Tablica - za kaj?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ravno zato nisem kupil kitajca ampak "konkretno" zadevo (Iconia A510 - zmoglivejši od Samsung Tab2 za isto ceno).
Odkar imam tablico, računalnika doma več ne prižigam, razen kadar moram kaj v xls ali kak daljši tekst napisat (pa še slednje bi rešil z BT tipkovnico).
Uporaba:
- internet (web, iskanje stvari, mail, FB)
- kaj napisat,
- pregled, izbor in osnovna obdelava fotografij narejenih z DSLR (crop, barve, kontrasti...)
- youtube, pogledat kak video
- kadar je treba komu pokazat kake fotografije...

V glavnem v praksi lavfa par ur na dan
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Predvsem me je vodil v nakup tablice splet okoliščin v naši bajti, ki se konstantno ponavljajo. Redko kdaj ko imam čas za pogledat kak film, v miru pobrskat po internetu itd se žena in tamal spokata pred televizor in ponavadi gledata kakšno polomijo od talentov, kvazi kuharjev itd. Jest pa čist živčen. Problem sem reševal z laptopom katerega sem nesel v splanico, tam pa so se pizdarije začele. Baterija premala za kak pošten film pogledat, kabli me motijo. Hladilnik srka umazanijo, prah in ostale zadeve kot sesalec. Ravno zaradi tega sem se odločil za tablico. In v takih primerih je neprecenljiva. Naj zjata kvazi oddaje. S tablico v drug prostor potem pa film, SIOL Tvin itd. Isto se je dogajalo pri gledanju športa. Baba sam težila kdaj bo konc, kako lahk to gledam, da bi tud ona bla pred TV itd. Vglavnem tablica je čudežno rešla vse te probleme. Menjam edino za MBA, drugače ostane v hiši.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
Kakšno tablico si lastite? 7 ali 10 palčno? Sam sem v dilemi kaj kupiti zase. Sinu sem kupil Samsung Galaxy Tab 2 7.0, ki mi je načeloma zelo všeč, vendar me malce bega branje knjig na njem. Določene knjige se bere brez problema zelo lepo, nekatere pa imajo majhen tekst da popizdiš.
Razmišljam za kaj bi jo jaz uporabljal: internet, branje kakšnih knjig, glasba, mogoče kakšna igra in leže ogled kakšne nadaljevanke + ostale uporabne Apps
Za precej naštetih stvari, verjamem da je 7 palčna tablica dovolj, edino branje in mogoče gledanje nadaljevank, filmov pa ne vem. Ker 10 palčne tablice še nisem testiral nimam pojma.
Druga stvar pa je ta, da Samsung Galaxy Tab 2 7.0 dobiš že za 170€ + SD kartica + ovitek
smile-1.gif

10 palčni Tab pa je že 280€ + SD kartica + ovitek :8)
Z nakupom bi bil rad seveda zadovoljen, zato sprašujem kaj uporabljate vi!? Več izkušenj in mnenj mi bo lažje pomagalo pri odločitvi.

Ena rešitev je mogoče tudi nakup rabljenega ( čim bolj nov ali nerabljen ) Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Trenutno so na Bolhi cene kar visoke, glede na primerjavo novega iz trgovine. Mislim pa, da bodo po dopustih cene kar padle, saj ne bodo toliko v uporabi!? Skratka, ne bi rad pljunil 300€ za nekaj, kar bi mi potem ležalo na omari.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Imam 7.9" (ipad mini), na 10" ne grem, ker so povečini enkrat težji kar pomeni da te hitreje začne boleti roka, niso tako prenosljivi... Vid na blizu mi zaenkrat še odlično služi. Kar berem predvsem material za fax je vse normalno berljivo.

Veselim se novega nexus 7 2, ki bo prišel kmalu, bi ga znal zamenjati, čeprav mi 16:9 format ne leži, pa še velikost ekrana je 7". Bomo videli teste. Vsekakor bi na tvojem mestu rajši vzel nexusa 7 kot pa samsunga, ker note 10.1 se ni izkazal v najboljši luči glede gladkosti delovanja.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
Tole pisem na Galaxy Tab 7.0 pa deluje zelo gladko. Teze Tab 10.1 ne morem komentirati, ker ga se nisem drzal v rokah.
 
Nazadnje urejeno:

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Sem imel tab 7, ipad in ipad mini. Taba sem prodal, ker mi je bil premajhen ekran. Ipad mini mi najbolj ustreza, saj ima razmerje stranic 4:3 in je bistveno lazji od ipada.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
Ne zakaj, temveč za kaj.
Torej, za kaj uporabljate tablice? Ni važno, a je to iPad, Samsung, kitajc ... me ne zanima polemika okrog znamke.
Zakaj sprašujem? Doma imam eno kitajsko, pa je ne uporabljam, edino igrice gor laufajo zaradi želje malega družinskega člana
smile-1.gif

Sicer je ta tablica res kitajsko sranje, za internet ni primerna, YT nekak laufa, filmi tudi ... kaj resnejšega pa ne.
Torej, veliko vas piše, da ste power userji. Za kaj? Autocada pač ne uporabljate na njej, a ne? Čemu so torej tablice resnično uporabnejše od nekega netbooka, laptopa ??
Ne, Jurček se ne za=bava, sprašujem čisto resno. Da vidim, če se mi sploh splača kupit (gledam Samsunga) eno pametno tablico?
Ker, roko na srce, tablica mi ne odvrne niti četrt toliko, kot laptopi/netbooki. Al pa preprosto nimam ideje, kaj početi s tablico?

Hvala za vse, ki me boste našli v zadnjem stavku. Ravno zardi vas sem ga spisal. Ampak, ker to veste, je brezveze odgovarjat v tej smeri. Se razumemo? Hvala lepa in nasploh hvala za vašo pozornost ter čas.

Če sem pa fino mimo udaril, mam pa poleg sebe kanto s pepelom, tko da ...

Predvsem uporabna za na vikend nesti ali pa na kako popotovanje. Doma jo uporabljajo predvsem otroci. Velik problem je, da ni (pri
Androidu in iPad-u) uporabniških računov, ne moreš dodeljevati pravic, omejiti časa uporabe. Otroci do onemoglosti nabijajo igrice ali pa se kregajo, kdo jo bo uporabljaj...

Še dobro da sem dal samo 130 EUR.
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Od 4.2 verzije so na Androidu možni uporabniški računi.

One tablet, many users.

It’s your fully customized tablet. And theirs, too. With support for multiple users, you can give each person their own space. Everyone can have their own homescreen, background, widgets, apps and games – even individual high scores and levels! And since Android is built with multitasking at its core, it’s a snap to switch between users – no need to log in and out. Available only on tablets.

http://www.android.com/whatsnew/
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik MaTejHo pravi:
Od 4.2 verzije so na Androidu možni uporabniški računi.

One tablet, many users.

It’s your fully customized tablet. And theirs, too. With support for multiple users, you can give each person their own space. Everyone can have their own homescreen, background, widgets, apps and games – even individual high scores and levels! And since Android is built with multitasking at its core, it’s a snap to switch between users – no need to log in and out. Available only on tablets.

http://www.android.com/whatsnew/

Zdaj lahko čakam da Prestigio nadgradi svoj FW. Je kak lahek način kako sam nadgraditi na 4.2?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Za knjige ga ni čez Kindle. E-paper je zakon v tem času na plaži. ta novi paper white, ima osvetljen ekran, da se ga lahko bere tudi v temi.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Kaj lahko na laptopu delaš kar na tablici recimo note 10.1 ne moreš? Razen kakega autocada in programiranja....resno me zanima.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
V primeru da kupim rabljen o tablico Galaxy Tab 2 7.0, me zanima kako jo povrniti na tovarniške nastavitve, oziroma da poenostavim vprašanje. Rabljena tablica je že registrirana pod drugo ime in tako pri nakupu v Google Play tudi deluje. Kako spremeniti registracijo na novega lastnika?


Lp
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Uporaba:
-Branje pdf
-surfanje v pojstli in na kavču
-mail
-fb
siol TVIn
-HBO go
-potovanja

Jo nujno rabim? Daleč od tega. Kje bi jo najbolj pogrešal? Na potovanjih 7.0' ali 10'? Največja dilema pred nakupom, odločil sem se za 10' in mi ni žal.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Uporaba:
-Branje pdf
-surfanje v pojstli in na kavču
-mail
-fb
siol TVIn
-HBO go
-potovanja

Jo nujno rabim? Daleč od tega. Kje bi jo najbolj pogrešal? Na potovanjih 7.0' ali 10'? Največja dilema pred nakupom, odločil sem se za 10' in mi ni žal.

Jaz pa ravno zarad potovanj si ogledujem 7" namesto 10". Zaenkrat le ogledujem...vedno ko se odlocim za nakup si recem pocakam se malo da padejo cene, pa pride nekaj novega kar bi imel, mi je pa predrago...in spet cakam na padanje cen
bonk.gif


Zgleda je ne rabim tako nujno
cool-1.gif


LP
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Uporaba:
-Branje pdf
-surfanje v pojstli in na kavču
-mail
-fb
siol TVIn
-HBO go
-potovanja

Jo nujno rabim? Daleč od tega. Kje bi jo najbolj pogrešal? Na potovanjih 7.0' ali 10'? Največja dilema pred nakupom, odločil sem se za 10' in mi ni žal.

Jaz pa ravno zarad potovanj si ogledujem 7" namesto 10". Zaenkrat le ogledujem...vedno ko se odlocim za nakup si recem pocakam se malo da padejo cene, pa pride nekaj novega kar bi imel, mi je pa predrago...in spet cakam na padanje cen
bonk.gif


Zgleda je ne rabim tako nujno
cool-1.gif


LP

Tudi sam sem bil pred podobno dilemo glede tablice in potovanj. Dejstvo je, če grem z avtom, tako ali tako ni problema. Ko pa grem "peš"/letalo imam vedno s seboj nahrbtnik v katerem imam dodatna oblačila, nogavice, kakšno vodo... ter je zmeraj prostor za tablico. Npr. zadnje potovanje po Londonu sem imel vsak dan tablico v nahrbtniku, ko sem želel kaj pogledati na tablici(zemljevid, road adviser, znamenitosti...) sem se vsedel v kakšen kafič kjer je bil wifi, spil kavico ter pregledal kar me je zanimalo. Tablice ne uporabljam za GPS, ali fotografiranje, ker mi je v tem primeru tudi 7' prevelika za nošenje po rokah cel dan.

Ko sem se sam odločal med 7' in 10' sem šel v bigbang pa bral na različnih tablicah 10 min pdf-je. Kmalu je bila odločitev jasna da je 7' premalo
cheer.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
To sem tudi jaz ugotovil samo je pa razlika v ceni. Zanimivo pa je, da je rabljenih 7 palčnih zelo malo naprodaj, 10 pa kar nekaj... Zakaj ?
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Kaj pa 8"? Si kdo lasti iPad mini? Ta mi je zelo všečen. Ko sem gledal primerjavo Tab 2 7" vs. iPad mini, je bil slednji konkretno večji...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Ja si ga lastim, vredu zadeva, razmerje 4.3 je ok. Pozna se mu da je na osnovi ipad 2, torej bi lahko bil bolj smooth (sploh v primerjavi z iphone 5), prav tako me občasno moti slaba ločljivost zaslona (zopet proti iphonu 5). Verjetno bodo naslednji model opremili z boljšimi komponentami ter zaslonom.