Tablica - za kaj?

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Sam ima 10 inčno Android zadevo.
Uporaba:
- branje delo, kakšen pdf (revije)
- internet surfanje
- na hitro kakšen mail

Sploh je fajn za na plažo, potovanja, doma na kavču ali kjerkoli drugje, kjer čakaš. Saj na pametnem telefonu tudi vse to gre, ampak zakaj bi se mučil na 4 inčnem ekranu, če imam 10 inčni. Pa baterija mirno drži čez cel dan, kar za telefon ne morem reč.
Prednost pred prenosnikom je v tem, da je bistveno bolj prenosljiva, dlje časa traja baterija in ob zagonu ti ni treba čakat minuto, da se postavi. Zaenkrat zadovoljen in ne bom menjaval za drugo, čeprav je Android bolj junk, saj tudi kaj zašteka in jo moraš ''počakat''.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
Zakaj tablica, konkretno Samsung Galaxy Tab precej slabše lovi Wi-Fi kot recimo prenosnik. Namreč ruter imam v dnevni sobi in ko grem v spalnico, cca. 8-10m stran, vmes sta dve ali več sten, je signal precej slabši. Je to normalno pri tablicah?
 
Nazadnje urejeno:

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
kot pri telefonih, ista figa, varčevanje z energijo pač
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
Ne vem kako je pri telefonih, ker nikoli ne uporabljam telefona za internet. Torej če sem prav razumel je to normalno?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
kot pri telefonih, ista figa, varčevanje z energijo pač
wink-1.gif
To direktno nima nobene veze!
Gre se za kateri standard dejansko podpira oz. je sposoben sprejemati/oddajati (B/G/N/ac), to je isto kot pri routerjih (kateri so že vsi 90% na N, ki je bil do lani ali pred lani najhitreejši standard).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Mislim da Fadil ni spraševal za hitrost ampak za moč signala. Da vse mobilne naprave majo slabši oddajnik in sprejemnik kot laptop, verjetno zaradi varčevanja pri porabi baterije in varčevanja na kvaliteti komponent.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik map pravi:
Mislim da Fadil ni spraševal za hitrost ampak za moč signala. Da vse mobilne naprave majo slabši oddajnik in sprejemnik kot laptop, verjetno zaradi varčevanja pri porabi baterije in varčevanja na kvaliteti komponent.
Sem še enkrat prebral, pa vidim, da imaš prav!
Sem prehitro odpisal.