SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ne vem no, kaj to čehi čarajo. Tamalemu na polotu ni zagrabu radar tempomat samo 1x v 14 mesecih. Pa takrat je bil sneg spredaj na radarju. Drugače dela brez problema. Ko zasveti lučka za tekočino za šipe je v rezervarju manj kot 1/4 tekočine. Tistemu nekaj postov nazaj se lučka nažiga v seatu ko je noter še 3/4 tekočine. Kaj se meni samo zdi ali generiki res delajo nekaj narobe. Radi bi fotra švabata kopirali ampak jim nekako zadeva ne zlaufa.

SARCAZEM MODE OFF
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
264
386
63
Kaj to ti mali vsakič pove, ko mu pokaže obvestilo na avtu? Tega malega in "njegov" avto si na alterju omenil že večkrat kot je kacin rekel, da je naslednjih 14 dni ključnih.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: tomi, shift in sad

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ja on pač to vozi, jest pa to njegovo vožnjo plačujem. Hočem pač vedet kaj se z avtom dogaja. Ne da bi ga špioniral ampak da se prav cajt za morebiten problem izve in odpravi. Vidim da razni problemi kr stalnica ratujejo in to pri vseh znamkah, tudi pri takih kjer jih v preteklosti ni bilo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
? Kak te ni bilo problemov pri VW? Če nič drugega so imeli zadaj šaltheble za stekla. :evil:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Na tem zaenkrat problemov ni, takih da bi jih videl in čutil. Je pa vpoklic za zamenjavo armaturke, enkrat marca ali aprila bodo rihtal. Če sem prav zastopu pri -15 ali manj lahk sopotnikov airbag v šipo zabriše in jo razbije. Tak da priporočajo vožnjo brez sopotnika pri -15 ali manj. Đizis krajst kam smo prišli. :bonk:
 
  • Wow
Reactions: tony

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.872
113
mah električni moped si bom kupil

pa kaj, ko so prav gotovo tudi pri teh nekaj zajebali
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.872
113
pol pa ni druge kot ležat doma

ker za peš tudi ni hodit, so tanove salomonke ziher slabš kot tastare...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Ne vem no, kaj to čehi čarajo. Tamalemu na polotu ni zagrabu radar tempomat samo 1x v 14 mesecih. Pa takrat je bil sneg spredaj na radarju. Drugače dela brez problema. Ko zasveti lučka za tekočino za šipe je v rezervarju manj kot 1/4 tekočine. Tistemu nekaj postov nazaj se lučka nažiga v seatu ko je noter še 3/4 tekočine. Kaj se meni samo zdi ali generiki res delajo nekaj narobe. Radi bi fotra švabata kopirali ampak jim nekako zadeva ne zlaufa.

SARCAZEM MODE OFF
Saj meni pri passatu tudi prižge lučko, ko je še cca 1/4. Ampak ko grem spet malo gor/dol, lučka ugasne in čez nekaj minut spet zacinglja. Na šestki GTIju je prižgal lampo in je ni več ugasnil, tukaj pa zvončklja na polno ;). Zvok je siten kot da je odneslo pol mašine, ne pa da bo počasi treba doliti tekočino za šipo.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
tako zenin prejsni polo (kupljen nov 2019) kot karoq (kupljen nov 2020) sta bila izredno na servisu zarad elektricnih napak. Polotu so dvakrat coil menjal, karoqu pa enkrat svecko, s tem da so karoqa mogl pridt iskat v pulo, pripeljat nadomestedn avto in ga pelat v koper, ker se niso mogl zment s porsche hrvaska (isti direktor obeh firm) da bi ga na tester prklopl v puli.

Radar je na obeh avtomobilih delal identicno, s ta pa tud ni problemov. Edini problem, ki je na obeh, je s carplayem, ki zmrzne in je potrebno ali odklopit telefon ali resetirat radio. Za enkrat ga se niso znal resit, bom pa pocasi zahteval menjavo radia.
 
  • Wow
Reactions: tony in sajkek

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
tako zenin prejsni polo (kupljen nov 2019) kot karoq (kupljen nov 2020) sta bila izredno na servisu zarad elektricnih napak. Polotu so dvakrat coil menjal, karoqu pa enkrat svecko, s tem da so karoqa mogl pridt iskat v pulo, pripeljat nadomestedn avto in ga pelat v koper, ker se niso mogl zment s porsche hrvaska (isti direktor obeh firm) da bi ga na tester prklopl v puli.

Radar je na obeh avtomobilih delal identicno, s ta pa tud ni problemov. Edini problem, ki je na obeh, je s carplayem, ki zmrzne in je potrebno ali odklopit telefon ali resetirat radio. Za enkrat ga se niso znal resit, bom pa pocasi zahteval menjavo radia.
Pa saj menjava skoraj gotovo tega ne bo rešila. Celoten infotainment ima določene porodne težave, ki jih vw koncern ne zna ali noče odpraviti in je pač na servisu, kako se bo izvlekel iz tega (beri da se bo stranka prej naveličala). Jaz na passatu rešujem infotainment in we connect posebnosti že eno leto, vmes je bilo menjano marsikaj, pa se je namesto ene posebnosti pojavila druga... Sedaj je prišla nova nadgradnja in so mi na zadnjem servisu že nadgradili, ampak sem se domov odpeljal brez aktivacije, ker v treh urah iz Nemčije niso dobili kode. Pa saj veš, da gre pri njih vedno po liniji serviser-uvoznik-nemčija in potem obratno.

Mož mi je hotel dati nadomestnega, ampak ker ne dela samo navigacija in pa povezava esim v svet, sploh ni panike. Pravzaprav bi s takšnim načinom lahko živel, je najmanj moteče...

Jernej
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
2019 polo je imel še stari radio. Jeseni 2020 je prišel en mali face lift (prepoznaš ga ker ima napis polo zadaj na sredini in ne levo). S tem je prišel novi radio z wireless apple CP. Android auto res nisem probal, žični in brezžični CP pa dela brez problema, brez enega zmrzovanja.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
2019 polo je imel še stari radio. Jeseni 2020 je prišel en mali face lift (prepoznaš ga ker ima napis polo zadaj na sredini in ne levo). S tem je prišel novi radio z wireless apple CP. Android auto res nisem probal, žični in brezžični CP pa dela brez problema, brez enega zmrzovanja.
Saj to je problem. Takoj pride nov model in nikoli res ne popravijo starega... AA je vedno samo na kabel, tudi v novih modelih. Pa kolikor sem to preskusil, je povsem neuporabno. Vsaj kombinacija discovery pro in samsung s10e.

Jernej
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
V tanovem polotu je tudi AA brežičen. Slika je iz podatkov style opreme

Zajem v spletu_17-2-2022_9133_konfigurator.volkswagen.si.jpeg
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Pa saj menjava skoraj gotovo tega ne bo rešila. Celoten infotainment ima določene porodne težave, ki jih vw koncern ne zna ali noče odpraviti in je pač na servisu, kako se bo izvlekel iz tega (beri da se bo stranka prej naveličala). Jaz na passatu rešujem infotainment in we connect posebnosti že eno leto, vmes je bilo menjano marsikaj, pa se je namesto ene posebnosti pojavila druga... Sedaj je prišla nova nadgradnja in so mi na zadnjem servisu že nadgradili, ampak sem se domov odpeljal brez aktivacije, ker v treh urah iz Nemčije niso dobili kode. Pa saj veš, da gre pri njih vedno po liniji serviser-uvoznik-nemčija in potem obratno.

Mož mi je hotel dati nadomestnega, ampak ker ne dela samo navigacija in pa povezava esim v svet, sploh ni panike. Pravzaprav bi s takšnim načinom lahko živel, je najmanj moteče...

Jernej
Vse je odvisno od tega kok se ti da. In men se da precej. :D