SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Dej ne nabijaj. sem ti povedal, da če bi ga nujno rabil, zadeva ni sprejemljiva. ker ga pa poba, dokler ne gre iz gnezda na fax ne potrebuje nujno, zato smo ga naročili in ni problem počakat. Bo ga čakal. Ko ga bo rabil, ga bo imel. Če ga pa nujno zaradi existence potrebuješ boš šel pa k konkurenci. Aja težko alter dojemanje. Ga pa serje VAG, vsi lahko dobavijo, velecenjen vag pa ne. Tisoč izgovorov, ker jih Merkla carta z subvencijami in plačilom nedelnežev v času korone. In z tem si VAG avtomatsko ceno viša. Dobiš popust 500 EUR na konfigurator in niti centa več, če bi jih vsak trgovc mel 15 na zalogi bi pa mogu 2 ali več jurjev pousta talat. Povpraševanje je, ponudbe ni. Win kombinacija za Vag v navezi z Merklco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tukaj pa res ne vidim težave: prideš, odkartaš in pelješ. Imajo sive, bele, modre, rdeče...


Za kakšne bolj posebne želje se pa čaka, morda tudi zaradi trenutno nižjega davka v Nemčiji (vsi kupujejo).

Za ene stvari je pa itak še treba dodatno čakal. Ko sem jaz recimo naročal Superba, sem se zanimal za panoramsko streho. Na "navaden" avto bi čakal 3 mesece, na tistega z panoramo pa vsaj 6 mesecev, ker jih dajo samo občasno "na trak" (ali nekaj podobnega). Še barva je lahko vplivala (Amethys rdeča je bil recimo daljši rok).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Dej ne nabijaj. sem ti povedal, da če bi ga nujno rabil, zadeva ni sprejemljiva. ker ga pa poba, dokler ne gre iz gnezda na fax ne potrebuje nujno, zato smo ga naročili in ni problem počakat. Bo ga čakal. Ko ga bo rabil, ga bo imel. Če ga pa nujno zaradi existence potrebuješ boš šel pa k konkurenci. Aja težko alter dojemanje. Ga pa serje VAG, vsi lahko dobavijo, velecenjen vag pa ne. Tisoč izgovorov, ker jih Merkla carta z subvencijami in plačilom nedelnežev v času korone. In z tem si VAG avtomatsko ceno viša. Dobiš popust 500 EUR na konfigurator in niti centa več, če bi jih vsak trgovc mel 15 na zalogi bi pa mogu 2 ali več jurjev pousta talat. Povpraševanje je, ponudbe ni. Win kombinacija za Vag v navezi z Merklco.
Še enkrat: očitno ti je sin manj snowflake-a (oz. sploh ni), kot si sam. In ga boli džoko, če bo čakal 6 mesecev, če bo dobil avto, ki ga želi.
Vse kar si še sedaj se zjokcal, si vedel pred podpisom pogodbe. Tako da me zanima, kakšen človek nekaj podpiše, potem pa jokca okoli, kako je prodajalec slab, pa nobenega popustka ne da. #snowflake
Fak ej, mene bi bilo sram kaj takega spravit skupaj.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Majter, zapelji se v salon, pa naroči. Tisti oglas je fejk, pokliči, pa vidi. Avtov ni. čakaš in čakaš. Sej ti pravim. Če ga jutr rabiš za biznis, potem vag odpade. Tamali si je ta avto želel in ga bo dobil. Preden ga bo rabil. V tem je razlika. Rabi ga ne takoj tako da je pripravljen čakat. OK. Preden sem ga v 7. mescu naročil je imel recimo Avto slak na Avto net 3 oglase za isti avto, ko sem poklical je neka seronlja z priimkom Čeh ko tam avte prodaja priznal da je oglas star 3 mesece in avtov ni. Po vprašanju Kdaj bo dobavljiv ni vedel povedati nič, samo da bo preveril in nazaj poklical. V 4 mesecih ni poklical. Zato sem ga naroču drugje. Neresnež mi ne bo 17 jurjev spulu, je konkurence dost. Zame je to glede na situacijo čakanje sprejemljivo, marsikomu ni. Še vedno pa, da v 21. stoletju avto čakaš dlje kot v socialzmu, pa sej ni teslin space shuttle za na luno. Je samo avto. Neresno, glede na to kolko je danes folka od transporta odvisno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Drugače je pa tle zaloga


Nekaj sylov sicer po novem je gor, jest sem pa še nekaj dodatno opreme dal na style in pač čakaš.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Poba, ne vem kolk avtov novih si v lajfu kupil, jest neih 7 al 8 pa en ducat rabljenih zraven. Ni vse v lajfu to kar tu striček gugl pove. Začni živeti. Lažje ti bo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Poba, ne vem kolk avtov novih si v lajfu kupil, jest neih 7 al 8 pa en ducat rabljenih zraven. Ni vse v lajfu to kar tu striček gugl pove. Začni živeti. Lažje ti bo.
In to ima veze kaj s to temo?
Ali te je morda kap zadela, ker si mislil, da se ti morajo prodajalci klanjat in lizat rit in noge in metati popuste in ostale ugodnosti za tabo, da bi ti prodali svojo kanto, sedaj si pa doživel hladen tuš, ker enostavno avtomobilov ni in te je odpravil, ni panike, sej bo pa drugi vzel :).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ti si mejčeken splezal izven teme. V glavnem avtov ni in bodo ko bodo, tudi pri odpiralcu teme je za julko čakat nekej mesecev. Take it or leave it. Meni osebno je za familijo prevažat vseeno, za posel pač ne. Mi te pogoji nebi odgovarjali. In ja v 21. stoletju si z takim načinom norce delajo. Moje mnenje, še nisem slišal dobrega protiargumenta da bi me prepričal.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Od kar so proizvodnjo polotov preselili v južno afriko je dobava že zaradi tega toliko daljša.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sej jih delajo še v španiji in braziliji, pač ko prideš na vrsto prideš. Se mi pa zdi da se je tudi v evropi od kar je "kriza" prodaja teh jajčkov povečala glede na večje modele. Pač cenejši je, pa kolker tolk uporaben še za na morje in ne samo do prvega špara.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Včasih grem mimo Porsche Verovškova in na drugi strani ceste je ogromno parkirišče, kjer najdeš kup avtov vse znamk koncerna VAG, skoraj gotovo tudi kakšnega Polota 1,0 Style.

Sicer pa mene dolg dobavni rok ne moti, samo da se že v štartu ve, koliko bo za čakati. In glede tega mislim da ni problema, jaz sem recimo dobil že kmalu po naročilu obvestilo o tem, v katerem tednu bo šel avto na trak, takrat me potem tudi poklical prodajalec in rekel, da je avto dobil številko šasije, javljeno je bilo tudi kdaj je šel na kamion, pa kdaj je bila narejena homologacija itd...

Drugo pa je to, kar je imela sodelavka pri e-208, ko so predvideni rok podaljšali za vsaj 3 mesece, ona je lepo prodala avto, potem pa bila kar dolgo brez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
to ma cela VAG grupa tisto izjavo, da zaradi korone lahko se dobavni rok podaljsa za vec lot 45dni in se s podpisom strinjas.

jaz mam pa drug "problem".
avto Leon narocen sredi novembra, da bo (pricakovana) dobava po 15.3.2021.
sredi tedna me klice prodajalec, da je potrjena proizvodnja v 2 ali 3jem tednu 2021. se pravi, da ga dobim nekje v drugi polovici februarja.
bom pac mogu kupit zimske gume pa jih en mesec furat. tak pac je.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
to ma cela VAG grupa tisto izjavo, da zaradi korone lahko se dobavni rok podaljsa za vec lot 45dni in se s podpisom strinjas.

jaz mam pa drug "problem".
avto Leon narocen sredi novembra, da bo (pricakovana) dobava po 15.3.2021.
sredi tedna me klice prodajalec, da je potrjena proizvodnja v 2 ali 3jem tednu 2021. se pravi, da ga dobim nekje v drugi polovici februarja.
bom pac mogu kupit zimske gume pa jih en mesec furat. tak pac je.
Jaz ti priporocam da pocakas in se prilagodis takrat.
morda bo vreme ok, in lahko furas letne, za policaje pa štumfe za 20 eur v prtljaznik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
to tudi mislim naredit.

ce bo pa snezena zima, bom pac kupu komplet pa fural zimske.. bomo vidli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ti si mejčeken splezal izven teme. V glavnem avtov ni in bodo ko bodo, tudi pri odpiralcu teme je za julko čakat nekej mesecev. Take it or leave it. Meni osebno je za familijo prevažat vseeno, za posel pač ne. Mi te pogoji nebi odgovarjali. In ja v 21. stoletju si z takim načinom norce delajo. Moje mnenje, še nisem slišal dobrega protiargumenta da bi me prepričal.
Ga ni. Pač greš h konkurenci ali narediš kompromis pri opremi, itd.
Odrasel človek pa ne podpiše pogodbe in potem jokca po forumu za dobavnim rokom in premalim popustom, ker se s tem dela norca iz sebe.