SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Jaz bi se pa za trenutek vrnil nazaj na temo, ce se strinjate :)

Starsa imata resen namen menjati avto, kriteriji v naslovu bodo pravi. Glede na to da sta dva, nebi pretiraval z velikostjo - P 2006, Mazda cx30, Renault Captur, Seat Ateca, Hyundai Kona, KIA,..??

Teh "manjsih" SUV je malo morje - kateri bi takoj odpadli zaradi taksnih in drugacnih "cvetk"...

P.S. vem da je nakup novega trenutno strel v koleno, zaradi cen, dobavnih rokov,...; ampak ce je treba, je pac treba :)

Hvala vsem za mnenje!

Sam bi prvega s seznam odstranil. Ostale bi raziskal.

( ne vem kako si dovoliš it nazaj na temo!? :fredi: ).
 
  • Všeč mi je
Reactions: krofica

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Sam bi prvega s seznam odstranil. Ostale bi raziskal.

( ne vem kako si dovoliš it nazaj na temo!? :fredi: ).
Ja, meni se tud ne dopade, ampak ravno na misel mi je padel ;)

sem pripravil krajsi seznam pa naj gresta v lov, pogledaj kaj jima odgovarja,...

(sem kar nekaj casa razmisljal, a bi si to dovolil a ne, glede na to da ste v cist nekaj drugega padli; pa sem vseeno zbral pogum in dobil nekaj pametnih nasvetov :) )
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Čestitaj mu, ker se je znal racionalno odločiti, čeprav se je mudilo. Prehitro človek v takih momentih debelo pogoltne in prekorači proračun za 10 jurjev... :zardelalter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Je tehtal med tem, da si kupi nekaj za 15 ali za 30k €, na koncu je rekel, da raje kupi ceneje, ker njegov sanjski avto itak ni nobeden od njiju. Čez 5 let bo tale imel preko 200k km (zato rabljena premija s +150k km ni prišla v poštev), šel bo v penzijo, kilometrov na cesti bo precej manj in takrat si bo privoščil za dušo... roadsterja :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Marxon

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ne rabi, za vsakodnevni hec je doma že en clio, glede na to da z lahkoto prepleza gore a la Planjava, Brana, Mangart itd. in je začel tudi feratati, ni tipični bodoči upokojenec. Izpita za motor pa nima, niti interesa po tem. Kona je bila v tistem trenutku pač najracionalnejši nakup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.000
113
Celje
Obišči stran
looool ne, popizdevanje je na srečo mimo... pa tudi meni se dosti bolj jebe

sicer odkar so zamenjali akumulator me tudi škoda čudežno uboga

Mi je bilo smešno, ko sem bral tele tvoje težave in na koncu rešitev.

Sedaj mi pa ni več smešno, ker sem imel tudi jaz "čudne" težave (prtljažna vrata se občasno niso odprla, vzvratno ogledalo se občasno ni zaprlo) in podobno. Po menjavi akumulatorja napak zaenkrat ne opažam več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Ja VW je začel šparat in vgrajevati EFB akute.
Ker med leti 2013 do 2017 so vgrajevali od Varte AGM, ki pri meni po 6 letih in 270000 km še kar dela.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
na novem

sicer aku ne crkne v pravem pomenu besede ampak avto prehitro zazna padec napetosti in modro izklopi porabnike. znan problem pri mojem tipu avta, ki ga reši menjava akumulatorja.
Kakšni so pa kaj prvi simptomi? Sprašujem, da vem če se mi kdaj na katerem izmed mojih avtov pripeti kaj podobnega, da iščem vzrok tudi v akumulatorju. Do zdaj sicer še pri nobenem nobenih težav, vendar se nikoli ne ve kako bo, ko bo AKU malo bolj iztrošen...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
prvi simptom pri meni je, da ne dela tempomat in troblja :) v mrazu ali ko avto par dni stoji

ko so zamenjali aku tudi pri -15 ni bilo več problemov, prej pa od novega
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Zanimivo ja. Samo je itak odvisno kako je zvezana elektronika.. kakšnem na drugi znamki se pa prtljažnik ne bi odpiral ali pa kaj takega :D
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
hm, ni hupa kao varnostni element?

kaksna lepa tozba bi bila to v zda... ah, pustimo zdaj te fantazije...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Nehajte VAGov krep kupovat. Že razumem, da ima lahko avto zaščito pred izpraznjenjem akumulatorja. Samo te zaščite se morajo izklopit, ko je aku dovolj napolnjen. Torej, ko je avto zaverglan, morajo iti vsi sistemi spet online.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Peljal 190KM cupro fermentor. Zabaven avto, zelo lepo se pelje, fajn podvozje, zelo presenecen. Tisti, ki isce srednji suv, se mi zdi fajn izbira. Ce bi kupoval bi pa dodal tistih 5k pa vzel 310 KM verzijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15