Suzuki 4x4 vitara ali sx4

qwert

Pripravnik
9. mar 2010
36
0
6
Pozdrav !
Kot zgleda da bo vsako leto prej sneg in še iz leta v leto ga je več , razmišljam o avtomobilu na 4x4 pogon . Živim bolj v hribih pa me zanima če ima kdo izkušnje z Suzukiji grand vitara 1.9 ddis 3 vratna verzija in suzuki sx4 diesel 2.0 ddis. Pa bi vprašal za mnenje če ima kdo kakšnega od omenjenega avtomobila da pove svoje mnenje kako se ta dva avtomobila obnašata po snegu
sprasujem se.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Sx4 je manjsa zadeva, z moznostjo regulacije 4x4, primeren za hribovje, ceste, tudi udobje je solidno, malo je problem da so made in hungary in so noter precej plasticni.

Vitara je dejansko delovni stroj, in ko ga enkrat vozis, vidis da je kar konkretna krava.

Pojdi na testno voznjo.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
vozil sedici ki je sx4 s fiatovo znacko.

Men je avto simpatičen ima pa nekaj felerjev, ki mu jih moraš oprostiti, če ga želiš imeti

1.) dizel stane (fiat) 25 jurjev
2.) nima esp - glede na ceno bi lahko imel
3.) plastična notranjost
4.) nima tempomata - glede na ceno bi lahko imel
5.) nima park senzorjev - glede na ceno bi lahko imel
6.) za potovalni računalnik moraš pritiskat tipko med merilnikoma

Avto je simpatičen, vendar rahlo zastarel. Bi ga imel, ampak ko sem videl ceno me je minilo
Raje dusterja
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
vozil sedici ki je sx4 s fiatovo znacko.
V bistvu je ravno obratno. Sedicije delajo v Suzukijevi tovarni na Madžarskem.

Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
2.) nima esp - glede na ceno bi lahko imel
Saj ga ima. http://www.suzuki-odar.si/sl/varnost_sx4.html

Avtorju teme: Če bi izbiral med omenjenima dvema avtomobiloma, bi zagotovo izbral SX4. Razlog? Dizel v Grand Vitari je Renaultov. Če ti to ne pove dosti, lahko kaj več na ZS.
Če ti je SX4 premalo zmogljiv, potem raje vzemi bencinsko GV.
Drugače je pa SX4 res precej plastičen. Če te to ne moti, potem kar navali. Z avtom ni težav, kar pa ne bi mogli reči za dizelsko Grand Vitaro.
 

qwert

Pripravnik
9. mar 2010
36
0
6
Sedaj si mi pa dal misliti glede motorja vitare
rolleyes-1.gif
, suzuki sx4 kot mi je znano ima italijanski motor notri - mislim disel 2.0 ddis. Se pravi da bo potrebno še malo premisliti glede tega . Kako se pa po snegu obnaša ta sx4?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ja, v SX4 je Fiatov/Oplov dizel. Če sneg ni previsok, gre tudi z SX-om, drugače pa je Vitara bolj resen terenec. Najbolje, da greš probat, snega je trenutno kar dovolj.
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Do letos smo imeli Vitaro, model pred novo. Disel imela je peugeotov motor 109 KM, vsa oprema. Bila je 5 let pri hiši. Nobenega problema, delovna mula. Oče jo je sedaj zamenjal za SX4 diesel. Oprema standard - klima, tempomat, ESP itd. Razlika je v udobju, SX4 je manjši, bolj poskočen za v sneg enak kot vitara (doma na hribu). Vitara je imala prednost v reduktorju.
Komentar očeta ko bi vedel prej na bi kupil Vitare ampak SX4.

Moje osebno mnenje sem pristaš Evropskih znamk, vendar sem nad Suzukijem presenečen.

LP N
 

qwert

Pripravnik
9. mar 2010
36
0
6
Kot kaže bo treba iti na testno vožnjo .Še malo sem brskal po netu in dobil podatek da je od SX4 motor ( diesel ) 2.0 izredno varčen navora ima dovolj . Bo potrebno še počakati da se ga bo kdo naveličal in ga bo prodajal
grims-1.gif
Novega namreč ne mislim kupovati.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
kolega imel omenjeno vitaro, je ni mogel prehvaliti na splošno in še posebej po snegu ga je fascinirala, tako da ti jo priporočam iz druge roke :)
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
@gretzky

Dizel je od PSA (HDI) in nimaš kaj premišljevat, da bi bil zanič. Gre za odličen motor, brez okvar, pravo delovno konjiček. Ima pa 80kw če se ne motim.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
@gretzky

Dizel je od PSA (HDI) in nimaš kaj premišljevat, da bi bil zanič. Gre za odličen motor, brez okvar, pravo delovno konjiček. Ima pa 80kw če se ne motim.
Prejšnjo generacijo je res poganjal HDI iz PSa-ja, zandjo Grand Vitaro pa dci, ki je pravo nasprotje. Žal.