SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ja, to je dokaz, da si pravi divjak. Isti AndY1, ki s športno vožnjo ima porabo 4.5.
Sedaj pa resno: povej brez nasmeha na ustih, da 95/100 eko točk dobiš brez jajcanja in gledanja, da bo poraba minimalna. Ker jaz imam tudi to eko merjenje (sranje) v enem od vozil in da to dosežem me (karikirano) bakice prehitevajo in mi trobijo.
95 ne moreš dobiti, ne da paziš. Za teh 4 litre sem se potrudil, ker me je zanimalo kok gre če paziš. Sem rekel, da sem se z vinice lepo peljal, brez pospeševanj hudih, čimveč EV glajdanja, bremzanje z regeneratorjem itd.. ampak vse po omejitvah, brez cijazenja in brez teranja - pospeševanja v 6.000 obratov. Pospešiš normalno z mašino na omejitev in potem držiš omejitev čimdalj časa in na EV. Prehitel me je samo en lokalni čapac v BMW na regionalki. Ker je bilo 100 prepočasi na ravni cesti kjer je bila 90 omejitev.
 
  • Wow
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
95 ne moreš dobiti, ne da paziš. Za teh 4 litre sem se potrudil, ker me je zanimalo kok gre če paziš. Sem rekel, da sem se z vinice lepo peljal, brez pospeševanj hudih, čimveč EV glajdanja, bremzanje z regeneratorjem itd.. ampak vse po omejitvah, brez cijazenja in brez teranja - pospeševanja v 6.000 obratov. Pospešiš normalno z mašino na omejitev in potem držiš omejitev čimdalj časa in na EV. Prehitel me je samo en lokalni čapac v BMW na regionalki. Ker je bilo 100 prepočasi na ravni cesti kjer je bila 90 omejitev.

Ne poznam relacije, ampak ne zdi se mi nek poseben dosežek. Nova Gorica - Trst in nazaj 20 let start golf dizel 4,2l/100km, 10 let stara bemva 318d pa 4,3. Napredek je izgeda res očiten ja.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jonny77

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Vse te naprave prepeljejo nekaj ljudi od točke A do točke B. Res pa je, da niso vse narejene v religioznem centru toyota.
To je daleč največja razlika. Ni pa razlika jabolko in redkvica. No, za vernike je.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Čeprav mi je hibridna zasnova recimo temu napredek, je vse ostalo okoli izgleda nazadovalo..
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
865
113
Brezveze da pišeš take zadeve na forumu. To nekdo, ki si nikoli ni lastil toyotinega hibrida kot prvo ne bo verjel, kot drugo ti bo pa naprej vrgel da je avto glasen, ker vsi mislijo da se hibridi konstantno vozijo na 6000 obratih in brnijo kot kosilnice. Ti samo uživaj pa si misli svoje. Tako kot si kdo drug, ko te vidi v toyoti pa te ima za kmetavza :D
Mah, kaj si kdo misli naj te ne skrbi sploh.

igi : dokler ne postekas. Ko enkrat zacnes vozit na nacin, da v hrib pomaga baterija in da nisi na noz kao 'na vsak nacin moram bit prvi gor', potem ni vec problema. Men ze dolgo ni noben glede tega kej reku. Ce se usedes na gas ali pa direkt v orenk hrib pa gre motor v visave. Normalno. Samo dalec od tega, da je to dealbreaker (pri meni). Kjer pa je pa pac naj kupi kaj drugega. Izbire kot perja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
toyota corola cross

Jap... Za ta denar (cca 25k€) je res kanta. Vozil kak mesec nazaj.

Po ravnem/mestu: čisto OK, brez posebnega dretja. Za po hribih in dinamiko pač ni.
Se pa vidi, da se je šparalo. Npr: zadnja polica v prtljažniku, ki to ni :bonk:

Pa še to: Glede ma to, da hibridi kar dobro zavirajo me je presenetilo, da ima zadaj diske.

Za kakih 15 k€ bi bil pa OK nakup ;)
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Ne poznam relacije, ampak ne zdi se mi nek poseben dosežek. Nova Gorica - Trst in nazaj 20 let start golf dizel 4,2l/100km, 10 let stara bemva 318d pa 4,3. Napredek je izgeda res očiten ja.
Napredek je v tolko ker se gre za benz masino in s tem poraba za tolko litrov manj na racun e motorja. Poznam tisto cesto,razen tistih nekaj zajebanih ovinkov iz Vinice ven in semiskega klanca je res izi cesta. Razen v delovnih dneh ko imas spidije v obe smeri predvsem nekje 2 uri pred in po sihtu.. Akrapovic boysi povecini. Takrat znas pa bolj tiscat na bremzo kot se iti jadrat....
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ja, to je dokaz, da si pravi divjak. Isti AndY1, ki s športno vožnjo ima porabo 4.5.
Sedaj pa resno: povej brez nasmeha na ustih, da 95/100 eko točk dobiš brez jajcanja in gledanja, da bo poraba minimalna. Ker jaz imam tudi to eko merjenje (sranje) v enem od vozil in da to dosežem me (karikirano) bakice prehitevajo in mi trobijo.


Eko točke nimajo direktne veze s porabo goriva, poraba je v prvi vrsti odvisna od tega po kateri cesti se pelješ in v kakšnem prometu. Neka relacija z naselji po Lj kotlini in okolici ti prinesejo smešno nizke rezultate, edino morda če si alter dinamik in greš z glavo skozi zid in prehitevaš kolono, da boš na koncu 10 avtov v koloni prej na cilju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
865
113
Napredek je v tolko ker se gre za benz masino in s tem poraba za tolko litrov manj na racun e motorja. Poznam tisto cesto,razen tistih nekaj zajebanih ovinkov iz Vinice ven in semiskega klanca je res izi cesta. Razen v delovnih dneh ko imas spidije v obe smeri predvsem nekje 2 uri pred in po sihtu.. Akrapovic boysi povecini. Takrat znas pa bolj tiscat na bremzo kot se iti jadrat....

Pa fix cez semiski klanc al po rolka serpentinah (mim Kocevske reke)? Me ma it probat :D
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Se spomnim debate izpred 40let, ko so se starci v kampu pri Zadru menli kak jim je katrca 5,5 lit/100 km žrla, pa ni modelu noben verjel ko je prepričeval da on je pa z 4,7 lit čez prišel.
:valjamse: