Subvenciniranje vrtca

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sicer čisti off topic, ampak...
...a se samo meni zdi grozljivo, čudno(?)..., da tam ena referentka na CSD,/vrtcu vrednoti tvoje premoženje in ti tozadevno določa plačilo vrtca??
Kaj pa GDPR, varstvo/tajnost podatkov itd... ...da o usposobljenosti sploh ne govorim.
A bomo kmalu še kruh v trgovini plačevali različno, glede na premoženje, ki ga kdo ima?!?!
Ma =bemti socializem in "enakost".
.
Aja, pa tista tabela na prejšnji strani... ...po njej 90% ljudi v ljubljanskih stanovanjih živi na premajhni kvadraturi:bonk:.
Da o velikosti stanovanj npr. po evropskih mestih sploh ne govorimo...
Butale.
Nihče ti ne brani, da plačuješ jurja na mesec, pa se ti nihče ne bo vtikal v premoženje. :obesise:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Zadnja leta je premoženje precej " normalno ovrednoteno (obrestovalo). Pred desetletjem ko so nabijali okoli 5% obresti, se je pa hudič res poznal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
3/4 minimalne plače. Glede na to da dobiš večje doklade če otrok ni v vrtcu, potem.... Je pa res da boš pri dveh minimalni plačah placal 100 evrov Al manj
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Ja, ampak ni se zdaj problematiziralo, da se plačuje manj. To je OK, ampak zakaj gledeajo premoženje. :nigladek: to ni jasno nekaterim, da če prosiš za pomoč, da bo treba nekako pokazati, da jo potrebuješ. Ker se pa ne gleda na to tako, ampak kot na nekaj, kar pripada samo, zato ker si, pa nobenga ne bi smelo nič brigati...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
ja sej, to pripada kar tako samo od sebe, k ne? Splošne dobrine pa deda mraz prinese...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Ja, ampak ni se zdaj problematiziralo, da se plačuje manj. To je OK, ampak zakaj gledeajo premoženje. :nigladek: to ni jasno nekaterim, da če prosiš za pomoč, da bo treba nekako pokazati, da jo potrebuješ. Ker se pa ne gleda na to tako, ampak kot na nekaj, kar pripada samo, zato ker si, pa nobenga ne bi smelo nič brigati...
Glede premoženja
Če imaš avto za 100k na leasing, ne upoštevajo. Če imaš lastniškega za 10, pa upoštevajo.
Če greš vsako leto za dva tedna na maldive in si avgusta brez prihrankov je tudi ok. Če greš v Izolo in ti nekaj ostane, pa ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Un za 100k€ ni tvoj. Zdej pa naredi presek čez alter, pa poglej koliko ljudem to zelo veliko pomeni. Da je avto njihov, da je bajta čim več vredna, da imajo to in ono. Moje, moje, moje... Ja, ampak je njegovo tudi kadar mu ne ustreza. Uni prvi pa kaj - nič nima pa vse ima... Če zapraviš denar, ga nimaš. Vsi lahko vsak evro zapravijo samo enkrat. Res pa je, da se s tem načinom vzpostavi zanimiv koncept, ko se varčevanje, ki naj bi veljalo za odgovorno, kaznuje. Se ne strinjam s tem, ampak tako je. Sistem je, kakršen je in znotraj njega je pač za poiskati najboljšo varianto zase... Jamr običajno to ni, ceprav je to povsem legitimna opcija, h kateri se najraje zateka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Nekaj mi ni jasno, ker so me tako strašili, da ko kupimo parcelo, bomo plačali vrtec ko smotani. Po izračunu, ki je tukaj gor, bi pri parceli tržne vrednosti 100.000 EUR povečali fiktivni dohodek 3-članske družine na (100.000 € / 12 / 3) * 0,004 = 11 € ? Ker smo na sredini razreda, se nam torej ne bo nič poznalo. Al se kako motim pri izračunu?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj je s tem CSD? Vlogo oddal 7.8.2019, v obdelavo so jo vzeli 27.8.2019 in do danes ne duha ne sluha. Položnica za vrtec pa je že doma... Kmalu pride že druga.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Kaj je s tem CSD? Vlogo oddal 7.8.2019, v obdelavo so jo vzeli 27.8.2019 in do danes ne duha ne sluha. Položnica za vrtec pa je že doma... Kmalu pride že druga.

Kliči in sprašuj. Mene so trikrat prepričevali, da že rešujejo, potem se je izkazalo, da je moja elektronsko oddana vloga nekje obtičala in so jo šele ob mojem 4. klicu dejansko skopirali v svoj sistem za odločanje.
 
  • Wow
Reactions: navlixx