Tablica - za kaj?

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Kaj pa 8"? Si kdo lasti iPad mini? Ta mi je zelo všečen. Ko sem gledal primerjavo Tab 2 7" vs. iPad mini, je bil slednji konkretno večji...

Imel sem Nexus 7, iPad ter iPad Mini in mi slednji daleč najbolj sede. 7" in 16:9 format zna biti kar malo "pain in the ass" za browsanje itd.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Sicer še vedno lastnik 7.7 tablice, ki pa počiva odkar je prišel na svet http://www8.hp.com/si/sl/products/tablets/product-detail.html?oid=5298038#!tab=models

Dela se vse kar delaš doma za domači računalnikom + VPN + vse ostalo kar si srce zaželi.

To je to. Jaz samo čakam, da malo padejo cene.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Kaj pa 8"? Si kdo lasti iPad mini? Ta mi je zelo všečen. Ko sem gledal primerjavo Tab 2 7" vs. iPad mini, je bil slednji konkretno večji...

Imel sem Nexus 7, iPad ter iPad Mini in mi slednji daleč najbolj sede. 7" in 16:9 format zna biti kar malo "pain in the ass" za browsanje itd.

Sam sem dobil podoben vtis v primerjavi z Nexus 7 ali Tab 2 7"... iPad mini je konkretno širši.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Kaj pa 8"? Si kdo lasti iPad mini? Ta mi je zelo všečen. Ko sem gledal primerjavo Tab 2 7" vs. iPad mini, je bil slednji konkretno večji...

Imel sem Nexus 7, iPad ter iPad Mini in mi slednji daleč najbolj sede. 7" in 16:9 format zna biti kar malo "pain in the ass" za browsanje itd.

Zato pa je Dolphin browser in full screen on zakon. Je moj primarni browser na Nexus 7 in, če delaš v landscape mode je razlika proti Chromu, Firefoxu očitna.


Primerjava chrome
 
Nazadnje urejeno:

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Sicer še vedno lastnik 7.7 tablice, ki pa počiva odkar je prišel na svet http://www8.hp.com/si/sl/products/tablets/product-detail.html?oid=5298038#!tab=models

Dela se vse kar delaš doma za domači računalnikom + VPN + vse ostalo kar si srce zaželi.

2500eur za smesno resolucijo in 4 gb rama? Svasta

Te imajo res hude cene... Asus Transformer Book ima pa za tablico/notebook hude specifikacije in razumno ceno glede na to kaj dobiš.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Odkar imam S4, sploh nisem prižgal tablice:( Hitro kauč surfanje gre tut na telefonu vredu. Baterija bp zdrži cel dan. Prej sem imel S2 pa sem moral uporabljat tablico, da mi je baterija zdržala cel dan. Res ne berem knjig, in nisem nek popotnik, da bi jo v te namene uporabljal. Za tv gledat imam pravo tv. Za resno surfanje in delo pa pravi pc.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
10 je velika kanta, katere velikost in teza je bolj v napoto, kot pa da bi bilo od tega koristi. 7 je prirocna zadeva, katere velikost v veliki vecini zadostuje za vse. sem imel oba, 7 uber alles.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.659
6.519
113
Kar sem iz neta potegnil E-books, so bile vse v Pdf. Obstjajo kakšne dobre knjige free na netu, da niso v Pdf in da bi jih lahko bral na 7' tablici?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
7 je beda. Kaj ce mi tabla en centi večja od android telefona? 10 je prava stvar. Jaz bi 7 kupil samo če bi imel nek 10 let star telefon s polifonijo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.659
6.519
113
Ne vem, ali se mi samo zdi ali pa je res zvok na Samsung Galaxy Tab 2 bolj slab. Jakost zvoka sem dal do konca, pa pri slušalkah tudi, pa se mi zdi da sploh ni ne vem kako glasno. Zdi se mi, da ima vsak drek od Mp3 boljši zvok, kot tablica. Je mogoče še kje kaj možno nastaviti. Navaden Ipod ima odličen zvok, tole je pa bolj žalost. Lahko da so tudi slušalke bolj za en drek, ker nisem poizkusil s kakšnimi in ear. Mnenja glede zvoka na tablicah?
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
ksz

Imam 8" tablico:
Skoraj vsak dan jo nucam na šihtu: mail, net, šah, muska.... itd
grin1.gif

Doma: Občasno T2go pa ko se mi ne da za kako malenkost prižigat laptopa

Dosti X mi krajša čas, sploh ko sem bil v bolnici mi je bila neprecenljiva
cheer.gif


pa 10" se mi zdi precej velika zadeva tko da ostajam na 8"
wink-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Mislim, da bi zvok mogel biti ok. Najprej preveri slušalke oz. probaj z drugimi, za katere veš da so kvalitetne. Po moje je prej problem v slušalkah kot v tablici. Možno da imajo slušalke tudi kakšno čudno bananico in je zaradi tega slab zvok. Note 10.1 ima recimo na podoben princip zvočnike in špilajo čisto solidno, preko slušalk pa gre zelo naglas. Je pa res da imam kvalitetne in ear slušalke.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.659
6.519
113
Ko priključim slušalke na stacionarni računalnik delajo BP. Na tablici pa je zvok žalost. Filme lahko gledaš normalno, vendar je jakost zvoka potrebno povečati skoraj do konca.
frown-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ja in kaj je s tem narobe, da moreš jakost povečat do konca? Važno, da se dobro sliši.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.659
6.519
113
Sliši se slabše kot če poslušaš kakšen Mp3 predvajalnik. Ponavadi, če daš pri Mp3 do konca, že ne moreš več poslušati. Tukaj pa daš do konca, pa se komaj normalno sliši. To me moti.