Subvenciniranje vrtca

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Jello
Zelo rad bi dobil kak link do članka kjer je omenjeno da je drzava (po uradni dolznosti, pritozbi, zahtevi...) vrnila vse kar je preveč obračunala v preteklosti.
Zagotovo kaj vec veš o tem.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jello pravi:
smile-1.gif


Ničesar ne svetujem. Jaz trdim da te seštevek vseh dohodkov spravi v predpisan razred. Zdaj kateri te pelje v prvega, kateri v drugega in kateri v tretjega je stvar domišljije.

Ni res!

A privarčevani denar od PLAČE, katero so ti seveda to že upoštevali pri dohodku, je zate dohodek ali trganje od ust?

Torej 2016 vsak mesec daš pol plače na stran, se nabere recimo 6 jurjev konec leta. Recimo da imaš plače 1000, pa daš 500 na stran. Konec 2016 imaš na računi 6000 denarja našparanega. CSD ti bo seveda v odločbi izdani 2017 upošteval plačo in ta prihranek, ki ti ga šteje v PREMOŽENJE. Da so ta znesek upoštevali pri plači jih kaj malo briga.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
Mirno. To je privarčevani denar = premoženje. Marsikdo ga ne zmore privarčevati in je pravilno, da ti ga upoštevajo, v odnosu na tistega, ki ga ne more privarčevati. Upoštevajo ti ga pa letos, 6.000€ * 0,96% =
- 57,60€ na družino na leto ali
- 1,60€ na osebo za uvrstitev v DZ (dohodkovni razred), če ste trije ali
- 1,20€ na osebo za uvrstitev v DZ, če ste štirje.

Tako, da ti ga malo upoštevajo za tole trganje od ust, lepo se umiri in pojdi na
nahrung002.gif


Če te pa kaj tolaži, sem pa tudi jaz malce v zagati zaradi prihrankov, ker gradimo in smo pred večjimi nakupi in sem predvsem VESEL, da je stanje pri nas tako urejeno kot je, lahko bi bil samo flegma polni program za plačat, potem se pa HEBI.

Nihče na to ne pomisli, jambra bandovska slovenska.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Če bi dobro prebral je zgoraj napisano hipotetično.

In eden bi naredil tako kot sem napisal. Drugi pa nebi varčeval pa bi vse zagonil! Ob istih prihodkih bi za 500 na mesc dal za čike, potovanja, kurbe... Na koncu imata oba isto prihodkov, samo pridna mravljica dala nekaj na stran. Zaradi tega pa seveda plačuje potem več vrtca.

In ja, OBA BI GA LAHKO privarčevala. Pa ne ti men jambraško ipd... Pač plačuj konkretno vrtec če imaš željo. Sam je nimam.

Sem pa vesel da ti gre dobro
nahrung002.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
ni čisto tako, tisti ki je vse zagonil je zagotovo šlo 50% od tistega državi (posredno in neposredno).
wink-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaki so kriteriji v Nemčiji za kindergeld al kako si rekel?

Sorry za pozen odgovor. Primarni kriterij je, da v Nemčiji plačuješ davke, se pravi, da lahko bivaš in delaš v Nemčiji. Tudi, če imaš otroke v tujini, lahko vložiš za nemški kindergeld, priložiti moraš le v matični državi oz. državi bivanja otrok izpolnjen obrazec E411, kjer ti lokalni CSD napiše, koliko otroškega dodatka dobiš.
Cenzus oz. zgornja meja dohodka, do katere si upravičen do dodatka, vsaj kolikor sem sam uspel prebrskati, naj ne bi obstajala... Bom pa sam videl, ali bom kaj dobil ali ne. Moram še vso birokracijo dati skozi. Kolikor sem slišal od kolega, ki se je že podal na to trnovo pot, rabi slovenski CSD precej časa, da potrdijo obrazec.

@Hanzi: Vmesna situacija glede ugovora/pritožbe na izračun plačila vrtca pa je odgovor CSDja, da so zadevo posredovali na ministrstvo... Sam mislim, da morajo upoštevati, kot bodo morali tudi na FURSu pri odmeri dohodnine. Cifra niti ni tako majhna in po mojih izračunih bi morali "pasti" v ugodnejši razred (nekaj preko 100€ dohodka na družinskega člana na mesec...)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
Hipotetični so predvsem s.p.-jevci z lizing Mercedezi pred vrtcem in pa taki reveži, kot si jih nazadnje omenil pa še kdo. Večina nas je pa sistem. Svašta pa pade skozi sito, kdaj takšni, drugič drugačni. Tebe bojo pa živci spravil v žaro, če boš te cente premetaval levo desno.

Zdaj gre mi dobro ja. Zato pa spremljam to temo, pa tudi vem, da sem uvrščen v nek DR, pa tudi zakaj imam subvencioniran vrtec, tako da lahko se tudi še malo šalimo
hysterical-1.gif


Ali pa vržemo na mizo, koliko kdo dobi otroškega dodatka, pa smo lahko vsi tiho.
grims-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.461
5.470
113
Kaj ima bajta veze tu zraven?
Kaj ima otroški dodatek tu zraven?

tudi ti kot fizična oseba imaš lahko lizing mercedes, ne vem zakaj bi moral biti s.p.jevec. Tudi se ti ne bi poznal pri vrtcu...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Hec je v tem da se pravica do subvencije vrtca razume kot absolutna pravica, ki vsakemu pripada v celoti (oziroma najmanj toliko kot sosed, ker je manj pridem, pa še pije in kadi). Na drugi strani so dolžnosti, kar pa je težava, pravice mi pripadajo v celoti, pri dolžnostih pa bom sam izbiral in optimiziral da jih bo čimmanj, pa tudi če je treba mal pogoljufat. Če ne drugega naj jih bo manj kot pri sosedu, ki ni tako priden in pije in kadi.

Izračun je pač tak kot je enak za vse (mojih 1.000 eur plače se upošteva enako kot tvojih 1.000 eur). V skupno skledo je treba nabrat tako ali drugače, če se goljufa pri enem viru (jupiii zastonj vrtec) se bo pač pobralo pri drugem (davek na nepremičnine). To je šlepanje nas, ki imamo otroke v vrtcih na račun vseh (oziroma v tem primeru lastnikov nepremičnin). Samo da imam jaz zastonj, meni se ful pozna, ostalim dva mio (minus tri) pa niti ne.

@Hanzi: ti odgovorim na ZS
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.987
5.097
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj ima bajta veze tu zraven?
Kaj ima otroški dodatek tu zraven?

tudi ti kot fizična oseba imaš lahko lizing mercedes, ne vem zakaj bi moral biti s.p.jevec. Tudi se ti ne bi poznal pri vrtcu...

Mogoče niti jaz kot fizična oseba ne morem imeti Mečke na lizing. Zakaj? Ker od brutto 2200 eurov plačam 1000 državi (oziroma to avtomatsko naredi delodajalec) . Ostane mi 1200, od tega živim. On od bruto 2200, sebi nakaže 600 minimalca, plača prispevke enih 300, za primerjavo ostalih 600 vrže še nekam v stroške (nakupi v Merkurju, Bauhausu itd...) napiše par fiktivnih potnih nalogov. Ostane mu 700 za lizing Mečke. Tako na koncu živi enako kot jaz, z razliko da si je privoščil Mercedesa za mesečni lizing 700 eur. Kar niti ni slab avto konec-koncev.

No da plača on vrtca 50 jaz pa 120 pri tem izračunu nekako zanemarimo.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj ima bajta veze tu zraven?
Kaj ima otroški dodatek tu zraven?

tudi ti kot fizična oseba imaš lahko lizing mercedes, ne vem zakaj bi moral biti s.p.jevec. Tudi se ti ne bi poznal pri vrtcu...

1. točka: 2x ima veze zraven. Najprej prihranki / krejda zanjo. Drugič, ko je vpisana - zabeleženo premoženje.
2. točka: spet 2x veze zraven. Najprej te država in jaz lahko uvrstimo v katero kasto spadaš (proračun družine, SI nacionalni fuš šport zanemarimo), drugič se ti upoštevajo pri dohodkih za vrtec.

Mimogrede zdaj, ko sem te spomnil na ta podatek, ali mi lahko kdo pojasni po kakšnem ključu se upošteva? Ker je znesek upoštevanega dodatka, nižji od dejanskega? Hvala.

Bi mi prišel prav ta podatek pri povečanju družine, ker bomo konkretno padli po DR.

Lizing pustimo pri miru, ker je (upam) vsem jasno.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik jello pravi:
smile-1.gif


Ničesar ne svetujem. Jaz trdim da te seštevek vseh dohodkov spravi v predpisan razred. Zdaj kateri te pelje v prvega, kateri v drugega in kateri v tretjega je stvar domišljije. Odgovor na tvoje vprašanje pa je DA. Če ob prijavi vsega premoženja padeš v višji razred, kot v primeru da določeno premoženje zamolčiš, potem lahko trdiš da si zaradi tega premoženja uvrščen v višji razred. To je možno samo zato ker imaš lažni občutek da premoženje lahko zamolčiš, plače pa ne moreš. No, lahko ga, vendar je kaznivo, medtem ko plače ne moreš, razen če ti plačujejo na roke.

No tole me pa res zanima. Recimo da prepišem garažo na mater, po katerem členu me bojo preganjali? Recimo da nakažem 20k€ iz mojega TRR na materin TRR po katerem členu me bojo preganjali? Premoženja ne javljam jaz ampak ga CSD dobi po uradni dolžnosti. Res me zanima, da vidim, kaj me lahko eventuelno doleti.

Dejansko pa je to že za nami, trije so že v šoli, OD dobimo 0.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.461
5.470
113
s.p. nima plače in si ne prikazuje ničesar. nima plačanega dopusta in bolniške, nima regresa. pri takem denarju kot ga ti gor pišeš, bo verjetno normiranec, ko se mu potem ne splača nič kupovati, kar res ni treba. že tako je to samo izgovor. v kolikor je količkaj odgovoren, bo dajal na stran toliko ali še več kot ti daš državi, če bo hotel preživeti, v kolikor se bog ne daj zgodi kaj, zaradi česar bo moral na bolniško, ženska tudi porodniško. ni vse tako zelo lepo na s.p. kot se nekaterim zdi, ki to niso. ampak to je zdaj že druga debata...

point je bil, da se lizing ne pozna nikomur. ne s.p.jevcu ne fizični osebi, še manj pa ko je avto na firmo pisan in sploh ni na nikakršen način od tistega, ki ga vozi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.461
5.470
113
1.) krede se ne upošteva. na obrazcu je lepo napisano vprašanje, ali je na računu denar, ki je od krede. vse kar je nižje od zneska v kreditni pogodbi, odbijejo in ne štejejo v premoženje. iz izkušenj... kar se tiče kasneje, je pa spet za vse enako. ni važno ali si dobil ali kupil kaj ali gradil ali bilo kaj. nepremečnine se vrednostijo, kot se, za vse enako. tu jaz ne vidim problema.

2.) moti torej to, da ti država da otroški dodatek, potem ga pa upošteva v dohodnino, kar se spet pozna pri vrtcu? če te moti, da te država bilokam uvršča, te nihče ne sili zaprošati ne za otroški dodatek ne za subvencijo vrtca.

3.) glede na to, kar si napisal, ne vem, če je tako kristalno jasno. jaz imam lepo lizing kot fizična oseba in avta nikjer gor na odločbi. ni treba biti s.p. vse ostalo, kako se upravlja z denarjem pa neka naj ima s.p.jevec z minimalnimi prispevki mercedesa pa 50€ nižji vrtec, bo potem ko bo šlo zares (bolniške, penzije, porodniške) toliko nižji strošek za ostale državljane. se bo tistih 50€/mesec 5 let izgubilo v primerjavi...
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Se bom spet ponavljal, ampak ker me sprašuješ direktno si bom drznil odgovorit. Dejstvo da ti znaš zmutit da te ne dobijo te ne odvezuje dolžnosti. Na vlogi je jasno napisano čigavo in kakšno premoženje je potrebno prijaviti. In za zamolčanje se je treba v vlogi večkrat zlagat in namesto DA odgovorit z NE. Kam in zakaj si ti babici dal in nakazal in da te ne morejo dobit pri vsem skupaj nima dosti veze. In ne, ni res, da premoženja ne javljaš ti. Ravno obratno, premoženje, ki ga CSD ne more dobiti iz uradnih evidenc si dolžan prijaviti. Če ga nimaš na vlogi s podpisom jamčiš da takšno premoženje ne obstaja.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
1.) krede se ne upošteva. na obrazcu je lepo napisano vprašanje, ali je na računu denar, ki je od krede. vse kar je nižje od zneska v kreditni pogodbi, odbijejo in ne štejejo v premoženje. iz izkušenj... kar se tiče kasneje, je pa spet za vse enako. ni važno ali si dobil ali kupil kaj ali gradil ali bilo kaj. nepremečnine se vrednostijo, kot se, za vse enako. tu jaz ne vidim problema.

2.) moti torej to, da ti država da otroški dodatek, potem ga pa upošteva v dohodnino, kar se spet pozna pri vrtcu? če te moti, da te država bilokam uvršča, te nihče ne sili zaprošati ne za otroški dodatek ne za subvencijo vrtca.

3.) glede na to, kar si napisal, ne vem, če je tako kristalno jasno. jaz imam lepo lizing kot fizična oseba in avta nikjer gor na odločbi. ni treba biti s.p. vse ostalo, kako se upravlja z denarjem pa neka naj ima s.p.jevec z minimalnimi prispevki mercedesa pa 50€ nižji vrtec, bo potem ko bo šlo zares (bolniške, penzije, porodniške) toliko nižji strošek za ostale državljane. se bo tistih 50€/mesec 5 let izgubilo v primerjavi...

Samo na hitro. Za kredo k sreči res ne vem, zaenkrat še nisem tam. Za prihranke in ostalo premoženje ok.

NE za dohodnino. Za subvencioniranje vrtca se upoštevajo ot. dodatki. V tej temi smo. In sicer ne v celoti ampak le del njih. To me zanima, kako priti do tega zneska, preden mi bo CSD izračunal, ker tega parametra ne poznam.

Lizing me ne zanima. Mi je jasno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Bom pogledal na odločbo, če mi uspe razbrat. Mislim da se pa dodatka za veliko družino tukaj ne upošteva (kar mi je čudno, saj je konec koncev ista sociala kot otroški dodatki).