj le kakih 100 EUR gotovine za vsak slučaj, ostalo pa dvigam na bankomatih.
Isto velja za vse države okrog Tajske, kjerkoli imajo ATM in na njem piše tudi MAESTRO, mi je uspelo dvigniti lokalno valuto. Najbolj pa sem bil presenečen, ko sva se z JungleTrainom peljala iz Kota Baruja v Kuala Lumpur (Malezija), pa sva imela sredi džungle dovolj vožnje in sva istopila v nekam mestecu, ki niti banke ni imelo, le en zakotni bankomat, na katerem pa sem brez problema dvignil par sto ringitov.