Tablica - za kaj?

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Ne zakaj, temveč za kaj.
Torej, za kaj uporabljate tablice? Ni važno, a je to iPad, Samsung, kitajc ... me ne zanima polemika okrog znamke.
Zakaj sprašujem? Doma imam eno kitajsko, pa je ne uporabljam, edino igrice gor laufajo zaradi želje malega družinskega člana
smile-1.gif

Sicer je ta tablica res kitajsko sranje, za internet ni primerna, YT nekak laufa, filmi tudi ... kaj resnejšega pa ne.
Torej, veliko vas piše, da ste power userji. Za kaj? Autocada pač ne uporabljate na njej, a ne? Čemu so torej tablice resnično uporabnejše od nekega netbooka, laptopa ??
Ne, Jurček se ne za=bava, sprašujem čisto resno. Da vidim, če se mi sploh splača kupit (gledam Samsunga) eno pametno tablico?
Ker, roko na srce, tablica mi ne odvrne niti četrt toliko, kot laptopi/netbooki. Al pa preprosto nimam ideje, kaj početi s tablico?

Hvala za vse, ki me boste našli v zadnjem stavku. Ravno zardi vas sem ga spisal. Ampak, ker to veste, je brezveze odgovarjat v tej smeri. Se razumemo? Hvala lepa in nasploh hvala za vašo pozornost ter čas.

Če sem pa fino mimo udaril, mam pa poleg sebe kanto s pepelom, tko da ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za igrico sem jo uporabljal, dokler nisem prišel do konca.

Mogoče je prednost napram notebook pri kakšnem lažjem surfanju, ker je tablica lažja in lahko z umazano taco brskaš.

Za resno delo pa je povsem neuporabna, zaradi vhodne enote = touchscreena...

Brez miša in tipkovnice se ne da resno delati.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Imel sem pol leta Samsung Tab, vse kar je bilo uporabnega od nje je bilo, da sem jo imel zraven postelje/kavča in ko sem se sredi noči nečesa spomnil, sem preveril/naredil na internetu. Pa ko sem šel kam na potovanje sem jo imel za brskanje. Potem sem pa kupil večji telefon (4.3'') in nimam več potrebe po tablici.

Sem probal, če bi uporabljal kot navigacijo v avtu, pa je zadeva bila veliko prevelika (7''), mi je zasedlo pol armaturke ali pa pogleda na cesto
tongue-1.gif


Tak da tudi sam ne vidim neke uporabnosti, se mi zdi da se gre bolj za modno muho, kot neko resno uporabnost. Mogoče edino kot nek poceni 'računalnik' za otroke, dokler ne potrebujejo Word za šolo je verjetno tablica dovolj dobra.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Hvala, zaenkrat si omenil točno tisto reč, ki mi gre na organ, vpis podatkov preko Tscreena.
Da vhodov ne omenjam ... mini, pa mikro, pa ...
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Zaenkrat dobivam točno take odgovore, kakršne bi odgovoril sam komu drugemu.

Pa počakajmo na power userje ...
grims-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tablica ni namenjena "power userjem"... prvenstveno je namenjena brskanju po vsebinah (branje, internet, maili,... ) in za zabavo (igrice, FB, ...) ... Ce ne ves, za kaj bi potreboval tablico, potem je odgovoro enostavne... Je ne potrebujes
smile-1.gif
...
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
No, in kaj je potem tablica boljša, kot netbook/laptop.

Ja, to, da je res ne potrebujem sem že ugotovil, hvala !
cheer.gif


p.s. power userje omenjam namenoma, saj v enem izmed topicov glede tablice mnogi pišejo, da so "power userji". Zato jih pa zdaj čakam tule, da mi razložijo nadmoč tablice !!
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ima iPad-a. Uporabljam ga kar precej, morda celo več kot "navadni" prenosni računalnik. Uporablja se na kavču pred tv-jem, na sekretu, v avtu, v postelji, kjerkoli je pač treba. Večinoma se gleda net in mail (službeni in gmail), sin gleda dosti you tube in se igra s tistimi mački in papigami, jaz pa vedno pogosteje berem knjige preko ipada. Naročen imam tudi elektronski Dnevnik, občasno pa zaigram tudi kakšno igro (kak tower defense recimo).

Resna uporaba? Bolj malo, če ne štejem zraven branja mailov, ki so pogosto tudi službeni. Včasih pride prav teamviewer, da se kakšno zadevo v službi na hitro poštima, naložen imam pa tudi viewer za lolidworks datoteke, kar pride prav če se pogovarjamo za kakšen kos.Zelo prav pride dropbox in viewer za doc/pdf/xls datotek. Uporabljal sem tudi že skype, a je za to dovolj tudi telefon.

Zadeva se NE uporablja za: fotografiranje, navigacijo in obdelavo slik.

Samo za službo ga ne bi kupil, za vse skupaj pa pride pogosto zelo prav, celo toliko, da se kupuje že druga tablica (tokrat 7" Android).
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Drugače pa, lepo povedano, trg in marketing nas dobro "posiljujeta" s stvarmi, ki jih pravzaprav ne rabimo. Pa tudi pomen "velik, majhen, manjši, največji", sicer v naključnem zaporedju, pove veliko (v bistvu pa nič). Prvi mobiteli so bili "veliki", ampak niso služili ničemur drugemo, kot telefoniranju. Nato so bli malo manjši, na koncu pa minimalistični (SE - ena črka- 66). No, takrat si bil frajer, če si imel ... najmanjšega. Telefon, seveda.
Pa so prišli spet časi, ko gremo na večjega. Podatkov se pač ne da brat z dvema inčema. Pa so naredili tablico, desetko, ampak zdaj ugotavljajo, da je bolj praktična sedemka. Ali pa osemka.
No, vse skupaj sploh ni pomembno, dokler bodo (po večini) ovce kupovale nekaj "za zraven". Pa ali to rabijo, ali ne.
Pa brez zamere, moje mišljenje ni mišljenje večine. Je pa blizu resnice. Če že ni RESNICA sama.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tablica ni nadomestek za notebook ... ampak kot dopolnilo... Veliko lazje je brati s tablice, ko nisi za pisalno mizo... recimo na kavcu, na blakonu, na avtobusu,... Vecja je od mobilnika, tako da je branje s talice bolj udobno ...

"Power userji" so lahko med uporabniki tablic... ker nekateri imajo tablice zgolj za igranje igric in zato, ker je to danes moderno ... Je pa to moje osebno mnenje... tablico uproabljam predvsem za "output" in redko za "input"
smile-1.gif
... In tablico uproabljam precej pogosto... bolj pogosto kot recimo notebook ... Za delo pa imam namizni racunalnik ... z velikim ekranom, pravo tipkovnico in misko ...
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Tema gre bolj v smer čveka kot pa tablic.
Sam uporabljam tablico za mail, internet ( branje časopisa, flipboard,fb,dropbox) kjer koli, ker je bolj praktična kot prenosnik, včasih odigram temple run. Ko je žurka naštimam muziko ga povežem s ferštekarijo in to je to v grobem...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
Drugače pa, lepo povedano, trg in marketing nas dobro "posiljujeta" s stvarmi, ki jih pravzaprav ne rabimo...

No, vse skupaj sploh ni pomembno, dokler bodo (po večini) ovce kupovale nekaj "za zraven". Pa ali to rabijo, ali ne.

Ampak tako je dandanes z vecino zadev... tudi recimo v avtu vecinoma ne potrebujemo raznoraznih dodatkov... ampak je vseeno fino, ce jih imamo ... Tudi TV je namenjen bolj gledanju... pa se vseeno pojavlja vse vec Smart TV-jev... s prikljuckom na internet ... Konec koncev tudi na hladilnikih ne potrebujemo touchscreena, pa vseeno delajo tudi take, ki jih je potrebno prikljuciti tudi na internet
smile-1.gif
...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Jaz vidim prednost tablice pred notebookom predvsem v daljši avtonomiji baterije, bolj praktična za prenašat okrog, uporabljaš jo lahko, če "na glavo visiš z drevesa", polnilec kot za telefon, se ne greje, je neslišna, 3g verzije na sim kartico ne potrebujejo nobenega modema...
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Ej, prjatu, TOČNO to mislim. Bravo !

Pa to je bilo to, da sem sploh odprl temo. Zadev sicer ne potrebujemo, a jih imamo, ker nam trg (predvsem pa dober marketing) to omogočata.

Bolj sem mislil na odgovore v tej smeri (bom napisal prispodobo, da ne bo kdo kaj narobe mislil):
imam motor, imam avto. Z obema pridem od MB do KP. Ampak, če hočem zraven iz MB v KP pripeljat hladilnik, z motorjem pač ne gre. Je povsem neuporaben. OK, za 3/4 alterjevcev to ne bi bil problem, se opravičujem. Oni bi še s kolesom hladilnik do KP spravli ...
Torej, v mojem primeru imaš lahko motor (laptop), ampak za kaj resnega (prevoz hladilnika) potrebuješ avto (tablico).
E, tu pa teorija o nadvladi tablice odpade ...

Vseeno hvala vsem za prišparanih (em, kolko?) 350 EUR. Bomo ostali kar pri enem in edinem (šrotu) Kitajcu ...

Gremo raje
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Največji fail je prav touchscreen ter pri iPadu npr. vhodi (nima ne usb, ne mSD).

To, kar bi naj bila prednost touchscreen je ravno največja slabost teh naprav.

Zanimivo, da zagovornike touchscreena na tablicah in telefonih touchscreen moti npr. v avtomobilu
smile-1.gif
tam pa jim kao ni v redu, da "preskakuje" in da ni pravega filinga..

Z mini notebookom je vse precej lažje, hitreje, bolje, nameščen je pravi operacijski sistem in ne neka polovična jajca od linux (iOS, Android).

Sploh doma je tablica neumnost, če imaš PC, ker ti podpira le lenobo, da ne sedeš za PC in opraviš kot je treba.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.963
5.043
113
Od nakupa Note-a 10.1 moj prenosnik večinoma počiva. Zravne tablice sem nabavil še BT miš in tipkovnico, tako da lahko v času dežurstva na hitro kaj rešim. Predvsem je praktično, ker je v treh sekundah tablica up-and-running, dočim z prenosnikom ni tako.
Potem je še tu brskanje-maili pred TV-jem, na WC-ju, mulc prčka tistega mačka, pa še jaz kak špil sašpilam, če imam čas. Tako da je zadeva precej v pogonu.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Vse OK, ampak ....

pred TVjem gledam TV, na skretu ... jebiga, serjem .... pa tko naprej ...

Drugače pa, vsakemu svoje, meni je jasno. In to NIKAKOR ne pomeni, da je nakup tablice butast, ne vem pa, če je res tako smiseln ...
No, jaz zase vem. In še enkrat hvala vsem.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Jaz uporabljam tablico precej več kot laptop. Najbolj za fax, ker imamo nešteto PDFjev (100+ strani) in vse to printat je obup, poleg tega se dobijo za našo stroko "zastonj" elektronske verzije knjig in je 100x lažje uporabljati tablico za branje, plus to, da tehta tablica za desetino ene knjige. Odlično pridejo v upoštev annotations, sploh ko na predavanju odpreš isti dokument, kot je na projektorju in si samo dopisuješ stvari. Aja, pa Retina zaslon je zakon za branje!

Verjetno bi lažje zdržal brez laptopa, kot tablice
smile-1.gif
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Tole je prvi res PRAVI plus za tablico. Sedi, pet (OK, deset) in mama naj pride v šolo (sploh, če je mlada in fejst).

OK, šalo na stran. Našli smo torej prvi RES UPORABEN plus v prid tablice. A ker sem že doštudiral (ali pač "doštudiral") mi to ni pomembno. Verjamem pa, da za marsikoga je.