Sušilec perila

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Helo
Prosim malo praktičnih nasvetov pri izbiri.
Vem da ne bo odtoka v bližini in cenovni okvir do max 600€ aha pa ne Gorenje ker imam zelo slabe izkušnje z njimi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Jaz bi ti svetoval Bosch, kondenzacijskega (voda se nabere v predalu), do 7 kg (sploh če je tako velik pralni stroj) varčnosti oznake B (bolje brez toplotne črpale ne gre).
Cenovno mislim da ne boš presegel svojega mišljenega proračuna. (Tako zadevo uporabljata tako mama kot sestra, pa sta obe zelo zadovoljni.)
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Jaz sem za 630 EUR kupil takega:
Electrolux

Kupili smo ga v začetku decembra, imamo dva majhna otroka in smo od takrat likali enkrat!
Ta stroj ima funkcijo likanja s paro in stvari resnično sploh ni treba likati! Niti srajc!
Nabavil sem ga sicer iz Nemčije preko eBaya, navedena cena pa je s transportom vred.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Samo ideja - kaj pa kombinirani pralno/sušilni stroj? Tam bo odtok, saj ga nadomestiš s pralnim strojem.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kako pa toplotna črpalka deluje ? Enostavno krade toploto zraku iz sobe ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kako pa toplotna črpalka deluje ? Enostavno krade toploto zraku iz sobe ?
JA!

Za poleti odlično, za pozimi pa
bonk.gif


Čeprav, če dobro pomislim, se pri kondenzacijskem ta toplota potem tako vrne nazaj v prostor
.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Ja, vrne se.

Numy, želel sem reči, da ni isto samostojni sušilec kot kombinirani stroj.

So karakteristike bobna drugačne, količina,...

Kot zimsko - letne gume.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
Ja, vrne se.

Numy, želel sem reči, da ni isto samostojni sušilec kot kombinirani stroj.

So karakteristike bobna drugačne, količina,...

Kot zimsko - letne gume.
No jaz iščem samo sušilec in to tak da ga samostojno nekam postavim in nisem vezan na stalni odtok.
Trenutno sem zelo zadovoljen s pralnim strojem Elctrolux.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Samo ideja - kaj pa kombinirani pralno/sušilni stroj? Tam bo odtok, saj ga nadomestiš s pralnim strojem.

To naj bo zgolj izhod v sili!

Prvi problem kombinirančkev...opereš 7, sušiš lahko zgolj 3.5 (običajno gre 5/2,5 kg). Drug problem...za sušenje porabi krepko preko 100 litrov vode (Skupaj s pranjem prideš tja do 150 litrov). Tretji problem....osušeno perilo pride ven, kot bi ga kravi iz kakice potegnil.

Tak da....če res ni druge. (Ga imamo..ker res ni bilo druge, pa še sušenje se uporablja bolj kot izhod v sili...ker nosimo sušit k mojim staršem v sušilca).


Običajno so kombinirani stroji zgolj pralni stroji predelani še za funkcijo sušenja - torej je samo sušenje po sebi dokaj potratno.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem si zdaj naročil najboljše kar ima Gorenje, pa bomo videli če bo za kaj.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Samo ideja - kaj pa kombinirani pralno/sušilni stroj? Tam bo odtok, saj ga nadomestiš s pralnim strojem.

Če je možno, res raje posebi pralni, posebi sušilni stroj. Tako kot je že razložil vincent, poleg tega se zelo rad kakšen del pokvari, zamenjava pa pride skoraj toliko, kot nov stroj. Mi smo se po prvem kombiniranem raje odločili za ločena, smo pač bide vrgl vn
grin1.gif


Za pozimi je sušilc full dober, ker še dodatno ogreje kopalnico
cheer.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Zakaj bide vrgli ven? Saj gresta eden na drugega, v bistvu je kopalnica še bolj pospravljena.