Susak ?!

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Juh...

Za letos še nimam ravno neke pametne ideje kam bi se dala z boljšo polovico. Nekako mi je padel v uč Susak.
Zanima me, kako je tam z apartmaji? Na netu nisem našel ravno veliko pametnega. Se da tja enostavno it in
tam poiskat prosta mesta, al je bolje prej rezervirat? Na netu mi ponujajo samo apartmaje za 6-8 oseb, kar je
pa absolutno preveč.

Pa še to, ker tam ni kao cest/avtomobilov, a se splača tja vlečt vsaj bicikle al je otok tako majhen kot SLO?
In kje se priporoča "prehranjevati" in skriti kotički na plažah? Pa še kakšna je idealna pot do tja?

TNX
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da te ne bodo domačini dobili
smile-1.gif
Nisi gledal filma the Village?
1x sem bil tam na izletu, saj je fajn otok, edini, ki je celi iz peska na Jadranu, majo svojo kulturo, jezik, vse, baje da jih ni dobro v oči gledati
smile-1.gif


Malo heca je vmes.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.427
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Da te ne bodo domačini dobili
smile-1.gif
Nisi gledal filma the Village?
1x sem bil tam na izletu, saj je fajn otok, edini, ki je celi iz peska na Jadranu, majo svojo kulturo, jezik, vse, baje da jih ni dobro v oči gledati
smile-1.gif


Malo heca je vmes.

Pa baje se že par generacij med sabo parijo
bonk.gif


Mojega sošolca je en čist prešlatal, smo ga kasnej zajebaval če bo za svežo kri.
hysterical-1.gif
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
More bit hudo ... mivka in mir
cool-1.gif

LP

Mir ??? Tam že dolgo ni več mira. Jaz se ponavadi poleti ustavim tam z barko na poti proti jugu, pa to poleti že dolgo ni več miren otok, saj imajo že kar nekaj sob in apartmajev na voljo, ogromno je navtičnih turistov, pa še ladje dovažajo dnevne izletnike iz Lošinja in Cresa.

Pred desetimi leti pa je bil to precej idiličen otok ... no, saj je še danes, ampak samo izven sezone ...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.427
113
Če študiraš kakšno deformologijo, al kako se že reče.... imaš sanjsko destinacijo za dopust
smile-1.gif


Ko smo se usul dol s čolna, pa ko smo šli po mestu, so se pred nami kar cene na tablah spreminjale
stupid-1.gif

Ko smo šli nazaj na čoln pa spet
hysterical-1.gif
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
V poletni sezoni je celotna hrvaška obala skupaj z otoki polna in zelo redki končki nudijo mir! Edino pravi Robinzonski otoki ti to lahko zagotovijo!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Izbezal sem neke stare slike iz Suska.
Še mačke tam zgledajo čudno.


Pa še ena iz "mestne" plaže na Susku.
"Mačka" ni od tam.
smile-1.gif

 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Tja greš najlažje z ladjo iz Malega Lošinja. V zelo slabem vremenu ne pluje, saj je v močni burji na Susku z
večjo ladjo nemogoče pristati. Kolesa ne potrebuješ, saj cel otok obhodiš v polovici dneva. Južna obala
je čudovita za potapljanje na dah, sploh na rtu "Margarina", kjer je blizu obale čudovita skalna plitvina, polna
življenja. Ob južnem vetru ne hodi tja oziroma si obalo oglej z malo višje pozicije. Na zahodni obali je nekaj lepih
divjih zalivov - plaž, ponavadi praznih, sredi sezone pa tam turisti radi sidrajo z jadrnicami in gliserji.
Vzhodna obala je primerna za poležavanje na peščenih plažah ob plitkem morju s peščenim dnom.
Narava je na splošno čudovita. Otok je v bistvu kup mivke, nanešen na skalo. V tej mivki so po celem otoku
skopane poti-tuneli, ki se vijejo med vinogradi in trsjem. Poizkusi njihovo vino, ki je nekaj posebnega.

Včasih so bili na otoku trije multikultivatorji in nešteto samokolnic. To je bilo vse od prevoznih sredstev.
In seveda ribiški čolni. Eden izmed ribičev je znan po tem, da gre s čolnom tudi v najhujši nevihti na Lošinj.
Njega največkrat najamejo turisti, ki se jim mudi domov, kadar ladja ne pluje.

Ljudje so tam na splošno prijazni. Vsekakor natolcevanja o čudnih ljudeh ne držijo. Nekateri vidijo čudake v
zgrbljenih in gubastih starcih, ki so precej podobni tistim v Ljubljani, le da jih tu ne opazijo. V preteklosti je
bilo sicer res, da so se ljudje tam parili med seboj v družini, saj so bili večino leta odrezani od sveta in
to se sedaj res pozna po napisih na nagrobnikih. Če že misliš obiskati pokopališče, stori to s spoštovanjem
in brez brezobzirnega mahanja s fotoaparatom. Lepo prosim.

Susak je eden zadnih naseljenih otokov Jadrana, kamor so začeli zahajati turisti. V zadnjih letih intenzivno
urejajo infrastrukturo mesta. Precej hiš je v lasti Slovencev. Nočnega življenja ni, je le nekaj starih gostilnic,
lokalčkov, pošta in trgovina, katera je bolj kot ne večkrat izropana. Tja sem zahajal v letih 2001-2003, ko je bil del mesta
"donje selo" ob obali še prašna blatna cesta, obdana s sesutimi hišami. "Gornje selo" je lepo ohranjena idilična
istrsko dalmatinska vas. Zdaj ju povezuje novo stopnišče v hribu, obala zaliva je lepo urejena. Od cca 2000
Suščanov jih dejansko na otoku živi le kakih 10%, ostali so največ v Chichagu in New Yorku, od koder finančno
skrbijo za starejše prebivalce in za obnovo svojih hiš.

Prav želim si spet tja za kakšen teden ali dva. Čeprav... najbrž ne bi bilo več isto, kot takrat, ko smo bili pred
in po sezoni po par dni edini tujci, privezani v mandraču. Z lokalci nismo imeli nikakršnih težav, gostilničarka
nam je vedno spekla kruh za na pot, politika jih ni pretirano zanimala...skratka, lepi spomini.

lp,
Mpix
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Svaka čast za ta prispevek!!
zmaga.gif


Tisti ki tam niso bili, oz. vidijo zbetonirane plaže in instant turizem naj bodo raje tiho!

Poleg vsega napisanga naj dodam, kot zanimivost, zakaj je Susak peščen; zaradi nanosov reke Pad, pač po nekih fizikalnih zakonih, je imel tok te reke ravno tak vpliv, da se je tam odlagal ves prod iz Alp in iz tega je nastal otok, ki je edinstven v Jadranu.

Ljudje so pa zakon, ne oziraje se na komentarje!
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Hmmm, zanimivo. Reka Pad je sicer kar precej daleč. Bolj me čudi, da otoka ni vedno manj zaradi
močnega vetra, ki ta pesek odpihne nazaj v morje. Od kar nekaj potopljenih otočkov v bližini je očitno
ta bil najvišji in se je pesek nabiral na njem. Tako, kot ladje... pod Margarino še vedno ležijo lepo vidni
ostanki lesene ladje in tudi kak košček amfor je še v bližini. Konkretni ostanki so že zdavnaj končali
v privatnih zbirkah članov jugoslovanske ratne mornarice in njihovih prijateljev... ali kupcev.

Drugače me je pa negativno presenetila gradnja betonske plaže, čeprav so s tem zaščitili peščen
zaliv, ki ga tudi drugače lepo vzdržujejo in čistijo. Ni mi všeč betonski zbiralnik odpadnih vod na obali
malo nad mandračem. Ampak to so pač nujne stvari, ki bodo olajšale življenje domačinom in turistom.

Hm. Ja, letos bi šel res za kak dan na Susak
srce-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
Med ledenimi dobami je bila gladina Jadrana veliko nižja, kot je sedaj. Večina otokov je bila povezanih s kopnim. Tako da je Pad tekel dosti dlje, predno se je izlil v morje.